• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rēzeknē, neskatoties uz krīzi, tika atvērta renovēta slimnīcas nodaļa (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 10:25, 17.09.2023


Ēkas pārbūves projekta ietvaros tika veikti ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi.


Infekcijas slimību nodaļas ēkai piešķirtais valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss bija izaicinājums projekta īstenošanai.

Uz Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča iespējamās atkāpšanās fona no Latgales reģiona centra pienāk ziņas, kas nevar neiepriecināt vietējos iedzīvotājus. SIA “Rēzeknes slimnīca” īstenojusi divus apjomīgus un komplicētus projektus – Infekciju slimību nodaļas ēkas pārbūvi un tai pieguļošās teritorijas labiekārtošanu, un piektdien, 15. septembrī, paredzēta Infekcijas slimību nodaļas ēkas un teritorijas svinīgā atklāšana.

Covid-19 pandēmija valstī un pasaulē izvirzīja Infekciju slimību nodaļas pārbūvi starp prioritātēm Rēzeknes slimnīcas infrastruktūras attīstībā – lai spētu sniegt kvalitatīvu, drošu un plaša spektra ārstēšanu infekciju slimību pacientiem gan ikdienā, gan epidēmiju gadījumā, tika lemts par visaptverošu ēkas pārbūvi un teritorijas labiekārtošanu, pārveidojot Infekcijas slimību nodaļas ēku par modernu, drošu un funkcionālu nodaļu.

Projektētājiem tika izvirzīts uzdevumus – personālam un pacientiem drošas vides izveidošana, nodalot ar dažādām infekcijas slimībām stacionētus pacientus un pacientu plūsmas, īstenojot epidemioloģiski drošu ienākšanu un iziešanu personālam, pacientiem un apmeklētājiem, izbūvējot izolācijas pusboksus un intensīvās terapijas palātu. Nodaļā izveidotas 29 pacientu gultasvietas vienvietīgās, divvietīgās un trīsvietīgās palātās ar atbilstošu telpu platību un katrā palātā pieejamu sanitāro mezglu ar labierīcībām un dušu. Ēkas pārbūves projekta ietvaros tika veikti ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi, kā arī nozīmīgas investīcijas tika atvēlētas medicīnisko komunikāciju nomaiņai, tostarp medicīnas skābekļa un saspiestā gaisa maģistrāļu izbūvei, kā arī palātu un intensīvās terapijas palātas aprīkojumam.

Infekcijas slimību nodaļas ēkai piešķirtais valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss bija izaicinājums projekta īstenošanai, kas krietni sarežģīja projekta plānošanas un pārbūves darbu procesu. Lai varētu veikt ēkas pārbūves darbus, vispirms bija jāsaņem Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes saskaņojums un darbu atļauja. Ēku 1933. gadā projektējis sava laika izcilākais veselības aprūpes arhitektūras speciālists Aleksandrs Klinklāvs (1899-1982) kā jaunās Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes slimnīcas atsevišķu korpusu – “lipīgo slimību ēku”, un tā tobrīd modernākā tāda veida ārstniecības iestāde visā Latvijā.

Paralēli ēkas pārbūvei, tika īstenota arī Infekciju slimību nodaļai pieguļošās teritorijas labiekārtošana, pārbūvējot inženierkomunikāciju tīklus, ierīkojot stāvlaukumu ar 50 autostāvvietām, tādējādi krietni paplašinot jau esošo Rēzeknes slimnīcas autostāvvietu skaitu līdz 156 autostāvvietām. Veikta arī ielu seguma pilnvērtīga atjaunošana, izbūvētas gājēju ietves, izveidotas atpūtas zonas, veikta teritorijas sakārtošana un apzaļumošana, ziņo rezekne.lv.

ERAF fondu atbalsts Rēzeknes slimnīcas infrastruktūras attīstībai paredzēts plānošanas dokumenta – darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” ietvaros, kas paplašināts ar 13.1.5. specifisko atbalsta mērķi “Atveseļošanas pasākumi veselības nozarē.” Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rinkēvičs devis ieteikumus Gruzijas prezidentei

Gruzijai ir jādara viss iespējamais, lai izpildītu Eiropas Savienības (ES) rekomendācijas un saņemtu kandidātvalsts statusu, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš šodien Rīgas pilī tikās ar Gruzijas prezidenti Salomi Zurabišvili.

Sabiedrība Trešdien sāksies ūdens līmeņa atjaunošana Pļaviņu HES ūdenskrātuvē

Trešdien, 27.septembra pēcpusdienā Pļaviņu HES ūdenskrātuvē sāksies pakāpeniska ūdens līmeņa atjaunošana, jo ir pabeigti hidrotehnisko būvju atjaunošanas remontdarbi ūdenslīmeņa mainīgajā zonā, informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Sabiedrība Latvija piešķirs 100 000 eiro Marokas un Lībijas iedzīvotāju atbalstam

Latvija ar 100 000 eiro atbalstīs Marokas un Lībijas iedzīvotājus, kuri cietuši dabas izraisītajās katastrofās, otrdien lēma valdībā.

Sabiedrība Rīgā notiks vārda brīvībai un žurnālistu drošībai veltīta konference

Rīgā 5.okotbrī un 6.oktobrī notiks vārda brīvībai un žurnālistu drošībai veltīta konference, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Lasiet arī

Kriminālziņas Otrdien Rēzeknē trīs cilvēki cietuši, degot dūmu svecei,

Otrdien Rēzeknē, degot dūmu svecei, cietuši trīs cilvēki.

Sabiedrība Rēzeknes pilsētas pašvaldības vadības atlaišana būtu ļoti galējs risinājums

Rēzeknes pilsētas pašvaldības vadības atlaišana būtu ļoti galējs risinājums, reaģējot uz pilsētas finanšu problēmām, šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS).

Sabiedrība No jūlija Rēzeknē plāno samazināt siltumenerģijas tarifu

No 1.jūlija Rēzeknē vēl par 14,5% plānots samazināt siltumenerģijas tarifu, liecina SIA "Rēzeknes siltumtīkli" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniegtais tarifa projekts.

Sabiedrība Rēzeknes domē lems par pilsētas mēra Bartaševiča atbrīvošanu no amata

Šodien plkst.15 Rēzeknes pilsētas domes sēdē pēc 16 citiem dienaskārtības jautājumiem deputāti lems arī par domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča atbrīvošanu no amata, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.