• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Tikai 17% iedzīvotāju vasarā devušies ikgadējā atvaļinājumā - aptauja

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 20:02, 16.09.2023


Tikai 17% iedzīvotāju vasarā devušies ikgadējā atvaļinājumā, liecina "Mēness aptiekas" un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktās aptaujas dati.Vispopulārāk šovasar bijis doties atvaļinājumā divas līdz trīs nedēļas - šādu iespēju izmantojuši 32%, visvairāk - 39% vecumā no 30 līdz 39 gadiem un Vidzemē dzīvojošie - 37%. 2022.gadā šajā laika periodā divas līdz trīs nedēļas atpūtais izmantoja nedaudz mazāk - 29% iedzīvotāju.

Vēl 17% darba ņēmēju šovasar izmantojuši mēnesi vai vēl ilgāku ikgadējo atvaļinājumu, un sieviešu vidū ir nedaudz vairāk to, kuras izmantojušas tik garu atvaļinājumu. Salīdzinājumam 2022.gadā līdz augusta sākumam šie dati bija līdzīgi - 18% izmantoja mēnesi un ilgāku atvaļinājumu. Šovasar visvairāk - 21% mēneša garā atvaļinājuma piekritēju bijis vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem, bet vismazāk - 15% vecumā no 18 līdz 29 gadiem. Ja Latgalē mēnesi un ilgāk šovasar atpūtās 22% aptaujāto iedzīvotāju, Zemgalē 20%, Pierīgā un Rīgā - 17%, tad Vidzemē tikai 9%.

Savukārt, ja 2022.gadā atvaļinājumā vēl nebija devušies 19% no aptaujātajiem, tad šovasar tādu bija mazāk - 11%. Vīriešu vidū 13% apstiprināja, ka nav devušies atvaļinājumā, bet sieviešu nedaudz mazāk - 9%. Gados jaunākie vecumā no 18 līdz 29 tikai 8% nav bijuši atvaļinājumā, vecumā no 50 līdz 59 gadiem - 15%. Visvairāk to, kuri nav devušies atpūsties, dzīvo Zemgalē.

Vienu nedēļu vai mazāk no ikgadējā atvaļinājuma šovasar izmantojuši 12% aptaujāto darba ņēmēju, kas ir tikpat, cik pērn - vairāk tādu ir vecumā no 18 līdz 49 gadiem, kā arī Rīgā, Kurzemē un Zemgalē dzīvojošie.

20% aptaujāto norādījuši, ka nestrādā, līdz ar to atvaļinājumu neizmanto, bet šādi atbildējuši visvairāk iedzīvotāji vecumā no 60 līdz 74 gadiem.

Reprezentatīva iedzīvotāju aptauja "Mēness aptieka" sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat" 2023.gada augustā veikta visā Latvijā, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Respondenti snieguši atbildes uz sešiem jautājumiem, izvēloties vairākus atbilžu variantus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Iedzīvotājiem nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi nepieaugs

Saeima: Nekustamā īpašuma nodokļa maksājumiem tiks izmantota fiskālā kadastrālā vērtība, kas paliks līdzšinējā apmērā.

Sabiedrība Kultūras ministre Logina iztur opozīcijas demisijas pieprasījumu

Saeimas vairākums šodien noraidīja opozīcijā esošās Nacionālās apvienības (NA) demisijas pieprasījumu kultūras ministrei Agnesei Loginai (P).

Sabiedrība Skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, ar kuriem plānots noteikt, ka skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves.

Sabiedrība Eksperts paskaidro, kā uz 100% izmantot viedtālruni (+VIDEO)

Ne tikai drošības sistēmas, bet arī kiberuzbrukumi kļūst arvien komplicētāki.

Lasiet arī

Sabiedrība LDDK: darbnespējas lapu apmaksas apmēri Latvijā - 5 reizes lielāki, nekā Lietuvā

Darba devējam ir jāvelta laiks, lai uzlabotu vidi un rūpētos par to, lai apstākļi veicinātu produktivitāti.

Sabiedrība Aptauja: daudzi darbinieki Latvijā nesaņem emocionālu atlīdzību (+VIDEO)

"Vadītājiem nav jāgaida kāds īpašs brīdis vai pārrunu process, lai sniegtu konstruktīvu atgriezenisko saiti".

Ekonomika Pētījums: teju puse iedzīvotāju mainījuši darbu neatbilstoša atalgojuma dēļ

Latvijā teju puse jeb 49% aptaujāto iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 39 gadiem par visizplatītāko iemeslu darba maiņai atzīst neatbilstošu atalgojumu, liecina uzņēmuma "Evolution Latvia" un platformas "Visas iespējas" īstenotā indeksa "Jaunatne. Darbs. Vide" veiktais pētījums, kas tapis sadarbībā ar kompāniju "Norstat".

Ekonomika Gorkšs: Latvijā jāmazina ieradums strādājošajiem ņemt darba nespējas lapas

Latvijā būtu jāmazina ieradums strādājošajiem ņemt darba nespējas lapas, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs.