• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Bijušais EP deputāts Mamikins pārcēlies uz Krieviju un gāna Latviju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 20:04, 15.09.2023


Bijušais Eiropas Parlamenta (EP) deputāts no Latvijas, partijās "Saskaņa" un Latvijas Krievu savienība pabijušais Andrejs Mamikins ir pārcēlies dzīvot uz Krieviju, "lai viņa dēliem nav jāpiedalās geju parādēs", šādi viņš izteicies intervijā bijušajam Latvijas žurnālistam, propagandas kanāla "Sputnik" darbonim Aleksejam Stefanovam.


Foto: LETA

Pēc Mamikina vārdiem, viņam bijuši divi galvenie Latvijas pamešanas iemesli - padomju armijas pieminekļa Pārdaugavā nojaukšana un Latvijas Pareizticīgās baznīcas lēmums par atšķelšanos no Krievijas Pareizticīgās baznīcas.

Bijušais politiķis aizrunājies tik tāl', ka savu aizbraukšanu salīdzina ar bēgšanu no nacistiska režīma.

Triju bērnu tēvs Mamikins klāsta, ka vēlas, lai viņa bērni iegūst izglītību krievu valodā. Viņi ar sievu apsvēruši iespēju pārcelties arī uz citām valstīm, piemēram, Baltkrieviju vai Spāniju, bet izvēle kritusi par labu Krievijai. Viņa ieskatā, Krievija pašlaik esot "visbrīvākā valsts pasaulē".

Viņš arī uzskata, ka pati sliktākā skola Krievijā esot "kārtu labāka nekā labākā skola Rīgā". Krievijas skolās netiekot uzspiestas seksuālo minoritāšu idejas. Ik pa laikam Mamikins intervijā atgriežas pie tā, ka vēlas, lai viņa bērni 9.maijā turpina svinēt "uzvaras dienu" un nevēlas, lai bērni "tiek piespiesti" iet geju parādēs.

Intervijā Mamikins sūkstas, ka pēc atgriešanās no Briseles, kur politiķis pavadījis septiņus gadus būdams gan EP deputāts, gan deputāta palīgs, viņš ilgu laiku nav varējis atrast darbu un vairāk nekā 300 reizes sūtījis savu dzīvesgājuma aprakstu, lai pieteiktos visdažādākajos darbos gan mediju jomā, gan "lai pieteiktos sētnieka darbam". Viņam izdevies iestāties darbā tikai Valsts darba inspekcijā, kur viņš nostrādājis divas nedēļas un ticis atlaists pēc politiķu iejaukšanās.

Intervijā viņš Krievijas iebrukumu Ukrainā sauc par specoperāciju un pauž pārliecību, ka Latvijā tiks atjaunoti padomju varas savulaik saceltie pieminekļi.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, Mamikins dzimis 1976.gadā. Latvijas universitātē ieguvis maģistra grādu filoloģijā.

2014.gadā viņš kandidēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās no sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" saraksta un tika ievēlēts. Savukārt 2018.gadā Saeimas vēlēšanās viņš kandidēja jau no Latvijas Krievu savienības saraksta, bet parlamentā neiekļuva.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī