Minimālā ienākuma reforma tiek uzskatīta par svarīgu, taču praksē tā netiek veikta, liecina valdības ziņojums starptautiskajām organizācijām.
"Atbilstoši 2023. gada Ilgtspējīgas attīstības ziņojuma datiem, kurā vērtēts OECD valstu progress mērķu sasniegšanai, Latvijā ir izteikti negatīvs vērtējums nabadzības riska mazināšanai pēc sociālajiem transfertiem un nodokļiem", - тo atzīst mūsu valsts valdības oficiālajā lapā ievietotais ziņojums par varas iestāžu rīcību ANO uzdevumu izpildē līdz 2030.gadam.
Nepietiekama nodokļu pārdale un zemais sociālās aizsardzības finansējums ir iemesli relatīvi augstiem ienākumu nevienlīdzības rādītājiem. Tāpēc, lai mazinātu nabadzības risku pēc sociālā transferta saņemšanas, Latvija apņemas nodrošināt minimālo ienākumu līmeņa reformu, pauž dokuments.
Taču tā vietā, lai pateiktu, cik un kad saņems Latvijas trūcīgākie iedzīvotāji, valdības dokumentā atkal ir runa par deklarācijām:
"Latvijas iedzīvotāju ilgtspējas izredzes ir neatraujami sasaistītas ar citu ANO dalībvalstu izredzēm dzīvot brīvībā no trūkuma un bailēm un visiem kopā īstenot ekonomikas transformāciju, kas mazina klimata pārmaiņas un nodrošina labklājību ikkatram. Tāpēc Latvija virza transformatīvas pārmaiņas mūsu valstī, kā arī iestājas par globālu sadarbību ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai, daloties pieredzē ar partneru valstīm".
Kā valsts nopelni tiek norādītas inovatīvas pieejas:
"Kopš 2020. gada Latvijai ir būtisks progress pētniecības un inovāciju intensitātes kāpināšanā no valsts budžeta, kā arī izmantojot Eiropas Savienības struktūrfondus un Atjaunošanas un noturības mehānismu".
Neskatoties uz savu nabadzību, Latvija palīdz valstīm ar desmitiem reižu vairāk iedzīvotāju.
Latvija sniedz atbalstu arī ANO partnervalstīm, tā, piemēram, 2023.‒2024. gadā biedrība "Riga TechGirls" (turpmāk ‒ RTG) īsteno projektu "STEM skola meitenēm" Dienvidāfrikā un Kamerūnā. Projekta mērķis – veicināt skolas vecuma meiteņu interesi par zinātnes, tehnoloģiju, inženierijas un matemātikas (turpmāk – STEM) zinātnēm, veicināt STEM attīstību partnervalstīs. Gan Dienvidāfrikā, gan Kamerūnā tiek organizētas vasaras skolas, kā arī sekmīgākās meitenes un viņu skolotāji no šīm valstīm piedalīsies Latvijas STEM vasaras skolā 2024. gadā. Tāpat RTG 2022.‒2023. gadā sniedz atbalstu Uzbekistānas sieviešu dibinātu un vadītu tehnoloģiju uzņēmumu izveidei un attīstībai.