• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latgales seniori varēs justies pārliecinātāki, palīdzību sola pašvaldība

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 18:21, 20.07.2023


Projektā kopējais plānotais attiecināmais finansējums ir 816 203,00 EUR, tai skaitā ERAF finansējums sastāda 536 570,64 EUR.


Fiziskā aktivitāte garantē aktīvu ilgmūžību.

Krāslavas novada pašvaldība turpina īstenot Eiropas Savienības līdzfinansētu projektu „Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Krāslavas novadā”, ieviešot Latgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plānā plānotos pasākumus.

Viena no īstenotajām projekta aktivitātēm ir dienas aprūpes centra izveide Krāslavā pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Atklāts dienas aprūpes centrs

Krāslavas novada pašvaldības iestāde „Sociālais dienests” turpmāk sniegs jaunu sociālo pakalpojumu – jūlija otrajā pusē darbu sāk dienas aprūpes centrs pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem „Krāslava”, kas atrodas Grāfu Plāteru ielā 6, pirmajā stāvā.

Centra atklāšanā piedalījās Krāslavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks, priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksandrs Jevtušoks, domes izpilddirektors Viktors Aišpurs, Attīstības nodaļas vadītāja Ināra Dzalbe, Krāslavas bērnu sociālās rehabilitācijas centra „Mūsmājas” pārstāves Ērika Geka un Iveta Stivriņa, Krāslavas māmiņu kluba pārstāve Gunta Ahromkina, kā arī sociālie darbinieki un citi interesenti.

Sociālā darbiniece Dace Sarkane-Danovska informēja, ka dienas aprūpes centra klienti būs pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem. Centra mērķis ir attīstīt un pilnveidot klientu sociālās prasmes, attīstīt klientu radošās prasmes atbilstoši interesēm, piedāvāt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, kā arī iespēju iegūt jaunus draugus. Sociālais pakalpojums bagātinās klientu ikdienas dzīvi un būs atbalsts viņu tuviniekiem.

Piedāvājums klientiem

Dienas aprūpes centrs „Krāslava” klientiem piedāvās informatīvas un izglītojošas, kā arī mākslas un rokdarbu nodarbības, kopīgu uzkodu gatavošanu, aktīvu atpūtu svaigā gaisā, augsto dobju veidošanu un piedalīšanos talkās, datorprasmju pamatu apgūšanu, latviešu valodas pamatu apgūšanu, kultūras pasākumu apmeklēšanu, kino skatīšanos centra telpās, biljardu, galda spēles, puzles, dziedāšanu un muzicēšanu, gatavošanos gadskārtu svētkiem un kopīgu svinēšanu.

Dace Sarkane-Danovska pauž: „Centrā darbosimies gan kopīgi, gan individuāli - pēc klienta vēlmēm. Klients centru var apmeklēt atbilstoši savām iespējām (transports, asistenta pieejamība vai citi apstākļi). Mīļi gaidīsim!”


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kamēr daļā Latvijas gaidāms negaiss, Austrumlatvijas mežos pieaug ugunsbīstamība

Šonakt un svētdien daļā Latvijas gaidāms pērkona negaiss, bet tikmēr valsts austrumos mežos ir augsta ugunsbīstamība, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognoze.

Sabiedrība Nākamgad Rīgā notiks Eiropas jauno zinātnieku saiets (+VIDEO)

Katru gadu nemainīgi četri pirmās vietas ieguvēji saņem 7000 eiro lielu naudas balvu.

Sabiedrība Saudzēsim Latvijas nēģus: līdz jūlijam makšķerēt aizliegts (+VIDEO)

Baltijas jūrā ietekošās upes ar to baseiniem ir nozīmīgākās nārstošanas vietas.

Sabiedrība Latvijas resursi un nodokļi aizplūst pāri robežām

Tā kā Eiropas Savienības valstu robežas ir atvērtas un iedzīvotāji tās var šķērsot brīvi, tad viņi to bieži arī dara. Ļoti bieži, tas notiek tādēļ, ka šķērsot robežu vilina cenas, tas, ka blakus valstī tas vai cits produkts maksā lētāk.

Lasiet arī

Interesanti fakti Latgales pērle - Lūznavas muiža aicina uz pavasara izklaidēm (+VIDEO)

Tūristi varēs piedalīties meistarklasēs dabas klēpī.

Sabiedrība «Latgolys Saeima» iestājas par Varakļānu pilsētas identitāti (+VIDEO)

Pievienošana Madonas novadam būtu pretrunā Satversmes un Latviešu vēsturisko zemju likuma normām.

Ekonomika Saeimas apakškomisijā secina, ka Latgales uzņēmēji nav sadzirdēti

Latgales uzņēmēji nav sadzirdēti un viņus neapmierina ministriju sniegtās atbildes, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēdē rezumēja tās vadītāja Anna Rancāne (JV).

Ekonomika Ceļu būvniecība Latgalē paredzēta pat līdz 2052. gadam (+VIDEO)

Jaunie maršruti vairs neskars robežu, bet kalpos Latvijas aizsardzības attīstībai.