• Sarmīte,
  • Tabita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latgales seniori varēs justies pārliecinātāki, palīdzību sola pašvaldība

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 18:21, 20.07.2023


Projektā kopējais plānotais attiecināmais finansējums ir 816 203,00 EUR, tai skaitā ERAF finansējums sastāda 536 570,64 EUR.


Fiziskā aktivitāte garantē aktīvu ilgmūžību.

Krāslavas novada pašvaldība turpina īstenot Eiropas Savienības līdzfinansētu projektu „Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Krāslavas novadā”, ieviešot Latgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plānā plānotos pasākumus.

Viena no īstenotajām projekta aktivitātēm ir dienas aprūpes centra izveide Krāslavā pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Atklāts dienas aprūpes centrs

Krāslavas novada pašvaldības iestāde „Sociālais dienests” turpmāk sniegs jaunu sociālo pakalpojumu – jūlija otrajā pusē darbu sāk dienas aprūpes centrs pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem „Krāslava”, kas atrodas Grāfu Plāteru ielā 6, pirmajā stāvā.

Centra atklāšanā piedalījās Krāslavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks, priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksandrs Jevtušoks, domes izpilddirektors Viktors Aišpurs, Attīstības nodaļas vadītāja Ināra Dzalbe, Krāslavas bērnu sociālās rehabilitācijas centra „Mūsmājas” pārstāves Ērika Geka un Iveta Stivriņa, Krāslavas māmiņu kluba pārstāve Gunta Ahromkina, kā arī sociālie darbinieki un citi interesenti.

Sociālā darbiniece Dace Sarkane-Danovska informēja, ka dienas aprūpes centra klienti būs pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem. Centra mērķis ir attīstīt un pilnveidot klientu sociālās prasmes, attīstīt klientu radošās prasmes atbilstoši interesēm, piedāvāt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, kā arī iespēju iegūt jaunus draugus. Sociālais pakalpojums bagātinās klientu ikdienas dzīvi un būs atbalsts viņu tuviniekiem.

Piedāvājums klientiem

Dienas aprūpes centrs „Krāslava” klientiem piedāvās informatīvas un izglītojošas, kā arī mākslas un rokdarbu nodarbības, kopīgu uzkodu gatavošanu, aktīvu atpūtu svaigā gaisā, augsto dobju veidošanu un piedalīšanos talkās, datorprasmju pamatu apgūšanu, latviešu valodas pamatu apgūšanu, kultūras pasākumu apmeklēšanu, kino skatīšanos centra telpās, biljardu, galda spēles, puzles, dziedāšanu un muzicēšanu, gatavošanos gadskārtu svētkiem un kopīgu svinēšanu.

Dace Sarkane-Danovska pauž: „Centrā darbosimies gan kopīgi, gan individuāli - pēc klienta vēlmēm. Klients centru var apmeklēt atbilstoši savām iespējām (transports, asistenta pieejamība vai citi apstākļi). Mīļi gaidīsim!”


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Sārts: Putina draudi Latvijai varētu kļūt biežāki

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts piektdien intervijā Latvijas Radio pieļāva, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina draudi Latvijai varētu kļūt biežāki, tuvojoties Krievijas prezidenta vēlēšanām, kas gaidāma nākamā gada 17.martā.

Sabiedrība Sniega dēļ ir jāmaina auto stāvēšanas prakse, brīdina varasiestādes (+VIDEO)

Nolaidīgajiem autovadītājiem pašvaldība piemēros sodus.

Sabiedrība Tuvākajās dienās palaikam snigs un kļūs siltāks

Tuvākajās diennaktīs visā Latvijā palaikam snigs, nākamnedēļ gaisa temperatūra brīžiem pakāpsies nedaudz virs nulles, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība LIZDA satraucas par pirmsskolas pedagogu skaita samazināšanu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) normatīvajos aktos noteikt, cik pedagogiem bērnudārzos ir jābūt uz noteiktu bērnu skaitu, aģentūrai LETA pavēstīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Lasiet arī

Sabiedrība Bērnus Augšdaugavas novadā ēdinās pašvaldība

2023./24. mācību gadā tiek solīts veselīgs un daudzveidīgs uzturs.

Ekonomika Kur slēpjas Latgales nabadzība?

Latvijas Bankas ekonomists secina, ka Latgale atpaliek visos rādītājos.

Sabiedrība Latgalē Ukrainas bēgļu plūsma ir samazinājusies

Latgales novados Ukrainas bēgļu plūsma ar ziemas tuvošanos nav palielinājusies, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībās.

Sabiedrība Pieļauj iespēju, ka Latgalei būs grūti iziet no lokdauna kopā ar visu Latviju

Šonedēļ, 5.novembrī, plkst.10 un pēc nedēļas, 11.novembrī, plkst.10 tiešsaistē no Latgales vēstniecības "Gors" būs skatāma diskusija "Vai Latgale ir gatava iziet no "lockdown" kopā ar visu Latviju?", aģentūra LETA uzzināja biedrībā "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs".