• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Divu Ziemeļvalstu uzņemšana palielinās NATO krasta līniju par 4378 km (VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:16, 20.07.2023


Baltijas valstis tagad var mazāk uztraukties par Krievijas draudiem, sacīja ģenerālis Graube.


SAAB virsskaņas iznīcinātāji dažu minūšu laikā spēs sasniegt jebkuru Baltijas piekrastes nostūri.

Pēc Zviedrijas un Somijas uzņemšanas NATO militāri politiskās alianses ģeopolitiskais stāvoklis Baltijā radikāli mainījās. Abu valstu platība ir attiecīgi 410 un 338 tūkstoši kvadrātkilometru. Kopā tas ir 12 Latvijas!

Zviedrijas krasta līnija ir 3128 km gara, Somiju jūra apskalo 1250 km garumā.

"Zviedrijas militāro lidlauku izmantošana vai pretgaisa aizsardzības sistēnu esamība, to pašu "Patriot", piemerām, Gotlandē vai Zviedrijas piekrastē ļoti nopietni pastiprina Latvijas drošību tai skaitā, jo distancei, reaģēšanas ātrumam ir būtiska nozīme", - pauž aizsardzības eksperts, ģenerālis Raimonds Graube.

Kā norādīja bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Graube, šobrīd militārās alianses aizsardzības perimetrs iegūst nepieciešamo stratēģisko dziļumu, un Baltijas valstis vairs neatradīsies NATO perifērijā.

Zviedrijā ir arī spēcīgs militāri rūpnieciskais komplekss.

Zviedrijas aviobūves uzņēmums “Saab” Zviedrijas un Brazīlijas gaisa spēku vadībai prezentējis pirmos sešus sērijveidā ražotos iznīcinātājus “Gripen E”. Šīs jaunākās paaudzes lidmašīnas jau tuvākajā laikā nonāks Zviedrijas Gaisa spēku rīcībā. No kopumā sešiem pirmajiem kompānijas “Saab” ražotajiem iznīcinātājiem “Gripen E” četrus paredzēts piegādāt Brazīlijas bruņotajiem spēkiem, bet atlikušos divus – Zviedrijas gaisa spēkiem.

“Šīs piegādes ir īpaši svarīgas Zviedrijas gaisa spēku spēju palielināšanai, kā arī valsts aizsardzības stiprināšanai. Ar iznīcinātājiem JAS 39 “Gripen E” nonākšanu bruņojumā, Zviedrijas aizsardzības spējas nozīmīgi pieaugs, ļaujot mums veidot gan spēcīgākus, gan taktiskajā ziņā pārākus gaisa spēkus,” sacīja Zviedrijas Gaisa spēku komandieris ģenerālmajors Karls Johans Edstroms

Artilērijas sistēma Archer (zviedru: BAE Systems Archer, Artillerisystem 08 Archer) ir Zviedrijā izstrādāta un ražota artilērijas sistēma, kurā ietilpst uz smagās automašīnas uzmontēta lafete un 155 mm haubice. 2023. gada janvārī Zviedrija apņēmās sākt Archer piegādes Ukrainai, lai tā atvairītu Krievijas iebrukumu.

Krišs Ziverts


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Sabiedrība Rīgas ielās turpina likvidēt satiksmei bīstamās bedres

Rīgas ielās satiksmei bīstamās bedres likvidētas vairāk nekā 31 000 kvadrātmetru platībā.

Lasiet arī

Pasaule Ungārijas parlaments pirmdien balsos par Zviedrijas pievienošanos NATO

Ungārijas parlaments pirmdien balsos Zviedrijas pievienošanos NATO, paziņoja augsta ranga valdošās partijas "Fidesz" amatpersona.

Pasaule Stoltenbergs: aizsardzības tēriņu 2% mērķi šogad sasniegs 18 NATO valstis

No 31 NATO dalībvalsts 18 šogad būs sasniegušas alianses uzstādīto mērķi un aizsardzībai tērēs vismaz 2% no IKP, trešdien pavēstīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Pasaule Vācija šogad sasniegs NATO aizsardzības tēriņu 2% mērķi

Vācija informējusi NATO, ka šogad plāno aizsardzībai tērēt summu, kas ir līdzvērtīga vismaz 2% no IKP, noskaidrojusi ziņu aģentūra DPA.