• Leokādija,
  • Leontīne,
  • Ligija,
  • Lonija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas HES ūdenskrātuvē šonedēļ pazeminās ūdens līmeni

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 09:18, 03.07.2023


AS "Latvenergo" Rīgas HES ūdenskrātuvē no šodienas līdz 9.jūlijam būs pazemināts ūdenslīmenis hidrotehnisko būvju apsekošanai, informēja "Latvenergo" pārstāvji.


Foto: LETA

Ūdenslīmeni pazeminās un noturēs augstuma atzīmju robežās no 16,25 līdz 16,45 metriem Latvijas augstuma sistēmā (LAS), nodrošinot projektam "Rīgas HES ūdens pārgāznes balstu virsmu no augšas bjefa puses atjaunošanas būvprojekta izstrāde" nepieciešamo mainīgās ūdens līmeņa zonas apsekošanu.

Norādītajā līmeņa pazemināšanas periodā iekļautas arī tās dienas, kas nepieciešamas, lai ūdenskrātuves līmeni pazeminātu līdz paredzētajai atzīmei, un ūdenskrātuves līmeņa paaugstināšanai līdz normālam darba režīma līmenim. Ūdens līmeņa pazemināšana notiks pakāpeniski, ievērojot pieļaujamo ūdens līmeņa pazemināšanas ātrumu, kas nepārsniedz 0,3 metrus stundā līdz atzīmei 17,15 metri LAS, un 0,2 metri stundā, zem atzīmes 17,15 metri LAS, bet līmeņa pazemināšanas ātrums diennaktī nepārsniegs 0,75 metrus.

"Latvenergo" darbības, kas saistītas ar HES ūdenskrātuvju līmeņa pazemināšanu un noturēšanu, norit normatīvajos aktos noteiktā kārtībā un saskaņā ar nepieciešamiem iestāžu saskaņojumiem. Šogad 8.martā ir saņemts Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes saskaņojums "Par ūdens līmeņa pazemināšanas saskaņošanu Rīgas HES ūdenskrātuvē", kā arī informētas Salaspils, Ogres un Ķekavas novadu pašvaldības.

Daugavas HES ir stratēģiskas nozīmes būves ar neaizstājamu nozīmi valstij un sabiedrībai un pret tām ekspluatācijas gaitā jāizturas ar vislielāko atbildību. Rūpējoties par Daugavas hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu, "Latvenergo" 2023.gada vasaras sezonā īstenos būvju atjaunošanas un uzturēšanas darbus Pļaviņu HES un Rīgas HES, pazeminot ūdenslīmeni zem ikdienā ierastā uzstādinājuma.

Jau ziņots, ka Pļaviņu HES remontdarbi ar ūdens līmeņa pazemināšanu notiks vasaras otrajā pusē. No 14.augusta līdz 29.septembrim remontdarbu veikšanai Pļaviņu HES plānota ūdenslīmeņa pazemināšana un noturēšana no atzīmes 68,5 metri līdz 69,14 metri LAS.

Ūdenslīmeņa pazeminājuma periodi izvēlēti, labākajā veidā salāgojot sabiedrības un koncerna intereses, jo hidrotehnisko būvju atjaunošanas un apsekošanas darbus viskvalitatīvāk var veikt laikā starp pavasara paliem un rudens lietavām, kad Daugavā pietece un ūdens līmenis ir viszemākais.

"Latvenergo" aicina Daugavas HES ietekmes zonā esošās pašvaldības informēt iedzīvotājus un uzņēmumus par ūdens līmeņa pazemināšanu Rīgas HES ūdenskrātuvēs atjaunošanas darbu veikšanai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Par LBTU rektori ievēlēta līdzšinējā prorektore Arhipova

Par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) rektori ievēlēta līdzšinējā LBTU zinātņu prorektore Irina Arhipova.

Sabiedrība Pļaujas laikā zemnieki tiek mudināti saudzēt dzīvnieku pasauli (+VIDEO)

Vēlams zālājā atstāt nenopļautus laukumus – drošības salas.

Sabiedrība Vismaz 150 kandidāti vēlas kļūt par KNAB slepenajiem darbiniekiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) novēro augstu atsaucību uz KNAB pirmoreiz izsludināto publisko aicinājumu pievienoties komandai operatīvos darbiniekus, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

Sabiedrība Siliņa: Krievijas specdienesti dedzināšanas ziņu sūtījuši arī Latvijai

Krievijas specdienesti dedzināšanas ziņu sūtījuši arī Latvijai, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atklāja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Lasiet arī

Sabiedrība Vienu nakti būs slēgta satiksme uz Rīgas HES tilta

No piektdienas plkst.20 līdz sestdienas plkst.8 būs slēgta transportlīdzekļu satiksme uz Rīgas hidroelektrostacijas (HES) tilta posmā no Salaspils rotācijas apļa līdz Daugmales rotācijas aplim, aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Ekonomika Latvenergo: patlaban HES darbība nav apdraudēta

Neskatoties uz ledus gājumu Daugavā un plūdiem Jēkabpilī, patlaban hidroelektrostaciju (HES) darbība nav apdraudēta, šodien pēc Krīzes vadības padomes sēdes apliecināja AS "Latvenergo" HES tehniskais direktors Andris Zēģele.

Sabiedrība No šodienas būs satiksmes ierobežojumi Pļaviņu HES tunelī

No šodienas būs satiksmes ierobežojumi Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) tunelī, aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.