• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kossovičs pārmet JV politiķiem netiešu draudu izteikšanu Rīgas izpilddirektoram

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 08:06, 28.06.2023


Pēc pārbaudes sākšanas par iespējamu nesaimniecisku darbību Rīgas ielu remontos "Jaunās vienotības" (JV) vicemērs Vilnis Ķirsis un īpaši šīs frakcijas deputāts Olafs Pulks izdara "ārkārtīgi lielu spiedienu un pat izsaka netiešus draudus" pilsētas izpilddirektoram Jānim Langem, šorīt LTV "Rīta panorāmā" apgalvoja Rīgas domes deputāts, Rīgas mēra Mārtiņa Staķa frakcijas "Progresīvie/Par" (PP) pārstāvis Mārtiņš Kossovičs.


Foto: LETA

Pēc Kossoviča vārdiem, draudi izpaužoties kā solījumi rosināt pārbaudi par izpilddirektora darbu, ja tikšot turpināta izmeklēšana par Satiksmes departamenta darbu.

Viņa vērtējumā, no JV puses tiekot meklētas iespējas pavilkt izmeklēšanu garumā, bet Ķirša tekstus, ka pārkāpumu šajā gadījumā neesot, Kossovičs nodēvēja par "miglas pūšanu acīs".

Kossovičs stāstīja, ka pārbaude esot apliecinājusi, ka pārkāpumi tikuši pieļauti, proti, ceļu remontu jomā neesot veikta nekāda uzskaite un darbu uzraudzība, dome tikai saņēmusi rēķinus un maksājusi "vienam jocīgam uzņēmumam, kas iesaistīts karteļa lietā, ar kuru līgums noslēgts iepriekšējā mēra Nila Ušakova (S) laikā". Lai arī sākotnēji tika ziņots par iespējamiem nesaimnieciskiem tēriņiem 7 miljonu eiro apmērā, tagad summa samazinājusies līdz 1,6 miljoniem eiro.

Jau ziņots, ka 16.jūnijā ar Rīgas pilsētas izpilddirektora Langes rīkojumu uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādināti Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods un Satiksmes infrastruktūras pārvaldes priekšnieks Andrejs Urtāns.

Amatpersonas atstādinātas pēc trauksmes cēlēja ziņojuma saņemšanas un tam sekojošas dienesta pārbaudes. Pārbaudes laikā esot konstatēti būtiski pārkāpumi, kas liecina par prettiesisku un nesaimniecisku rīcību departamenta veiktajos ielu asfalta seguma atjaunošanas darbos.

Uz amatpersonu atstādināšanas laiku departamenta direktora pienākumu izpildītāja amatā iecelts Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumu izpildītājs Edijs Pelšs, savukārt par biroja vadītāju - direktora vietnieka pienākumu izpildītāju - Centrālās administrācijas Publiskās infrastruktūras attīstības pārvaldes vadītājs Mārtiņš Slimbahs.

Vaivods viņam izvirzītajiem pārmetumiem nepiekrīt, pārmetot, ka pret viņu domes vadība vērš mobingu un neļauj piekļuvi dokumentiem, lai varētu sniegt paskaidrojumus disciplinārlietā. Vaivodu aizstāv arī Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (JV), kurš paudis bažas par ierosinātās dienesta pārbaudes objektivitāti.

Šīs ir pirmās lielās publiski redzamās domstarpības starp galvas pilsētas koalīcijas partneriem - PP un JV.

Pašlaik bezpartijiskais, bet savulaik no JV ievēlētais Rīgas domes deputāts Kaspars Spunde intervijā laikrakstam "Diena" pieļauj, ka šajos apstākļos iespējama Staķa gāšana no mēra amata.

"Divu gadu laikā, kopš Staķis vada Rīgas domi, esam strauji "progresējuši", sasniedzot to arogances līmeni, kādu piedzīvojām bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova desmitajā valdīšanas gadā," uzskata Spunde, "tagad šķiet, ka Staķa nepiemērotību un nespēju vadīt Rīgas domi ir atskārtuši arī citi koalīcijas partneri un tuvākajā laikā tas novedīs pie Staķa atlaišanas no mēra amata, kam oficiālais iemesls, protams, kalpos šis nopietnais pārkāpums saistībā ar komandējumu noformēšanu."

Spunde domā, ka pārbaude par Satiksmes departamenta darbu varētu būt mēģinājums novērst uzmanību no Staķa komandējumu jautājuma. "Neizslēdzu, ka šis ir uzmanības novēršanas manevrs, lai cik ačgārns no politiskās taktikas viedokļa tas arī liktos. Ar šo Staķis ir iecirtis publisku pļauku saviem uzticamākajiem koalīcijas partneriem - par satiksmes jomu pilsētā atbildīgajai JV, kā arī par satiksmes jomu atbildīgajam vicemēram Ķirsim un Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājam Pulkam personīgi," izteicies pašvaldības politiķis, "JV faktiski ir vienīgie, uz kuriem kopš pagājuša gada rudens turas esošais mērs. Minu, ka JV frakcija šobrīd jau būtu gatava nobalsot par mēra atstādināšanu, taču to kavē notikumi Saeimā un jautājums par iespējamām izmaiņām valdībā."

Spunde gan lēsis, ka pašlaik esot maz domnieku, kuru vēlētos uzņemties domes priekšsēdētāja pienākumus, ja tiktu gāzts Staķis.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Brīvdienās palaikam līs, vietām - stipri

Svētku brīvdienās laikapstākļus Latvijā noteiks ciklons, tādēļ debesis bieži būs apmākušās un ir gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Pēcpusdienā Pierīgā jārēķinās ar palēninātu satiksmi

Piektdienas pēcpusdienā autobraucējiem Pierīgā ir jārēķinās ar palēninātu satiksmi, brīdina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Diasporas bērniem palīdzēs atcerēties dzimto valodu (+VIDEO)

Kursos var iziet arī nepilsoņi, norāda Sabiedrības integrācijas fonds.

Sabiedrība Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus

Šodien Rīgā, Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Lasiet arī

Sabiedrība Domnieki norāva kvorumu. Iespējama prokuratūras vēršanas pret Rīgas domi tiesā.

Ja dome nespēj pēc būtības izpildīt ģenerālprokurora lūgumu, tam būs sekas.

Sabiedrība Sociālo palīdzību varēs saņemt par apmēram 25% vairāk rīdzinieku nekā līdz šim

2024.gadā maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis būs 549 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, kas ir par 68 eiro vairāk nekā pašlaik, un 384 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Sabiedrība Rīgas ielās šogad iestādīs rekordlielu koku skaitu

Koki šoruden tiek stādīti dažādās apkaimēs - Āgenskalā, Iļģuciemā, Imantā, Vecmīlgrāvī, Dzirciemā, Mežaparkā, Bolderājā un Vecāķos.

Sabiedrība Ķirsis par situāciju ar pagaidu asfalta ieklāšanu Slokas ielā: neapmierinoši!

Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV) kā neapmierinošu vērtē situāciju ar pagaidu asfalta ieklāšanu Slokas ielā, informēja mēra birojā.