• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


“Integrācijas pamatā Latvijā ir jābūt latviskumam” - Levits

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 19:25, 27.06.2023

Andris Ērglis


Egils Levits, prezidentūras noslēgumā, pateicās Latvijas iedzīvotājiem.


Foto - Prezidenta preses dienests

Šodien Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar sabiedrības pārstāvjiem prezidentūras noslēguma sarunā “Ar skatu nākotnē!”, kurā uzsvēra Valsts prezidenta lomu, strādājot Latvijas valsts ilgtspējas labā. E. Levits atzīmēja, viņaprāt, četrus svarīgākos ilgtspējas pīlārus – valsts drošība, latviskums, demokrātija un tās kvalitāte un Latvijas konkurētspēja – un to, kas izdarīts šajās jomās un kas vēl būtu jāturpina.

Runājot par drošību, E. Levits norādīja, ka viņa prezidentūras laikā “vēl vairāk ir pieaugusi Latvijas drošība NATO kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvarā”. E. Levits īpaši atzīmēja valsts augstāko amatpersonu sadarbību rietumu sabiedroto pārliecināšanā, lai izkliedētu ilūzijas par Krieviju un mainītu NATO aizsardzības stratēģiju, aizstāvot katru tās dalībvalsts teritorijas kvadrātcentimetru.

E. Levits atzīmēja, ka integrācijas pamatā Latvijā ir jābūt latviskumam, kurā ietilpst latviešu valoda kā demokrātiskās līdzdalības valoda, izpratne par vēsturi un eiropeiskums. “Tas viss kopā veido latvisku skatupunktu uz pasauli,” uzsvēra E. Levits.
Valsts prezidents Egils Levits arī norādīja uz septiņiem posmiem, “kuri jāsaslēdz vienotā ķēdē, lai nodrošinātu Latvijas konkurētspēju”. Tie ir: skolas izglītība, augstākā izglītība, zinātne, pētniecība, inovācijas, ražošana un eksports.

Savas runas noslēgumā Valsts prezidents Egils Levits pateicās Latvijas iedzīvotājiem: “Esmu pateicīgs Latvijas tautai par uzticību un man doto iespēju četrus gadus kalpot savai valstij Valsts prezidenta amatā. Es pateicos saviem politiskajiem padomniekiem un visiem Rīgas pils darbiniekiem par degsmi, atdevi un saliedēto komandas darbu! Es pateicos visiem tiem daudzajiem cilvēkiem, ar kuriem man bija tas gods satikties un sadarboties. Es pateicos visiem domubiedriem un konstruktīvajiem kritiķiem, ar kuriem es varēju dalīties savās pārdomās.”


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Brīvdienās palaikam līs, vietām - stipri

Svētku brīvdienās laikapstākļus Latvijā noteiks ciklons, tādēļ debesis bieži būs apmākušās un ir gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Pēcpusdienā Pierīgā jārēķinās ar palēninātu satiksmi

Piektdienas pēcpusdienā autobraucējiem Pierīgā ir jārēķinās ar palēninātu satiksmi, brīdina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Diasporas bērniem palīdzēs atcerēties dzimto valodu (+VIDEO)

Kursos var iziet arī nepilsoņi, norāda Sabiedrības integrācijas fonds.

Sabiedrība Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus

Šodien Rīgā, Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Lasiet arī

Sabiedrība "Kavēšanās ar valdības izveidi nav pieļaujama" - Valsts Prezidents

Edgars Rinkēvičs sagaida konstruktīvu rīcību, strādājot pie jaunas valdības izveides.

Sabiedrība Rinkēvičs aicina steidzami rast risinājumu dabas stihijas seku novēršana

Valsts prezidenta kanceleja piektdien ir rakstiski vērsusies pie ekonomikas un zemkopības ministriem Ilzes Indriksones (NA) un Didža Šmita (AS), lūdzot sniegt informāciju Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam un 7.augustā dabas stihijas skartajām Dobeles, Augšdaugavas, Jelgavas, Madonas un Tukuma novada pašvaldībām par līdz šim paveikto dabas stihijas seku apzināšanā un novēršanā.

Sabiedrība FOTO. Rinkēvičs noliek ziedus pie ukraiņu dzejnieka Ševčenko pieminekļa

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ceturtdien, atzīmējot Ukrainas Neatkarības dienu, nolika ziedus pie ukraiņu dzejnieka Tarasa Ševčenko pieminekļa.

Sabiedrība Prezidents Rinkēvičs komentējis aizturētā aizbēgšanu no policijas konvoja.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sagaida, ka Iekšlietu ministrija (IeM) un Valsts policijas vadība rūpīgi izvērtēs, kā tika pieļauta aizturētā aizbēgšana no policijas konvoja.