• Jadviga,
  • Laura
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā turpinās visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešana

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 17:49, 20.06.2023

Andris Ērglis


Buklets "Kā rīkoties krīzes gadījumā" tika papildināts ar praktiskām norādēm par rīcību artilērijas apšaudes, aviācijas uzlidojuma, kā arī ķīmiska vai kodolapdraudējuma gadījumā!Lai veicinātu nozaru ministriju sadarbību tās ieviešanā šodien Ministru kabinets apstiprināja jaunu ministru līmeņa Visaptverošas valsts aizsardzības jautājumu koordinācijas darba grupas sastāvu, kuru vada aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.

"Ukrainas pieredze cīņā ar agresoru liecina par to, cik būtisku atbalstu bruņotajiem spēkiem var sniegt katrs valsts iedzīvotājs. Mēs mācāmies no Ukrainas pieredzes un mērķtiecīgi Latvijā veidojam visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu. Latvijas sabiedrības gatavība rīkoties apdraudējuma gadījumā, kā arī spēja pašorganizēties, ir būtiski aspekti, lai pārvarētu jebkādus apdraudējumus un krīzes," pauž aizsardzības ministre.
Ministru līmeņa darba grupa uz pirmo sēdi sanāca šodien, 20.jūnijā. Darba grupā plānots strādāt trīs prioritārajos virzienos - apstiprināt jauno Valsts aizsardzības koncepciju un uzsākt izpildīt tajā ietvertos uzdevumus, starpnozaru līmenī analizēt valsts apdraudējuma pārvarēšanas mācības un izvērtēt Ukrainas gūtās mācības no Krievijas iebrukuma.

Papildus tam 20.jūnijā Aizsardzības ministrija Ministru kabineta locekļus informēja par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas progresu 2022.gadā.

Veicinot sabiedrības informētību un noturību krīzes situācijās, 2022.gadā Aizsardzības ministrija kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem organizēja dažādas informatīvas mācības par rīcību valsts apdraudējuma gadījumā, nozaru gatavību un būtisko kritisko pakalpojumu nepārtrauktības nodrošināšanu. Buklets "Kā rīkoties krīzes gadījumā" tika papildināts ar praktiskām norādēm par rīcību artilērijas apšaudes, aviācijas uzlidojuma, kā arī ķīmiska vai kodolapdraudējuma gadījumā, savukārt ārvalstīs dzīvojošiem tautiešiem tika izveidots buklets "Kā rīkoties krīzes gadījumā, ja dzīvo ārpus Latvijas".
Lai nodrošinātu sabiedrības pamatpakalpojumu sniegšanu izņēmuma stāvokļa vai kara laikā, kā arī nepārtrauktu darbību dažādu krīžu apstākļos, aizvadītajā gadā Aizsardzības ministrija sadarbībā ar citu nozaru ministrijām veica aktīvu darbu informējot, konsultējot un apzinot valstij būtisku nozaru vadošo komersantu gatavību pievienoties kritiskās infrastruktūras kopumam.

2022.gadā tika pieņemti grozījumi Nacionālās drošības likumā, kas nostiprina vienotu mehānismu, kā tiek izvērtēti un novērsti iespējamie riski no ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem kritiskajai infrastruktūrai un nacionālajai drošībai nozīmīgām komercsabiedrībām, biedrībām un nodibinājumiem, tādējādi mazinot nacionālās drošības ievainojamību.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ceturtdiena būs pārsvarā mākoņaina un vietām līs

Ceturtdien Latvijā gaidāms mākoņains laiks, kas brīžiem skaidrosies, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu pieturvietu nojumju iegādei

Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju iegādei pašvaldības vajadzībām.

Sabiedrība Veterinārārsti: kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi

eskatoties uz to, ka kaķu obligātā čipēšanas stāsies spēkā 1.jūlijā, jau patlaban kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi, pauda Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis.

Sabiedrība Otrdien novērsti 46 migrantu mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu

Valsts robežsardze otrdien novērsusi 46 nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, aģentūru LETA informēja robežsardzē.

Lasiet arī

Sabiedrība Ministrs: Darba procesā ar Garisonu bija izveidojušās viedokļu atšķirības

Darba procesā ar no amata aizejošo Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Garisonu bija izveidojušās viedokļa atšķirības, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Sabiedrība Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Garisons iesniedzis atlūgumu

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons iesniedzis aizsardzības ministram Andrim Sprūdam (P) atlūgumu un mēneša laikā atstāšot darbu Aizsardzības ministrijā, liecina Garisona ieraksts sociālajā medijā "Facebook".

Sabiedrība Latvijai piegādās 97,4 miljonu eiro vērtas pretkuģu raķešu sistēmas

Latvijai paredzētās pretkuģu raķešu sistēmu "Naval Strike Missile" (NSM) līguma summa ir 105 miljoni ASV dolāru (97,4 miljoni eiro), turklāt lielāko daļu izmaksu segs ASV puse.

Sabiedrība Jūras drošība Latvijai «ir zināms izaicinājums», teica Sprūds (+VIDEO)

Valstij aizsardzības dienestā jāpieņem vēl 450 jaunieši.