Papildu deputāta vietas EP paredzētas arī Spānijai, Nīderlandei, Austrijai, Dānijai, Somijai, Slovākijai, Īrijai, Slovēnijai un Somijai.
Parlaments ceturtdien pieņēma priekšlikumu, kas paredz pēc 2024.gada jūnijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām deputātu vietu skaitu palielināt par 11, kopā sasniedzot 716 vietas. Vienlaikus gala lēmums vienprātīgi būs jāpieņem Eiropadomei.
EP deputāti uzsver, ka ir jārīkojas ātri, lai dalībvalstīm dotu laiku veikt vajadzīgās izmaiņas pirms nākamā gada vēlēšanām, tāpat deputāti lūdz nekavējoties saņemt informāciju, ja Eiropadome plāno atkāpties no iesniegtā priekšlikuma.
Ņemot vērā demogrāfiskās izmaiņas Eiropas Savienībā, kas notikušas kopš 2019.gada vēlēšanām, EP deputāti paredz papildu vietas sadalīt, pievienojot Latvijai vienu deputāta vietu, kopā veidojot deviņas, Spānijas deputātu skatu palielināt par diviem, līdz 61 deputātam, kā arī Nīderlandes deputātu skaitu palielināt par diviem - līdz 31 deputātam.
Austrijai paredzēts piešķirt vienu papildu deputāta vietu, kopā veidojot 20, savukārt Dānijai, Somijai un Slovākijai pa vienai papildu vietai, kopā veidojot 15 deputātu vietas. Vienlaikus Īrijai plānots piešķirt papildu vienu vietu, kopā veidojot 14, savukārt Slovēnijas deputātu skaitu plānots palielināt par vienu - līdz deviņiem deputātiem.
Parlamenta sastāvs tiek izvērtēts pirms katrām vēlēšanām saskaņā ar Līgumos noteiktajiem principiem, proti, EP nedrīkst būt vairāk kā 750 deputātu, neskaitot priekšsētāju, savukārt dalībvalstīm nedrīkst būt mazāk kā seši un vairāk nekā 96 deputātu vietas, ievērojot "līdzsvarotās proporcionalitātes" principu un pamatojoties uz jaunākajiem iedzīvotāju skaita rādītājiem.
EP deputāti vēlas saglabāt 28 vietu rezervi deputātiem, kas tiks ievēlēti nākamajā ES mēroga vēlēšanu apgabalā, saskaņā ar EP priekšlikumu par ES vēlēšanu likuma grozījumiem, kas pašlaik ir "iestrēdzis" Padomē. Deputāti brīdina, ka jebkura turpmāka Eiropadomes darba kavēšanās pie šīs reformas būtu pretrunā ar lojālas sadarbības principu.
Priekšlikums Eiropadomes lēmumam tika pieņemts ar 316 balsīm par, 169 balsīm pret un 67 atturoties. Priekšlikumam pievienotā rezolūcija tika apstiprināta ar 312 balsīm par, 201 pret un 44 atturoties.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri