• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas Dzemdību namā pērn piedzimuši par 699 bērniem mazāk

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:44, 01.06.2023


Rīgas Dzemdību namā pērn piedzimuši par 699 bērniem mazāk nekā 2021.gadā, ceturtdien preses konferencē pavēstīja SIA "Rīgas dzemdību nams" pārstāvji.Ja 2021.gadā Rīgas Dzemdību namā piedzima 5866 bērni, tad pērn - 5167. Arī kopumā Latvijā jaundzimušo bērnu skaits pērn ir samazinājies.

Pērn "Rīgas dzemdību namā reģistrēti 360 priekšlaicīgi dzimušie, kā arī piedzimuši 95 dvīņu pāri.

Pagājušajā gadā Rīgas Dzemdību nama apgrozījums nedaudz palielinājies, bet peļņa - sarukusi, šodien preses konferencē informēja SIA "Rīgas dzemdību nams" valdes priekšsēdētāja Santa Markova.

Pērn uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 14,7 miljonus eiro, kas ir par 1,13% vairāk nekā 2021.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 14,5 miljoni eiro.

Savukāt uzņēmuma peļņa pērn samazinājusies par 265 145 eiro jeb 23,84%. Ja 2021.gadā Rīgas dzemdību nama peļņa bija 1,1 miljons eiro, tad pagājušajā gadā - 846 932 eiro.

Vislielākie ieņēmumi bijuši no nacionālā veselības dienesta - 12,9 miljoni eiro, kas ir nepilni 88% no kopējiem ieņēmumiem.

Savukārt ieņēmumi no maksas pakalpojumiem pērn veidoja 1,4 miljonus eiro jeb 9,5% no kopējiem ieņēmumiem.

Kā ziņots, Rīgas Dzemdību nams ir valstī lielākā dzemdību palīdzības un perinatālās aprūpes iestāde, kurā katru gadu piedzimst aptuveni viena trešdaļa Latvijas jaundzimušo.

SIA "Rīgas Dzemdību nams" ir 100% Rīgas pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīga: Par jaunām ēkām piešķirs NĪN atvieglojumus

Rīgas pašvaldība atgādina, ka NĪN atvieglojumu saņemšanai jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei vai Finanšu departamentā reģistrētam epastam.

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Lasiet arī

Pasaule Tusks aicina ES piemērot sankcijas pārtikas importam no Krievijas

Polijas premjerministrs Donalds Tusks pirmdien aicinājis Eiropas Savienību (ES) piemērot visaptverošas sankcijas pārtikas un lauksaimniecības produktu importam no Krievijas un Baltkrievijas.

Sabiedrība Latvijā būs aizliegts ieviest no Baltkrievijas arī kartupeļus un burkānus

Zemkopības ministrija (ZM) paplašinājusi iespējamam importa aizliegumam pakļauto Krievijas un Baltkrievijas preču sarakstu.

Veselība Latvijā vairāk nekā divas trešdaļas cilvēku strādā sēžot (+VIDEO)

Darba vietas iekārtojumam būtu jābūt ergonomiskam, drošam un ērtam.

Ekonomika Darba devēji cer uz nodokļu samazināšanu

Svarīgi, lai Finanšu ministrija un koalīcijas partneri vienotos par Latvijas ekonomikai tik nepieciešamajām izmaiņām nodokļu regulējumā un virzītos uz to apstiprināšanu.