• Mariss,
  • Matīss,
  • Modris
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijai svarīga ir NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas pārveide

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 18:59, 01.06.2023


Latvijai svarīga ir NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas pārveide par kaujas spējīgu brigādi, uzsvēra Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs, kurš trešdien un ceturtdien pārstāvēja Latviju neformālā NATO ārlietu ministru sanāksmē, kas norisinājās Oslo.Kā informēja ĀM, ministri pārrunāja gatavošanos 11.jūlijā un 12.jūlijā gaidāmajam NATO samitam Viļņā, tostarp NATO atturēšanas un aizsardzības stiprināšanu NATO austrumu flangā un ilgtermiņa praktisko un politisko atbalstu Ukrainai.

Valsts sekretārs uzsvēra, ka raugoties uz tuvojošos NATO samitu Viļņā, ir svarīgi sasniegt progresu 2022.gada NATO Madrides samita lēmumu ieviešanā, lai stiprinātu alianses atturēšanas un aizsardzības spējas. Valsts sekretārs pauda cerību, ka līdz NATO samitam Zviedrija kļūs par pilntiesīgu NATO dalībvalsti, tādējādi noslēdzot alianses paplašināšanās procesu Baltijas jūras reģionā.

Apspriežot NATO un Ukrainas attiecības, Pelšs pauda cerību, ka Viļņas samitā sabiedrotie vienosies par apjomīgu atbalsta pakotni Ukrainas institucionālo reformu un eiroatlantiskās integrācijas procesa veicināšanai, kā arī apliecināja Latvijas apņēmību turpināt sniegt visu nepieciešamo atbalstu Ukrainai.

Vienlaikus neformālās NATO ārlietu ministru sanāksmes laikā valsts sekretārs tikās ar Norvēģijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Eivinnu Vadu Petešonu. Amatpersonas pārrunāja plašu jautājumu loku, tostarp Latvijas un Norvēģijas divpusējās attiecības, drošības situāciju reģionā un atbalstu Ukrainai.

Pelšs uzsvēra nepieciešamību veidot vēl ciešāku sadarbību Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jeb NB8 formātā. Sarunu partneri bija vienisprātis, ka Ukrainai jāsniedz atbalsts tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Līdz novembra beigām Latviju var nākties pamest 3541 Krievijas pilsonim

Imigrācijas likuma prasību dēļ līdz novembra nogalei Latviju var nākties pamest 3541 Krievijas pilsonim, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

Sabiedrība Rīgā turpina pieaugt sociālo pabalstu un pakalpojumu apjoms

Rīgā turpina pieaugt pašvaldības sniegto sociālo pabalstu un pakalpojumu apjoms, tāpēc šā gada budžeta grozījumos sociālajai sfērai būs nepieciešams piešķirt papildus 466 744 eiro, par to trešdien, 20.septembrī, tika informēti Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas deputāti.

Sabiedrība 322 000 eiro! Tik daudz dažādās kompensācijās ierēdņiem izmaksās valdības maiņa

Līdz ar valdības maiņu valsts dažādām kompensācijām plāno izmaksāt 321 971 eiro, liecina Valsts kancelejas sagatavotais rīkojuma projekts.

Sabiedrība Vai Kūtra neievēlēšana par Saeimas priekšsēdētāju ietekmēs valdības stabilitāti?

Saeimas deputāta Gunāra Kūtra (ZZS) neievēlēšana par Saeimas priekšsēdētāju neietekmēs valdības stabilitāti, šādu viedokli pauda Rīgas Stradiņa universitātes lektore, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle.

Lasiet arī

Ekonomika Valainis pastāsta, uz ko ir jābalsta Latvijas ekonomikas izrāviens

Latvijas ekonomikas izrāviens ir jābalsta uz darbaspēka un finansējuma pieejamības uzlabošanu, kā arī tiesiskās vides uzlabošanu un birokrātijas samazināšanu, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS).

Sabiedrība Intriga! Tuvākajā laikā gaidāmi ST spriedumi vairākās skaļās lietās

Tuvākajā laikā Satversmes tiesai (ST) būs jāizvērtē un jāsaka galavārds vairākās lietās, kas raisījušas lielu sabiedrības interesi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pavēstīja ST priekšsēdētājs Aldis Laviņš.

Pasaule Uzlidojumi Vagner atbalstītajiem spēkiem Sudānā - ukraiņu specdienestu darbs?

Ukrainas specdienesti, visticamāk, bijuši saistīti ar virkni dronu uzbrukumiem un sauszemes operācijām, kas vērstas pret “Vagner” atbalstītajiem kaujiniekiem netālu no Sudānas galvaspilsētas, atklājusi ASV Kabeļu un satelīttelevīzijas kanāla CNN izmeklēšana, norādot, ka Krievijas iebrukums Ukrainā izplatījies tālu no frontes līnijām.

Sabiedrība Vēlas iespēju Rīgas e-talonu pievienot viedierīces digitālajam makam

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par iespēju Rīgas e-talonu pievienot viedierīces digitālajam makam.