• Aurēlija,
  • Evelīna,
  • Mētra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijai svarīga ir NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas pārveide

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 18:59, 01.06.2023


Latvijai svarīga ir NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas pārveide par kaujas spējīgu brigādi, uzsvēra Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs, kurš trešdien un ceturtdien pārstāvēja Latviju neformālā NATO ārlietu ministru sanāksmē, kas norisinājās Oslo.Kā informēja ĀM, ministri pārrunāja gatavošanos 11.jūlijā un 12.jūlijā gaidāmajam NATO samitam Viļņā, tostarp NATO atturēšanas un aizsardzības stiprināšanu NATO austrumu flangā un ilgtermiņa praktisko un politisko atbalstu Ukrainai.

Valsts sekretārs uzsvēra, ka raugoties uz tuvojošos NATO samitu Viļņā, ir svarīgi sasniegt progresu 2022.gada NATO Madrides samita lēmumu ieviešanā, lai stiprinātu alianses atturēšanas un aizsardzības spējas. Valsts sekretārs pauda cerību, ka līdz NATO samitam Zviedrija kļūs par pilntiesīgu NATO dalībvalsti, tādējādi noslēdzot alianses paplašināšanās procesu Baltijas jūras reģionā.

Apspriežot NATO un Ukrainas attiecības, Pelšs pauda cerību, ka Viļņas samitā sabiedrotie vienosies par apjomīgu atbalsta pakotni Ukrainas institucionālo reformu un eiroatlantiskās integrācijas procesa veicināšanai, kā arī apliecināja Latvijas apņēmību turpināt sniegt visu nepieciešamo atbalstu Ukrainai.

Vienlaikus neformālās NATO ārlietu ministru sanāksmes laikā valsts sekretārs tikās ar Norvēģijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Eivinnu Vadu Petešonu. Amatpersonas pārrunāja plašu jautājumu loku, tostarp Latvijas un Norvēģijas divpusējās attiecības, drošības situāciju reģionā un atbalstu Ukrainai.

Pelšs uzsvēra nepieciešamību veidot vēl ciešāku sadarbību Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jeb NB8 formātā. Sarunu partneri bija vienisprātis, ka Ukrainai jāsniedz atbalsts tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Aptauja: darba tirgus Latvijā ir ļoti nepievilcīgs (+VIDEO)

Tikai 1% respondentu norādījis, ka būtu gatavs mainīt profesiju, lai dotos strādāt uz ārzemem.

Sabiedrība Kultūras ministrija: Ukrainas iedzīvotāji turpinās meklēt patvērumu Latvijā

Valdība plāno atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) rosināto finansējuma pārdali 4,6 miljonu eiro apmērā latviešu valodas mācību nodrošināšanai Ukrainas iedzīvotājiem, izriet no KM sagatavotā rīkojuma projekta, kas pieejams Tiesību aktu portālā.

Sabiedrība Rīgā pēcpusdienā uzspīdēs saule, nokrišņi nav sagaidāmi

Februāra pēdējā svētdienā laiks būs lielākoties mākoņains, savukārt naktī pūtīs stiprs vējš, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Sabiedrība Arī pēc aizlieguma Rīgas centru turpina šķērsot kravas auto

Rīgā par aizlieguma šķērsot pilsētas centru neievērošanu līdz šim ir sodīti 259 kravas auto vadītāji, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Lasiet arī

Sabiedrība Pērn Latvijā bija reģistrēti 6279 romu tautības cilvēki

Pērn 1.janvārī Latvijā bija reģistrēti 6279 romu tautības cilvēki, 94,7% no tiem bija Latvijas pilsoņi, liecina Kultūras ministrijas (KM) sagatavotais plāna projekts par romu stratēģiskā ietvara pasākumu īstenošu 2024.-2027.gadam, kas pieejams Tiesību aktu portālā.

Interesanti fakti Ko sagaidīt unikālā Papes parka 10 tūkstošus hektāru platībā (+VIDEO)

Papes ezers ir lagūnas tipa sekls ezers – nozīmīga Eiropas Savienībā.

Sabiedrība Drīzumā Daugavā iespējami plūdi: kas jāzina iedzīvotājiem (+VIDEO)

Ja applūstošās teritorijās tiek būvētas jaunas ēkas, vai tiek rekonstruētas esošās, visu risku uzņemas potenciālais īpašnieks.

Sabiedrība Ķekavas pašvaldības šī gada izdevumi plānoti lielāki nekā ieņēmumi

Ķekavas pašvaldība 2024.gadā tēriņos plāno par apmēram 15 miljoniem eiro vairāk nekā ieņēmumos.