• Rauls,
  • Rodrigo
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


VISC cerēs uz finansējumu digitālās lasītprasmes risinājumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:11, 28.05.2023


Valsts izglītības satura centrs (VISC) nākamā gada budžetā cer iegūt finansējumu digitālās lasītprasmes risinājumiem, jo ilgāka kavēšanās nākotnē nozīmēs lielākus robus bērnu prasmēs, pauda VISC vadītāja Liene Voroņenko.Šobrīd neesot iespējams pateikt, cik šādu risinājumu ieviešana varētu izmaksāt. Ja pieteikums gūs apstiprinājumu, precīzākas izmaksas varētu būt zināmas augustā vai septembrī. Vienlaikus svarīgi esot turpināt darbu pie trūkstošo tradicionālo mācību līdzekļu izstrādes.

Runājot par digitālās lasītprasmes attīstīšanu, Voroņenko atzīmēja, ka tā būtu jāskata plašāk nekā grāmatu pieejamība elektroniski - digitālā lasītprasme ir arī iespēja saprast interaktīvu saturu, kā arī uzrunāt cilvēkus tiešsaistē. Tāpat nākotnē testi, pārbaudes darbi un citi novērtējoši rīki būs digitālā formātā, un bērniem būs jāmāk ar tiem rīkoties, tostarp tos lasīt.

Voroņenko pauda, ka lielu daļu bērnu vairs neuzrunājot tradicionālā lasītprasme, līdz ar ko digitālās lasītprasmes instrumenti varētu būt viens no veidiem, kā bērniem radīt interesi kļūt lasošiem.

VISC ir sācis eksperimentēt ar digitālā satura radīšanu, piemēram, rīkojot olimpiādes tiešsaistē. Šogad pirmo reizi vidusskolēni tiešsaistē kārto trīs augstākā līmeņa eksāmenus - programmēšanā, ģeogrāfijā, kā arī kultūrā un mākslā. Kā veiksmīgu piemēru Voroņenko uzskata mājaslapu "atbalstsizcilibai.lv", kur lasītprasmes uzdevumi sniegti caur digitālo prizmu.

Jau vēstīts, 16.maijā tika paziņoti starptautiskā lasītprasmes novērtēšanas pētījuma "PIRLS 2021" rezultāti. Kopumā Latvijas skolēnu sasniegumi lasītprasmē vidēji novērtēti ar 528 punktiem, kas ir augstāk par pētījuma dalībvalstu vidējiem sasniegumiem. Vienlaikus kopš 2016.gada, kad tika veikts iepriekšējais mērījums, Latvijas rādītājos redzams nozīmīgs prasmju kritums.

Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (JV) redzējumā būtu nepieciešams attīstīt digitālai lasītprasmei pielāgotu saturu, jau pirmsskolas un sākumskolas posmā bērnu interesei par tehnoloģijām "atbildot ar kvalitatīviem tekstiem un lasīšanas materiāliem".

Čakša pauda, ka lasītprasme sevī ietver daudz vairāk par spēju tikai burtot. Ja iztrūkst lasītprasme, skolēns nevar piedalīties citos domāšanas vingrinājumos, līdz ar ko tiek kavēta arī STEM priekšmetu apgūšana un izpratne.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ventspils piedāvā mājokli speciālistiem, kas pārceļas uz pilsētu (+VIDEO)

Valstspilsēta Kurzemē vēlas dažādot savu saimniecisko dzīvi.

Sabiedrība Efektīvas M&E sistēmas ieviešana ilgtspējīgai izaugsmei

Kultūras biedrība "Alternatīvā realitāte" ir strikti orientēta uz ilgtspējas veicināšanu un organizatoriskās kapacitātes palielināšanu. Aktīvo Iedzīvotāju Fonda līdzfinansēts Kapacitātes projekts "Solis uz nākotni" ir galvenais solis ceļā uz mūsu stratēģisko mērķu sasniegšanu.

Sabiedrība RAKUS teritorijā pabeigts RSU studiju komplekss

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) teritorijā ir pabeigts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju komplekss.

Sabiedrība Pedagogu darba samaksai vēl šogad varētu prasīt papildu 1,7 miljonus eiro

Lai nodrošinātu pedagogu darba samaksu, kopējais aprēķinātais finansējums mērķdotācijām pašvaldībām par 1 698 454 eiro pārsniedz apstiprināto budžetu, un šī summa vēl šogad būtu jāpiešķir papildus, izriet no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotā rīkojuma projekta.

Lasiet arī

Sports Eiropas golferes saglabā savā īpašumā Sūlheima kausu

Eiropas golferes svētdien Spānijā cīnījās neizšķirti ar ASV komandu, saglabājot savā īpašumā Kaštena Sūlheima vārdā nosaukto kausu.

Sabiedrība Rajevs pametīs AS frakciju un kļūs par parlamentāro sekretāru

Parlamentārietis un līdzšinējais "Apvienotā saraksta" (AS) pārstāvis Igors Rajevs kļūs par neatkarīgo deputātu un turpinās darboties kā Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs.

Sabiedrība Ventspils piedāvā mājokli speciālistiem, kas pārceļas uz pilsētu (+VIDEO)

Valstspilsēta Kurzemē vēlas dažādot savu saimniecisko dzīvi.

Pasaule Panākta vienošanās, kas varētu izbeigt Holivudas scenāristu streiku

Sarunās ar kinostudiju vadību svētdienas vakarā panākta provizoriska vienošanās, kas varētu izbeigt gandrīz piecus mēnešus ilgušo Holivudas scenāristu streiku, paziņoja ASV Scenāristu ģilde (WGA).