• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Uz protesta akciju pie Brīvības pieminekļa pulcējušies vairāki tūkstoši cilvēku

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 16:58, 27.05.2023


Uz akciju pret valdības īstenoto politiku sestdien pēcpusdienā Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, pulcējušies vairāki tūkstoši cilvēku, faktiski piepildot visu Brīvības laukumu, novēroja LETA.Jau pirms pieteiktā protesta sākuma laukuma malā, tuvāk "Laimas" pulkstenim, bija pulcējušies cilvēki ar savulaik viltus ziņu lietā apcietinātā aktīvista Valentīna Jeremejeva pārstāvētā "Tautas varas spēka" atribūtiku.

Pēc plkst.15, kad laukums bija piepildījies ar cilvēkiem un protesta akcija bija sākusies, "Tautas varas spēka" pārstāvji saplūda ar pūli.

Pēc Jolantas Gulbes-Paškevičas izpildītā Latvijas valsts himnas dziedājuma klātesošos uzrunāja partijas "Latvija pirmajā vietā" (LPV) līderis Ainārs Šlesers un partijas "Stabilitātei" vadītājs Aleksejs Rosļikovs.

Šlesers savā vēstījumā koncentrējās uz nepieciešamību apvienot dažādu tautību iedzīvotājus un prasīja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) atkāpšanos, solot pretējā gadījumā sākt parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu. Viņš arī sacīja, ka Latvijai ir vajadzīgs prezidents, kurš atbalstītu "dabisko ģimeni", un profesionāla valdība, kas spētu attīstīt ekonomiku, jo patlaban neviens no valdošajiem politiķiem neko no ekonomikas nesaprotot. Citastarp Šlesers kritizēja sabiedriskos medijus, apgalvojot, ka tie neatspoguļo patiesos notikumus valstī.

Pēc tam sanākušos krieviski uzrunāja Rosļikovs.

Kā novēroja aģentūra LETA, uz pasākumu ieradušies dažāda vecuma cilvēki, kas runā gan latviski, gan krieviski. Pūlī dažiem ir rokās Latvijas karogi, vēl dažiem - plakāti. Piemēram, viens plakāts aicina necelt pensijas vecumu, bet kāds cits - noteikt amatu ierobežojumus seksuālajām minoritātēm.

Brīvības laukumā notiekošo uzrauga policijas darbinieki. Aģentūrai LETA pasākuma pirmajā stundā neizdevās novērot kādas konfliktsituācijas vai aizturēšanas gadījumus.

Kā ziņots, pieteikumu protesta akcijas rīkošanai iesniedza kāda privātpersona. Tajā norādīts, ka Brīvības laukumā notiks sapulce ar mērķi paust iedzīvotāju viedokli pret izpildvaras realizēto politiku.

Uz protesta akciju iepriekš aktīvi aicināja Šlesers, mudinot sanākt 10 000 iedzīvotāju, lai gan pieteikumā bija norādīts, ka sapulcē piedalīsies 1000 dalībnieku.

Šlesers sociālajos tīklos spekulēja, - ja uz protestu atnāks 10 000 cilvēku, kritīšot Kariņa valdība. "Mēs kopā gāzām Levitu! Gāzīsim kopā arī Kariņu!" mudināja Šlesers.

Uz protesta akciju aicināja nākt arī Rosļikovs.

Iepriekš Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Juris Lūkass pauda, ka protesta akcijas laikā ir iespējamas provokācijas.

Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē, pašvaldība ir konsultējusies ar tiesībsargājošajām iestādēm. Pašvaldības rīcībā nebija juridiska pamatojuma, kas liktu veikt ierobežojošas darbības, līdz ar to pasākumu rīkot neaizliedza.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīga: Par jaunām ēkām piešķirs NĪN atvieglojumus

Rīgas pašvaldība atgādina, ka NĪN atvieglojumu saņemšanai jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei vai Finanšu departamentā reģistrētam epastam.

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Lasiet arī

Pasaule Tusks aicina ES piemērot sankcijas pārtikas importam no Krievijas

Polijas premjerministrs Donalds Tusks pirmdien aicinājis Eiropas Savienību (ES) piemērot visaptverošas sankcijas pārtikas un lauksaimniecības produktu importam no Krievijas un Baltkrievijas.

Sabiedrība Latvijā būs aizliegts ieviest no Baltkrievijas arī kartupeļus un burkānus

Zemkopības ministrija (ZM) paplašinājusi iespējamam importa aizliegumam pakļauto Krievijas un Baltkrievijas preču sarakstu.

Veselība Latvijā vairāk nekā divas trešdaļas cilvēku strādā sēžot (+VIDEO)

Darba vietas iekārtojumam būtu jābūt ergonomiskam, drošam un ērtam.

Ekonomika Darba devēji cer uz nodokļu samazināšanu

Svarīgi, lai Finanšu ministrija un koalīcijas partneri vienotos par Latvijas ekonomikai tik nepieciešamajām izmaiņām nodokļu regulējumā un virzītos uz to apstiprināšanu.