• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ūdens līmenis Daugavā pazeminājies par 2-5 metriem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 06:44, 27.04.2023


Kopš palu maksimuma, kas Daugavā tika sasniegts 7.-10.aprīlī, ūdens līmenis posmā no Baltkrievijas robežas līdz Jēkabpilij krities par 2-5 metriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.


Foto: LETA

Ūdens līmeņa pazemināšanās Daugavā turpinās. Arī Aiviekstē un dažās Ziemeļvidzemes upēs ūdens līmenis aizvien krītas, citās Latvijas upēs tas pārsvarā ir stabils.

Daugavā uz Latvijas un Baltkrievijas robežas ūdens līmenis kopumā pazeminājies par 5,2 metriem, pie Daugavpils - par četriem metriem, pie Jersikas - par 3,2 metriem, pie Jēkabpils - par diviem metriem.

Ūdens temperatūra lielākajā daļā upju un ezeru ir +8..+13 grādi, jūrā +5..+10 grādi.

Tuvākajās diennaktīs nokrišņu būs maz, upēs nav gaidāmas krasas ūdens līmeņa svārstības. Vēsā laika ietekmē ūdens temperatūra nedaudz pazemināsies.

Jau ziņots, ka šā gada pavasara palu maksimālais ūdens līmenis Daugavā uz Latvijas un Baltkrievijas robežas bija 65 centimetrus zemāks nekā iepriekšējos lielajos palos pirms desmit gadiem, savukārt Krāslavā ūdens līmenis par 54 centimetriem atpalika no 2013.gada aprīļa rādījuma.

Daugavpilī augstākais ūdens līmenis Daugavā tika reģistrēts naktī uz 9.aprīli, kad tas sasniedza 7,56 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, kas ir 38 centimetri zem 2013.gada maksimuma.

Vaikuļānos, Līksnas pagastā, augstākais ūdens līmenis - 6,86 metri virs novērojumu stacijas nulles atzīmes - tika sasniegts 9.aprīlī, bet 2013.gada palos ūdens līmenis šajā vietā bija vēl par 27 centimetriem augstāks.

Pie Jersikas maksimālais ūdens līmenis Daugavā bija 56 centimetrus zemāks nekā 2013.gada palos, savukārt pie Jēkabpils tas bija 2,82 metrus zemāks nekā šā gada 14.janvārī, kad ledus sastrēguma dēļ pilsētā tika reģistrēti otrie lielākie plūdi novērojumu vēsturē.

Pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, maksimālais ūdens līmenis aprīlī bija 2,28 metrus zemāks nekā šā gada janvāra pirmajā pusē.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Sabiedrība Latgalē ūdens līmenis Daugavā ir paaugstinājies, taču plūdi nav gaidāmi (+VIDEO)

Ledus strauji zaudē savu izturību, palielinās lāsmeņu platības.

Kultūra Paskatīties uz galvaspilsētu no ūdens no jauna rakursa (+VIDEO)

Degradētākās teritorijās ir kļuvis par zīmīgu ielu mākslas un grafiti izpausmju dabisko vidi.

Sabiedrība Rīgā paaugstinājies ūdens līmenis

Rīgā no plkst.12 līdz 15 paaugstināsies ūdens līmenis, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas (LVĢMC) un meteoroloģijas centrs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Sabiedrība Dabas aizstāvji nobažījušies par vidi Daugavpilī, Augšdaugavas novadā (+VIDEO)

Dokuments par industriālā parka izveidi sagatavots virspusēji, stāsta aktīvisti.