Pētījumā astoņās fokusgrupās Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā un divās Rīgas apkaimēs tika pētītas Latvijas iedzīvotāju pilsoniskā aktīvisma izpausmes, kā arī cēloņi pilsoniskajai apātijai - neticībai tam, ka šie iedzīvotāji var ietekmēt savas pašvaldības, valdības vai Saeimas pieņemtos lēmumus.
Īpaša uzmanība tika pievērsta Latvijas krieviski runājošajiem iedzīvotājiem. "Providus" skaidroja, ka saskaņā ar iepriekšējām sabiedriskās domas aptaujām šī Latvijas iedzīvotāju daļa īpaši maz uzticas Latvijas institūcijām, maz tic savām iespējām ietekmēt to pieņemtos lēmumus, kā arī reti iesaistās pilsoniskajās aktivitātēs. Lai atrastu tam iemeslus un iespējamos risinājumus, "Providus" ar "British Council" pārstāvniecības Latvijā atbalstu īpašās fokusgrupās padziļināti pētīja gan pilsoniskās aktivitātes, gan pilsoniskās apātijas izpausmes un cēloņus.
Tāpat tika veikta Latvijas nevalstisko organizāciju vadītāju aptauja, lai saprastu, cik lielā mērā dažādas Latvijas sabiedrības grupas, piemēram, mazākumtautības, ārzemnieki, reģionu iedzīvotāji, ir pārstāvētas šajās organizācijās un/vai apmeklē to organizētos pasākumus.
"Providus" šogad šo pētījumu plāno turpināt un padziļināt, tāpēc pasākuma laikā plānots iepazīstināt ar pētījuma rezultātiem, pārrunāt tā rekomendācijas, kā arī turpmākos pētniecības virzienus.
Pasākumā aicināti piedalīties tie valsts pārvaldes darbinieki, politiķi, NVO pārstāvji un eksperti, kuru darba joma ir sabiedrības saliedēšanas jautājumi, kā arī pilsoniskās sabiedrības attīstība.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri