Vairākās augstākās izglītības iestādēs informēja, ka to mācībspēks plāno piedalīties pedagogu protesta gājienā 24.aprīlī, bet streikā nepiedalīsies. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Antess norādīja, ka līdz šim akadēmija kā darba devējs nav saņēmusi nevienu darbinieka iesniegumu par plānoto piedalīšanos streikā, tāpēc plānots, ka studiju un darba process noritēs atbilstoši plānam.
Arī Latvijas Mākslas akadēmijā studiju process notiks kā ierasts, jo no 24.aprīļa līdz 2.maijam notiks semestra skates un darbu vērtēšana.
Pedagogu streiks studiju norisi būtiski neietekmēs arī Latvijas Kultūras akadēmijā, Ventspils Universitātē, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.
Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē informēja, ka atsevišķās struktūrvienībās ir individuāli streika pieteikumi. Šo struktūrvienību vadītājiem jānodrošina kolēģu aizvietošanu. Arī Latvijas Universitātē (LU) struktūrvienībām, kurās ir streika pieteikumi, saskaņā ar rektora rīkojumu jānodrošina darba un studiju procesa nepārtrauktību.
Šobrīd dalību streikā ir apstiprinājuši 15 LU darbinieki.
Pedagogu streikā piedalīsies aptuveni puse jeb 50 Liepājas Universitātes darbinieki, kā arī pedagoģijas studenti, tāpēc šobrīd universitātē plāno, kā optimāli organizēt mācību darbu streika laikā. Mācībspēkiem, kuri plāno pievienoties streikam, ir pienākums to iepriekš saskaņot ar savu tiešo vadītāju un informēt studentus par plānoto lekciju norisi vai atcelšanu.
Piedalīšanās streikā ietekmēs arī studiju procesu Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā (LSPA), kur streikā piedalīsies aptuveni piektdaļa jeb 20% personāla. LSPA Sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Ilze Āķe-Vīksne skaidroja, ka pasniedzējiem būs jāatrod veids, kā kompensēt nenotikušās nodarbības, jo vairums studiju programmu ir maksas, un studenti sagaida pilnīgu mācību programmu apguvi.
Kā vēstīts, LIZDA padome nolēmusi 24.aprīlī rīkot protesta akciju, kā arī sākt trīs dienu pedagogu streiku.
LIZDA ir vērsusies pie Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna (AS), Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV), izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (JV), finanšu ministra Arvila Ašeradena (JV) un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas Agitas Zariņas-Stūres (JV), aicinot tos ierasties 24.aprīlī Doma laukumā, kas ir gājiena galapunkts, lai uzklausītu arodbiedrības un nozares organizāciju pārstāvjus. Amatpersonu neierašanās gadījumā LIZDA izskatīs iespēju pieprasīt ministru demisiju.
Arodbiedrība vairs nav gatava sarunām ar politiķiem - izlīgšanas sarunas vairs netiks organizētas.
LIZDA vadītāja Inga Vanaga, tiekoties ar izglītības iestāžu pārstāvjiem trešdien, pārmeta, ka Izglītības un zinātnes ministrijas vadība esot solījusi, ka pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku valdība apstiprinās līdz 14.martam, kas netika izdarīts un līdz ar to bijis pamats uzskatīt, ka nav apstiprināts pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks nevienai pedagogu grupai, kā arī pedagogu darba slodzes balansēšanas plāns visiem pedagogiem.
Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvāto pedagogu atalgojuma palielināšanas grafiku otrdien vienbalsīgi atbalstīja valdībā. MK noteikumus par to, kā tiks celts pedagogu atalgojums, paredzēts apstiprināt valdības ārkārtas sēdē piektdien, 21.aprīlī.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri