• Lāsma,
  • Zanda,
  • Zandis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ko Tieslietu ministre šodien darīja Iļģuciema sieviešu cietumā?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 21:40, 21.04.2023


Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere 21.aprīlī darba vizītē Iļģuciema sieviešu cietumā Lielās talkas ieskaņās kopā ar ieslodzītajām piedalījās apzaļumošanas darbos, kā arī iepazinās ar cietuma ikdienu un ieslodzīto iespējām pilnveidoties resocializācijas programmās, informēja Tieslietu ministres biroja preses sekretāre Tīna Sidoroviča.Apvienojot darba vizīti Iļģuciema cietumā ar Lielās talkas priekšdarbiem, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere kopā ar Ieslodzījumu pārvaldes priekšnieku pulkvežleitnantu Dmitriju Kaļinu, Iļģuciema sieviešu cietuma priekšnieci pulkvedi Innu Zlatkovsku cietuma teritorijā kopā ar ieslodzītajām nodevās dārza darbiem. Ministre uzdāvināja raibi ziedošu atraitnīšu dobes gan pagalmam, gan arī Mātes un bērnu nodaļas rotaļu laukumam, iestādīja ceriņu stādus, kā arī iesēja apstādījumos pļavas ziedu sēklas.

"Iepazīstoties ar vidi un cilvēkiem, kas dzīvo aiz žoga, nevaru nedomāt par to, kas ar viņiem notiks, kad būs jāpamet šī vieta, lai atgrieztos sabiedrībā - vai mēs kā sabiedrība pietiekami daudz un pietiekami labi viņas sagaidīsim? Ļoti apsveicama un augsti vērtējama ir ikviena iestādes darbinieka, brīvprātīgā, kā arī resocializācijas programmās iesaistītā līdzdalība, lai darītu visu iespējamo sabiedrības kopējam labumam - radīt apstākļus, lai pēc ieslodzījuma šīs sievietes vairs te neatgrieztos," atzina Lībiņa-Egnere.

Ministrei bija iespēja iepazīties ar resocializācijas programmas "Mirjama" izveidotāju kapelāni Rudīti Losāni, kā arī programmas dalībniecēm un viņu dzīves apstākļiem. Iļģuciema cietumā darbojas arī programmas "Esmu apzināts", "DAR", "Stresa mazināšanas programma" un "Pārmaiņām Jā!".

Ministre vizītes laikā bija iespēja aplūkot telpas, kur ieslodzītajām ir iespēja mācīties - apgūt dažādus arodus, tostarp friziera, pavāra, šuvēja u.c., kā arī iegūt pamatizglītību, vidējo vai profesionālo izglītību. Ieslodzītās nodarbojas arī ar labdarību, adot zeķes Ukrainas armijai, bezpajumtniekiem un priekšlaicīgi dzimušiem bērniem.

Iļģuciema cietums ir daļēji slēgtais cietums ar audzināšanas nodaļu nepilngadīgajām un izmeklēšanas cietuma nodaļu. Pašlaik apcietināto skaits ir 180. Mātes un bērna nodaļā atrodas sievietes ar bērniem, kuri dzīvos kopā ar savu mammu līdz 4 gadu vecumam. Šī ir arī vieta, kur sievieti apmāca bērna aprūpes un vajadzību jautājumos.

Sievietes veido 5-10% no kopējā ieslodzīto skaita Latvijā, un lielākoties sievietes atrodas ieslodzījumā par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar nonāvēšanu, miesas bojājumu izdarīšanu, zādzībām, narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos un lietošanu. Visbiežāk ieslodzītās sievietes ir cietušas no vardarbības un pašas ir noziegumu upuri.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība «Pirmā nāk valoda. Un pēc valodas nāk tanki, slepkavības, izsūtīšanas» (+VIDEO)

Bijušais deputāts Lapiņš izraisīja diskusijas par etnopolitiskām tēmām.

Sabiedrība NATO STRATCOM vadītājs Jānis Sārts kritizē Varšavas attieksmi (+VIDEO)

"ASV caur Poliju spiež Ukrainu uz konflikta iesaldēšanu", - pauž komentētāji.

Sabiedrība Mairs Briedis neizpratnē par lidmašīnu atstātajām sliedēm (+VIDEO)

Latvijas bokseris Mairis Briedis pārsteidzis savus ''Facebook'' sekotājus ar savādiem jautājumiem.

Sabiedrība Šogad Rīgas pārtikas izdales punktā izdalīts aptuveni 18 tonnas produktu

Šogad Rīgas pārtikas izdales punktā izdalīts aptuveni 18 tonnas pārtikas produktu, aģentūru LETA informēja pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" vadītāja Agita Kraukle.

Lasiet arī

Sabiedrība «Vienotības» valdē partijas kongress nenes lielas pārmaiņas

Partijas "Vienotība" kongresā šodien valdē līdz ar partijas priekšsēdētāju, finanšu ministru Arvilu Ašeradenu ievēlēti arī Ministru prezidente Evika Siliņa, ārlietu ministrs, iepriekšējais premjers Krišjānis Kariņš un citi.

Veselība Vai kontracepcija ietekmē depresiju Latvijas sievietēm (+VIDEO)

"Nevēlama grūtniecība ir daudz nopietnāks faktors", - pauž eksperti.

Pasaule Kalnu Karabahu pametuši gandrīz visi etniskie armēņi

Vairāk nekā 100 000 cilvēku devušies prom no Kalnu Karabahas, kas nozīmē, ka gandrīz visi etniskie armēņi ir atstājuši Armēnijas enklāvu kopš Azerbaidžāna pārņēma to savā kontrolē, sestdien paziņoja Armēnijas valdība.

Sabiedrība Svētdien Latvijā gaidāms silts laiks un lietus uzlīs tikai vietām

Svētdien gaidāms silts laiks un lietus uzlīs tikai vietām, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.