• Maira,
  • Rasa,
  • Rasma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ko Tieslietu ministre šodien darīja Iļģuciema sieviešu cietumā?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 21:40, 21.04.2023


Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere 21.aprīlī darba vizītē Iļģuciema sieviešu cietumā Lielās talkas ieskaņās kopā ar ieslodzītajām piedalījās apzaļumošanas darbos, kā arī iepazinās ar cietuma ikdienu un ieslodzīto iespējām pilnveidoties resocializācijas programmās, informēja Tieslietu ministres biroja preses sekretāre Tīna Sidoroviča.Apvienojot darba vizīti Iļģuciema cietumā ar Lielās talkas priekšdarbiem, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere kopā ar Ieslodzījumu pārvaldes priekšnieku pulkvežleitnantu Dmitriju Kaļinu, Iļģuciema sieviešu cietuma priekšnieci pulkvedi Innu Zlatkovsku cietuma teritorijā kopā ar ieslodzītajām nodevās dārza darbiem. Ministre uzdāvināja raibi ziedošu atraitnīšu dobes gan pagalmam, gan arī Mātes un bērnu nodaļas rotaļu laukumam, iestādīja ceriņu stādus, kā arī iesēja apstādījumos pļavas ziedu sēklas.

"Iepazīstoties ar vidi un cilvēkiem, kas dzīvo aiz žoga, nevaru nedomāt par to, kas ar viņiem notiks, kad būs jāpamet šī vieta, lai atgrieztos sabiedrībā - vai mēs kā sabiedrība pietiekami daudz un pietiekami labi viņas sagaidīsim? Ļoti apsveicama un augsti vērtējama ir ikviena iestādes darbinieka, brīvprātīgā, kā arī resocializācijas programmās iesaistītā līdzdalība, lai darītu visu iespējamo sabiedrības kopējam labumam - radīt apstākļus, lai pēc ieslodzījuma šīs sievietes vairs te neatgrieztos," atzina Lībiņa-Egnere.

Ministrei bija iespēja iepazīties ar resocializācijas programmas "Mirjama" izveidotāju kapelāni Rudīti Losāni, kā arī programmas dalībniecēm un viņu dzīves apstākļiem. Iļģuciema cietumā darbojas arī programmas "Esmu apzināts", "DAR", "Stresa mazināšanas programma" un "Pārmaiņām Jā!".

Ministre vizītes laikā bija iespēja aplūkot telpas, kur ieslodzītajām ir iespēja mācīties - apgūt dažādus arodus, tostarp friziera, pavāra, šuvēja u.c., kā arī iegūt pamatizglītību, vidējo vai profesionālo izglītību. Ieslodzītās nodarbojas arī ar labdarību, adot zeķes Ukrainas armijai, bezpajumtniekiem un priekšlaicīgi dzimušiem bērniem.

Iļģuciema cietums ir daļēji slēgtais cietums ar audzināšanas nodaļu nepilngadīgajām un izmeklēšanas cietuma nodaļu. Pašlaik apcietināto skaits ir 180. Mātes un bērna nodaļā atrodas sievietes ar bērniem, kuri dzīvos kopā ar savu mammu līdz 4 gadu vecumam. Šī ir arī vieta, kur sievieti apmāca bērna aprūpes un vajadzību jautājumos.

Sievietes veido 5-10% no kopējā ieslodzīto skaita Latvijā, un lielākoties sievietes atrodas ieslodzījumā par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar nonāvēšanu, miesas bojājumu izdarīšanu, zādzībām, narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos un lietošanu. Visbiežāk ieslodzītās sievietes ir cietušas no vardarbības un pašas ir noziegumu upuri.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Piektdien laiks būs sauss un lielākoties saulains

Nakts no ceturtdienas uz piektdienu būs gada īsākā nakts, un Latvijā tā paies bez lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Ķirsis skaidro, kāpēc vēl nav prāmju satiksmes starp Rīgu un Stokholmu

Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (JV) cer, ka gada laikā tiks atjaunota regulārā prāmju satiksme starp Rīgu un Stokholmu, šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica Rīgas mērs.

Sabiedrība Saeima atlaiž Rēzeknes pilsētas domi

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likumu par Rēzeknes pilsētas domes atlaišanu.

Sabiedrība Latvijā augstākais sociālās atstumtības risks Baltijas valstīs

Latvijā augstākais sociālās atstumtības risks Baltijas valstīs, liecina biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas "RISEBA" pētījums.

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima aicina atbalstīt Ukrainas pieteikumu pievienoties NATO

Uzsverot nepieciešamību Vašingtonas samitā skaidri apliecināt stingru vienotību un apņēmību, kā arī visu sabiedroto gatavību uzņemties taisnīgu daļu atbildības par visu sabiedroto drošību, Saeima šodien pieņēma paziņojumu, kurā aicina NATO dalībvalstu parlamentus atbalstīt Ukrainas oficiālo pieteikumu par iestāšanos NATO.

Kriminālziņas Vecāķos aiztur lūriķi par sieviešu vērošanu tualetēs (VIDEO)

Pie Vecāķu pludmales policija šonedēļ aizturējusi kādu lūriķi par sieviešu vērošanu caur biotualetēs izgrieztiem caurumiem, informē Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Kriminālziņas Policija no piektdienas pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes dalībniekus

Valsts policija laikā no 21.jūnija līdz 25.jūnijam pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes dalībniekus, kā arī rīkos pastiprinātas pārbaudes, lai kontrolētu vai vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola reibumā, informē policija.

Sabiedrība Piektdien laiks būs sauss un lielākoties saulains

Nakts no ceturtdienas uz piektdienu būs gada īsākā nakts, un Latvijā tā paies bez lietus, prognozē sinoptiķi.