• Maira,
  • Rasa,
  • Rasma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Daugavpilī joprojām dzeltenais brīdinājums, ūdens līmenis pārsniedz jau 7 metrus

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 18:45, 01.04.2023


Daugavpilī joprojām ir spēkā dzeltenais brīdinājums, kas tiek izsludināts, ūdens līmenim sasniedzot 5,96 metrus (m) virs stacijas nulles atzīmes, uzzināja pilsētas pašvaldībā.


Foto: LETA

Pēc jaunākajiem sestdienas datiem, Daugavpilī pilsētā ūdens līmenis upē sasniedzis septiņus metrus virs stacijas nulles atzīmes, liecina Plūdu risku informācijas sistēmā publicētā informācija. Tas ir augsts, bet tomēr ne kritisks, skaidro pašvaldībā. Oranžo brīdinājumu, kad iedzīvotājiem jābūt gataviem pasargāt sevi un savu īpašumu, iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras applūšana, var tikt traucēta elektroenerģijas un ūdens piegāde, telekomunikāciju sakari, izsludina, ūdens līmenim sasniedzot 7,46 m atzīmi virs stacijas nulles atzīmes.

Ņemot vērā pēdējās dienās novērojamo Daugavas ūdens līmeņa straujo celšanos, piektdien Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš sasauca sapulci, kurā ar pašvaldības atbildīgo dienestu pārstāvjiem apsprieda situāciju pilsētā. Visu nedēļas nogali notiks pilsētas teritorijas pastiprināta uzraudzība, lai vajadzības gadījumā iespējami īsākā laikā reaģētu uz plūdu radītajiem draudiem, informē pašvaldībā.

Lai radītu maksimāli drošu dzīves vidi daugavpiliešiem, pašvaldības dienesti visu nedēļas nogali dežūrēs diennakts režīmā. Pašvaldības policija iekļaus patrulēšanas maršrutos visas par potenciāli bīstamās atzītās vietas un regulāri informēs par apsekošanas rezultātiem komunālos dienestus un pašvaldības vadību. Gadījumā, ja tiks konstatēts, ka kaut kur novērojami applūšanas draudi, Komunālās saimniecības pārvaldes un SIA "Daugavpils ūdens" speciālisti nekavējoties reaģēs un veiks visus nepieciešamos pasākumus.

Ceļoties gruntsūdeņu līmenim, preventīvi pie Ruģeļiem pie ceļiem un kādā vietā pie dambja tiek veikta nostiprināšana ar smilšu maisiem, aģentūrai pastāstīja pilsētas civilās aizsardzības organizators Mārtiņš Ruļuks. Judovkas mikrorajonā sākot applūst daži īpašumi.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Piektdien laiks būs sauss un lielākoties saulains

Nakts no ceturtdienas uz piektdienu būs gada īsākā nakts, un Latvijā tā paies bez lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Ķirsis skaidro, kāpēc vēl nav prāmju satiksmes starp Rīgu un Stokholmu

Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (JV) cer, ka gada laikā tiks atjaunota regulārā prāmju satiksme starp Rīgu un Stokholmu, šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica Rīgas mērs.

Sabiedrība Saeima atlaiž Rēzeknes pilsētas domi

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likumu par Rēzeknes pilsētas domes atlaišanu.

Sabiedrība Latvijā augstākais sociālās atstumtības risks Baltijas valstīs

Latvijā augstākais sociālās atstumtības risks Baltijas valstīs, liecina biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas "RISEBA" pētījums.

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima aicina atbalstīt Ukrainas pieteikumu pievienoties NATO

Uzsverot nepieciešamību Vašingtonas samitā skaidri apliecināt stingru vienotību un apņēmību, kā arī visu sabiedroto gatavību uzņemties taisnīgu daļu atbildības par visu sabiedroto drošību, Saeima šodien pieņēma paziņojumu, kurā aicina NATO dalībvalstu parlamentus atbalstīt Ukrainas oficiālo pieteikumu par iestāšanos NATO.

Kriminālziņas Vecāķos aiztur lūriķi par sieviešu vērošanu tualetēs (VIDEO)

Pie Vecāķu pludmales policija šonedēļ aizturējusi kādu lūriķi par sieviešu vērošanu caur biotualetēs izgrieztiem caurumiem, informē Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Kriminālziņas Policija no piektdienas pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes dalībniekus

Valsts policija laikā no 21.jūnija līdz 25.jūnijam pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes dalībniekus, kā arī rīkos pastiprinātas pārbaudes, lai kontrolētu vai vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola reibumā, informē policija.

Sabiedrība Piektdien laiks būs sauss un lielākoties saulains

Nakts no ceturtdienas uz piektdienu būs gada īsākā nakts, un Latvijā tā paies bez lietus, prognozē sinoptiķi.