AS aicinājis sabiedrisko mediju apvienošanas likuma grozījumus izņemt no parlamenta darba kārtības, kamēr nebūs skaidrības par ieguvumiem pašiem medijiem un sabiedrībai.
Latvijas Radio kolektīva pārstāvis sacīja, ka ļoti svarīgi, kā notiek virzība uz sabiedrisko mediju apvienošanos, tās gaitu un nosacījumiem. Jābūt skaidrība, kāds ir apvienošanās mērķis un ko tā dos abiem medijiem.
Liniņš norādīja, ka Latvijas Radio darbinieku bažas ir par procesa sākšanu bez konkrēta plāna un bez atbildēm uz galvenajiem "riska momentiem". To, ka ir pamats bažām, parādot pēkšņi iesniegtie priekšlikumi likumprojektā, kurš bija paredzēts tikai tehnisko nosacījumu pieņemšanai, atzīmēja Latvijas Radio kolektīva pārstāvis.
Ieguvumiem no apvienošanās jābūt spēcīgākai apvienotā medija platformai, tāpat no šī procesa varētu sagaidīt tehniskos, organizatoriskos ieguvumus, kā arī - ne uzreiz, bet ar laiku - pozitīvu finansiālo efektu, pauda Liniņš.
Liniņš uzsvēra, ka nepieciešams saglabāt vēsturiskos zīmolus - Latvijas Radio un Latvijas Televīzija -, tāpat korporatīvajā kultūrā jāsaglabā misijas apziņas stiprināšana.
Vaicāts, vai ņemot vērā Latvijas Radio jau pirms vairākiem gadiem paustos iebildumus, būtu jāatsakās no apvienošanās idejas kā tādas, Liniņš atbildēja, ka principiāli atteikties no šīs pieejas nevajag, ņemot vērā, ka citās Eiropas Savienības valstīs šāds risinājums strādā.
Jau vēstīts, koalīcija vienojusies noņemt steidzamību grozījumiem Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā, kas paredz sabiedrisko mediju apvienošanu. Grozījumus varētu virzīt tālāk tikai pēc plašākām diskusijām.
Pirms šī valdības partiju pārstāvju paziņojuma Latvijas Radio darbinieki parakstīja atklāto vēstuli, pieprasot apturēt sabiedrisko mediju apvienošanu un Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likuma grozījumu pieņemšanu.
Latvijas Radio darbinieki uzskata, ka steigā virzītie likuma grozījumi, kas no 2024.gada 1.janvāra paredz apvienot Latvijas Radio un Latvijas Televīziju nevis veicinās sabiedrisko mediju stiprināšanu, bet gan vājinās to ietekmi un palielinās politiskās manipulējamības risku.
Vēstulē norādīts, ka nav zināmas šīs apvienošanas izmaksas un ieguvumi. Latvijas Radio darbiniekiem esot zināms, ka neoficiālās sarunās politiķi neslēpj, ka tuvākajos gados naudas, lai realizētu sabiedrisko mediju apvienošanas koncepcijā nospraustos mērķus, visticamāk, nebūs. Ja lēmums par sabiedrisko mediju apvienošanu netiek pieņemts reizē ar koncepciju par sabiedrisko mediju statusam atbilstošu finansēšanas modeli, tad pašlaik sabiedrisko mediju apvienošana ir nepamatota, uzskata Latvijas Radio darbinieki.
Vēstulē kritizēts otrajā lasījumā iesniegtais priekšlikums sabiedriskajā medijā aizliegt kandidēt uz amatiem tiem, kas strādājuši ārvalstu finansētās nevalstiskās organizācijās, kas atgādinot Krievijā īstenoto politiku.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri