• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas dome aizliedz atvērt totalizatoru Deglava ielā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:11, 22.03.2023


Rīgas dome šodien nolēma neļaut jau esošā azartspēļu zālē Augusta Deglava ielā 100 atvērt totalizatora un derību likmju pieņemšanas vietu.


Foto: Arhīvs.

Šis ir pirmais gadījums pēc Rīgas teritorijas plānojuma "atbloķēšanas", kad pašvaldība liedz atvērt totalizatoru.

Kā iepriekš deputātiem skaidroja pašvaldības Juridiskā pārvalde vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS) atcēlis iepriekšējā ministra Artūra Toma Pleša (AP) rīkojumu par Rīgas teritorijas plānojuma apturēšanu.

Rīgas teritorijas plānojums aizliedz visā Rīgas teritorijā organizēt azartspēles un sniegt attiecīgos azartspēļu pakalpojumus kazino, spēļu zālēs, bingo zālēs, kā arī totalizatora vai derību likmju pieņemšanas vietās, izņemot, ja šādas azartspēļu organizēšanas vietas atrodas četru vai piecu zvaigžņu viesnīcās.

Skatot šo jautājumu Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejā, Latvijas Spēļu biznesa asociācijas prezidents Arnis Vērzemnieks sacīja, ka asociācija šo domes lēmumu uzskatīs par pretlikumīgu. Jau iepriekš Vērzemnieks ir paudis, ka Pleša apturētais Rīgas teritorijas plānojums bija prettiesisks. Tajā noteiktais, ka azartspēļu zāles pilsētā drīkst atrasties tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcās, faktiski nozīmējot šīs uzņēmējdarbības jomas likvidēšanu.

Savukārt SIA "Joker Ltd" pārstāve pārmeta Rīgas domei vilcināšanos, jo šo lēmumprojektu domes skatīja jau decembrī, kad Rīgas teritorijas plānojums vēl nebija "atbloķēts".

Kā ziņots, jaunais Rīgas teritorija plāns tapa vairākus gadus, taču iepriekšējās valdības laikā tā izsludināšanu apturēja toreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Plešs.

Būtiskākais iebildums, kādēļ Plešs apturēja plānu, bija tas, ka, stājoties spēkā jaunajam Rīgas teritorijas plānojumam, Rīgā izveidotos situācija, ka vēsturiskais centrs faktiski paliktu bez likumīga teritorijas plāna.

Saskaņā ar Rīgas domes lemto, Rīgas teritorijā vienlaicīgi spēkā būtu divi savstarpēji nesaskaņoti teritorijas plānojumi, kas bija pretrunā likumā noteiktajam, ka valstspilsētās nedrīkst būt spēkā vairāk nekā viens teritorijas plānojums.

Pretējā puse savukārt pauda aizdomas, ka Pleša rīcība varētu būt skaidrojama ar nevēlēšanos ierobežot azartspēles, kas paredzēts jaunajā Rīgas plānojumā.

Rīgas dome vērsās Satversmes tiesā, kas ierosināja lietu, kurā Rīgas dome apstrīdēja Pleša lēmumu apturēt Rīgas teritorijas plānojumu.

Pēc Saeimas vēlēšanām parlamentā neiekļuva Pleša pārstāvētā partija un viņš zaudēja amatu. Jaunais ministrs Sprindžuks pēc tam, kad Saeima bija veikusi grozījumus Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā, atcēla sava priekšgājēja lēmumu par Rīgas teritorijas plānojuma apturēšanu.

Savukārt Rīgas dome nolēma atsaukt prasību Satversmes tiesā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kamēr daļā Latvijas gaidāms negaiss, Austrumlatvijas mežos pieaug ugunsbīstamība

Šonakt un svētdien daļā Latvijas gaidāms pērkona negaiss, bet tikmēr valsts austrumos mežos ir augsta ugunsbīstamība, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognoze.

Sabiedrība Nākamgad Rīgā notiks Eiropas jauno zinātnieku saiets (+VIDEO)

Katru gadu nemainīgi četri pirmās vietas ieguvēji saņem 7000 eiro lielu naudas balvu.

Sabiedrība Saudzēsim Latvijas nēģus: līdz jūlijam makšķerēt aizliegts (+VIDEO)

Baltijas jūrā ietekošās upes ar to baseiniem ir nozīmīgākās nārstošanas vietas.

Sabiedrība Latvijas resursi un nodokļi aizplūst pāri robežām

Tā kā Eiropas Savienības valstu robežas ir atvērtas un iedzīvotāji tās var šķērsot brīvi, tad viņi to bieži arī dara. Ļoti bieži, tas notiek tādēļ, ka šķērsot robežu vilina cenas, tas, ka blakus valstī tas vai cits produkts maksā lētāk.