• Imgarde,
  • Irmgarde
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vienbalsīgs balsojums - Sesks turpinās vadīt Liepājas partiju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 18:45, 18.03.2023

"Liepājas partijas" ikgadējā kongresā sestdien partijas vadību vienbalsīgi arī turpmāk uzticēja Uldim Seskam, informēja partijas birojā.


Uldis Sesks
Foto: LETA

Vienlaikus par partijas līdzpriekšsēdētājiem ievēlēts pilsētas mērs Gunārs Ansiņš un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis

Savukārt valde papildināta ar diviem jauniem locekļiem - iekšlietu ministru Māri Kučinski un Zemkopības ministrijas parlamentāro sekretāru Edgaru Putru. Vēl bez viņiem valdē turpinās darboties līdzšinējie valdes locekļi Helvijs Valcis, Kristīne Niedre-Lathere, Nataļja Vecvagare un Vita Plūksna.

Attiecīgie lēmumi pieņemti klātesot gandrīz 100 partijas biedriem.

Kongresa atklāšanas uzrunā Sesks norādīja, ka kongresa norises datums sakrīt ar pilsētas dzimšanas dienu 18.martā, kad pirms 398 gadiem Liepāja oficiāli ieguva pilsētas tiesības.

"Nespēju mierīgi noskatīties, ko Latvijai un Liepājai ir nodarījusi un vēl tikai nodarīs kavētā lēmumu, reformu un nesaprotamo mērķu vadība iepriekšējo valdību laikā. Kas notiks ar veselības, izglītības, lauksaimniecības, rūpniecības un daudzām citām nozarēm," pauda Sesks.

Pēc viņa teiktā, Latvija riskē zaudēt svarīgāko ikvienas valsts resursu - talantīgus un zinošus cilvēkus. "Ja šeit nebūs iespēju, cilvēki vienkārši meklēs labākas un ērtākas mājas," iezīmējot nacionālā līmenī risināmos izaicinājumus, izteicās Sesks.

Uz pārmaiņām norādīja arī partijas biedrs, iekšlietu ministrs Kučinskis, minot, ka valdības dienaskārtībā pašlaik būtiskākais uzdevums būtu ekonomikas izaugsmes sekmēšana. Tieši tādēļ, pēc "Apvienotā saraksta" iniciatīvas, Finanšu ministrijā izveidota īpaša darba grupa nodokļu reformu izstrādei, kurā iesaistīts arī Liepājas puses uzņēmējs Uldis Pīlēns.

Klātesošos uzrunāja arī biedrības "Apvienotais saraksts" dibinātājs un uzņēmējs Pīlēns, kurš īpaši uzsvēra reģionālās politikas stiprināšanas nozīmi vispusīgas valsts attīstībā. "Ir grūti pie viena galda atrisināt lietas, ja galvenais partneris redz reģionālo politiku citādāk nekā mēs. Es "Apvienoto sarakstu" saredzu kā spēku, kas var veidot izmaiņas, kas var ienest valsts pārvaldē novatoriskas lietas, inovatīvus risinājumus," pauda Pīlēns.

Viņš norādīja, ka īpaši koalīcijas veidošanas sarunu gaitā bija ļoti jūtams, ka līdz šim pie varas bijušajiem dominēja attieksme, ka neko mainīt nevajag. Ka likumi Latvijā ir sakārtoti, ka nodokļu politika pārdomāta un neko mainīt nevajag. "Ja jau tik sakārtots un pārdomāts viss, tad kāpēc mēs tik ļoti atpaliekam no savām kaimiņvalstīm un kāpēc rādītāji nemaz nav tik labi?" vaicāja Pīlēns.

Jau vēstīts, ka Liepājas partiju 2004.gada 14.decembrī dibināja vairāk nekā 300 liepājnieku un visu šo laiku partiju ir vadījis Sesks.

Pagājušajā gada vasarā "Liepājas partija" nolēma izstāties no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un iesaistīties jaunā politisko partiju apvienībā "Apvienotais saraksts - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija".

Liepājas domē "Liepājas partiju" pārstāv seši deputāti Ansiņš, Sesks, Vilnis Vitkovskis, Valcis, Jānis Vozņesenskis un Hmieļevskis.

Savukārt valdībā "Liepājas partijas" balss ir iekšlietu ministrs Kučinskis.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Augšdaugavas novadā ūdens līmenis turpina celties par 30 centimetriem diennaktī

Augšdaugavas novadā ūdens līmenis patlaban turpina celties par 30 centimetriem diennaktī, informēja novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe.

Sabiedrība Latvijas valsts ceļi informē, kur svētdienas rītā apledo autoceļi

Svētdienas rītā Cēsu apkārtnē braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem apgrūtina apledojums, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Svētdiena būs saulaina un vējaina, prognozē sinoptiķi. Cik silts būs?

Svētdien Latvijā būs pārsvarā sauss un saulains laiks, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Vāks ziedojumus SOS ģimenēm, lai bērni varētu apmeklēt vasaras nometnes

Šodien brīvprātīgie no studentu programmas "Southwestern Advantage" visā Latvijā vāks ziedojumus SOS ģimenēm, lai bērni varētu apmeklēt vasaras nometnes, pavēstīja programmas pārstāvji.

Lasiet arī

Izklaide Piesakies dalībai filmā! Kā pirmo reizi dziedāja Dievs, svētī Latviju (+FOTO)

Kino pilsētiņā "Cinevilla" 14.maijā tiks rekonstruēts pirmais Dziesmusvētku atklāšanas pasākums Rīgas Latviešu biedrības namā, un, lai radītu vēsturiskajiem notikumiem atbilstošu atspoguļojumu, projekta "Zeme, kas dzied" aktieru atlases aģentūra "Casting Bridge" aicina pieteikties brīvprātīgos - 250 vīriešus un 200 sievietes - dalībai masu skatos, informēja filmas veidotāju pārstāve Lāsma Goba.

Ekonomika Mājsaimniecībām atlikušas 2 nedēļas, lai izvēlētos, no kā turpmāk pirkt gāzi

Vēl tikai divas nedēļas atlikušas līdz mājsaimniecībām, kas patērē gāzi, jāizdara izvēle par savu šī resursa tirgotāju. Maijā šis segments būs pilnībā atvērts, un vairs nebūs valsts regulētā tarifa. Sagaidāms, ka sākumposmā savā starpā sacentīsies trīs uzņēmumi, bet izskan kritika valdībai par kavēšanos ar tirgus regulējuma pieņemšanu, vēsta TV3 Ziņas.

Pasaule Analīze: Izdevums Newsweek pēta, kā varētu izskatīties Putina arests

Ir pagājusi nedēļa, kopš Krievijas autoritārais līderis Vladimirs Putins tika pasludināts par starptautisku noziedznieku. Šobrīd Krievijas līderim ir bīstami apmeklēt visas 123 valstis, kuras ir Starptautiskās Krimināltiesas (SKT) dalībvalstis. Šāds paziņojums ir krietni ietekmējis Kremli, tāpēc, iespējams, aresta orderis nav vienīgais drauds Putinam. Pagātnes pieredze rāda, ka šādos gadījumos ir iespējama arī vietējās varas elites pretdarbība, kas var izdot Putinu Hāgas tiesai, lai spertu soli pretī attiecību stabilizēšanai ar Rietumiem.

Sabiedrība Grandiozas idejas par Uzvaras parka nākotni. Vicemērs ieskicē iespējamo

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks uzskata, ka Uzvaras parkam jāatgūst savu vēsturisko nozīmi par godu uzvarai pār bermontiešiem, kāds tas bija starpkaru periodā. Nākotnē šajā parkā varētu notikt daļa no valsts nozīmes pasākumiem un militārām parādēm valsts svētkos un atceres dienās, VS.lv informēja Rīgas domes Ārējas komunikācijas nodaļā.