• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Zemes stundā aicina uz stundu izslēgt elektroierīces

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 20:22, 08.03.2023


Vērienīgākā vides akcija pasaulē - Zemes stunda - šogad norisināsies 25.martā plkst.20.30, informēja Pasaules Dabas fonda (PDF) komunikācijas vadītāja Daina Šteinberga.


Foto: Arhīvs.

Akcijas laikā ikviens ir aicināts veltīt vienu stundu Zemei un apliecināt savu apņemšanos saudzēt planētu un tās dabas daudzveidību, lai līdz 2030.gadam dabas stāvoklis Latvijā un pasaulē būtu labāks, nekā tas ir pašlaik.

Kā ikkatru gadu Zemes stundas laikā visā pasaulē tiks izslēgtas gaismas gan mājokļos, gan sabiedriskās vietās, lai radītu retu vienotības brīdi un pievērstu sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajiem klimata pārmaiņu draudiem un dzīvās dabas izzušanai.

Šogad Zemes stundā ikviens ir aicināts atslēgties no ierastās ikdienas un veltīt vienu stundu Zemei. Neatkarīgi no tā, vai tā ir došanās pārgājienā, dabas procesu izzināšana, vakariņu gatavošana no ilgtspējīgi iegūtiem produktiem vai draugu pulcēšana uz Zemes stundas pasākumu, ikviens ir aicināts iesaistīties. Zemes stunda nav tikai viena stunda gadā, kurā simboliski tiek izslēgta gaisma, tas ir aicinājums uz rīcību planētas labā, kurai jāturpinās arī pēc Zemes stundas.

Sugu masveida izmiršana un klimata katastrofas, kas arvien biežāk skar dažādus pasaules reģionus, liek steidzami rīkoties, mainot ikdienas paradumus un pieņemot politiskus lēmumus globālā mērogā. Zemes stundas aicinājums izskan brīdī pēc COP15 vienošanās Monreālā, kurā valstis visā pasaulē apņēmās līdz 2030.gadam apturēt bioloģiskās daudzveidības samazināšanos.

PDF direktors Jānis Rozītis uzsver, ka dabas atjaunošana ir svarīgs uzdevums nākamajiem gadiem. Eiropā ir jāpieņem Dabas atjaunošanas likumu, kas paredz saudzēt mežus, pļavas, mitrzemes, jūras teritorijas un upes. Panākot šāda likuma ieviešanu Eiropā, arī nacionālā līmenī Latvijā būs jāsaprot, kā sasniegt šos mērķus. "Tāpat mums jāstrādā ar citām jēgpilnām rīcībām dabas daudzveidības saglabāšanā - aizsargājamo teritoriju tīkla paplašināšanu un pārvaldību, ilgtspējīgu mežu, purvu, pļavu, ūdeņu apsaimniekošanu ārpus aizsargājamajām teritorijām. Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam to paveikt, ar savu rīcību apliecinot, ka mums rūp dabas stāvoklis gan Latvijā, gan pasaulē," skaidro Rozītis.

PDF kopā ar Zemes stundas partneri Latvijā - uzņēmumu "Tetra Pak" 23.martā plkst.19 aicina uz Zemes stundai veltītu koncertu klātienē Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, kurā šogad uzstāsies dziedātājā Grēta Grantiņa, čellu trio "Melo-M" un skatuves mākslinieks Igo. Biļetes uz šo koncertu jau ir iespējams iegādāties par ziedojumiem biļešu tirdzniecības vietnē "bilesuparadize.lv". Visi koncertā gūtie ienākumi un ziedojumi tiks novirzīti karā izpostīto dabas aizsargājamo teritoriju atjaunošanai Ukrainā.

Zemes stundas dienā PDF aicina doties dabā gan organizētos pārgājienos, gan individuāli, lai iepazītu Latvijas dabas daudzveidību un vairotu izpratni par tās nozīmi. 25.martā PDF organizēs pārgājienu, kuru vadīs alpīnists un instruktors Kristaps Liepiņš, kurš 2021.gadā saņēma Klimata vēstnieka balvu. Plašāku informāciju par šo pārgājienu varēs iegūt PDF mājaslapā un sociālo tīklu kontos.

Zemes stunda ir vērienīgākā vides akcija pasaulē, kas šogad norisināsies jau 17.gadu pēc kārtas. Kopš 2007.gada Zemes stunda ir apvienojusi miljoniem cilvēku visā pasaulē, lai rosinātu pārmaiņas, un iedvesmojusi globālas iniciatīvas, iesaistot vairāk nekā 190 valstis un teritorijas. Zemes stundā gaismas ir izslēgtas daudzos pasaules ievērojamākajos objektos, sākot ar "Londonas aci" Anglijā un beidzot ar Eifeļa torni Francijā un Kolizeju Itālijā. Latvijā katru gadu gaismas tiek izslēgtas vai samazināts apgaismojums Rīgas pilij, Brīvības piemineklim, Vanšu un Dzelzceļa tiltiem, Melngalvju namam un daudzām citām sabiedriskajām ēkām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā gada sākumā bija nodarbināti 8700 Ukrainas valstspiederīgo

Latvijā šā gada sākumā kā darba ņēmēji bija reģistrēti 8700 Ukrainas valstspiederīgo, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē, atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienesta datiem.

Sabiedrība Saeima piektdien lems par Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā

Saeimas Prezidijs ir sasaucis parlamenta ārkārtas sēdi piektdien, 19.aprīlī, plkst.9, lai lemtu par diplomātes Baibas Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā.

Sabiedrība Latvijā strādā 8,7 tūkstoši Ukrainas valstspiederīgo

2023.gada sākumā, atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes novērtējumam, tikai 60% no Latvijā dzīvesvietu reģistrējušiem Ukrainas valstspiederīgajiem ar pagaidu aizsardzības statusus Latvijā pastāvīgi dzīvoja šeit.

Lasiet arī