Kā aģentūrai LETA skaidroja biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" valdes locekle Linda Jākobsone-Gavala, tas ir termiņš, līdz kuram Eiropas Savienībā Ukrainas bēgļiem ir noteikts pagaidu aizsardzības statuss.
Biedrība aicina mainīt pieeju atbalstam Ukrainas bēgļiem no reakcijas krīzes situācijā uz visaptverošu uzņemšanas un integrācijas sistēmu, kurā tiktu sniegts tāds atbalsts, kas maksimāli ātri ļauj Ukrainas civiliedzīvotājiem iesaistīties pilnvērtīgā dzīvē. Biedrības vērtējumā nav pieņemami, ka lēmumi par primārā atbalsta sniegšanu tiek mainīti vien dienas pirms noteiktā termiņa beigām, kā tas notika šī gada maijā un norit šobrīd, kad līdz primārā atbalsta termiņa beigām - 31.decembrim - palicis mazāk par mēnesi.
Lai izvairītos no šādas situācijas, nevalstiskās organizācijas (NVO) aicina lemt par ilgtermiņa risinājumiem primārā atbalsta sniegšanā.
Cilvēkiem, kuri Latvijā saņem patvērumu no kara, nepieciešama precīza un savlaicīga informācija par to, cik ilgi būs pieejams mājoklis un ēdināšanas atbalsts. Neskaidrība arī būtiski apgrūtina pašvaldību un nevaldības organizāciju resursu plānošanu, taču būtiskākais - negatīvi ietekmē cilvēkus, kuri jau ir daudz pārcietuši un meklē drošību un stabilitāti.
Biedrība "Gribu palīdzēt bēgļiem" kopš kara sākumā Ukrainā vada nevaldības organizāciju koordinācijas tīklu ar mērķi sniegt pēc iespējas saskaņotāku un visaptverošāku atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri patvērumu no kara atraduši Latvijā.
Biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" mērķis ir sniegt praktisku, tūlītēju un brīvprātīgu palīdzību patvēruma meklētājiem, bēgļiem un starptautiskās aizsardzības saņēmējiem, vienlaikus veicinot šo cilvēku integrāciju Latvijā.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri