• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Prezidents piešķīris valsts augstākos apbalvojumus virknei iedzīvotāju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 09:20, 19.11.2022

Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienā Valsts prezidents Egils Levits pasniedza valsts augstākos apbalvojumus virknei sabiedrības pārstāvju.


Avots: LETA

Ar augstāko valsts apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni - apbalvoti cilvēki par darbu valsts labā un parādīto pašaizliedzību un drosmi, sniedzot palīdzību Ukrainai, kā arī apvienojot Latvijas sabiedrību, sniedzot šo palīdzību, norādīja ceremonijas vadītājs un Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs.

Triju Zvaigžņu ordeni prezidents piešķīra Latvijas vēstniekam Ukrainā Ilgvaram Kļavam un Ukrainas vēstniekam Latvijā Oleksandram Miščenko. Tāpat ar apbalvojumu tika godāts mikroķirurgs Olafs Libermanis, kā arī traumatologs un ortopēds Mārtiņš Malzubris. Apbalvots tika biedrības "Tavi draugi" vadītājs Ulvis Noviks, iniciatīvas ""Twitter" konvojs" aizsācējs un organizators Reinis Pozņaks, kustības "Uzņēmēji mieram" organizatori Anna Andersone, Kristofers Blaus un Ieva Driksna.

Ar Triju Zvaigžņu ordeni prezidents apbalvoja arī mediju pārstāvjus- Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta ārzemju ziņu redaktoru Gintu Amoliņu un atbildīgo redaktori Inu Strazdiņu, kā arī LTV operatoru Ingu Graudiņu. Tāpat apbalvota tika "TV3" ziņu žurnāliste Ieva Vārna un vadošais operators Sergejs Medvedevs, kā arī Latvijas Radio Pētnieciskās žurnālistikas daļas vecākā redaktore Indra Sprance.

Levits pasniedz Triju Zvaigžņu ordeni vairākiem Latvijas vēstniecības Ukrainā pārstāvjiem - Konsulārās nodaļas otrajam sekretāram Mārtiņam Amatniekam, vēstniecības padomniecei un Diplomātiskās pārstāvniecības vadītāja vietniecei Karinai Lejai, Konsulārās nodaļas vadītājai Dzidrai Liepiņai, bijušajam vēstniecības trešajam sekretāram un Ārlietu ministra biroja vadītājam Edvīnam Severam, kā arī vēstniecības mājas pārvaldniekam Renāram Volkam.

Triju Zvaigžņu ordeni prezidents pasniedza teātra, kino un baleta māksliniekam Mihailam Barišņikovam, Latvijas pirmajam vēstniekam Zviedrijā Imantam Grosam, bijušajam Latvijas Leļļu teātra direktoram Vilnim Beķerim un teātra aktrisei un režisorei Vijai Blūzmai, kā arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas vadītājai Aijai Brasliņai.

Valsts augstāko apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni - ceremonijā piešķīra arī veterinārārstei un Pasaules latviešu kustības "2x2" padomes priekšsēdētājai Lienei Dindonei, medicīnas centra "ARS" radioloģei un diagnostei Sarmītei Dzelzītei. Tāpat Levits ar ordeni sveica scenogrāfi, kostīmu mākslinieci un gleznotāju Annu Heinrihsoni, Valmieras teātra aktrisi Ināru Ieviņu, literatūrzinātnieku, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošo pētnieku, akadēmiķi un profesoru Benediktu Kalnaču, kā arī žurnālistu un zemessargu Ati Klimoviču.

Triju Zvaigžņu ordeni saņēma arī arhitekts Artūrs Lapiņš, latviešu sabiedriskie darbinieki ASV Irēne Lazda un Aivars Edvards Osvalds, AS "Printful" padomes priekšsēdētājs Lauris Liberts valdes priekšsēdētājs Agris Tamanis, komponists Raimonds Tiguls, kā arī teātra zinātniece un kritiķe Edīte Tišheizere,

Kā uzrunā klātesošajiem sacīja prezidents, apbalvojumi tika pasniegti cilvēkiem, kuru godprātīgais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, sabiedriskais darbs un pašaizliedzība stiprina Latviju kā demokrātisku, tiesisku un nacionālu valsti.

Starpkaru gados Latvija uzplauka, tumšajos okupācijas gados mēs nosargājām savu valstsgribu un atguvām Latvijas brīvību un neatkarību, atzīmēja Levits. "Tagad mēs esam gatavi sargāt savu valsti, gatavi to uzlabot un pilnveidot. Šajā darbā piedalās katrs no mums atsevišķi un visi kopā," sacīja politiķis.

Pēc prezidenta teiktā, demokrātijā ikviens ir līdzdalīgs un līdzdarbīgs - katram ir iespēja un pienākums pielikt savas pūles, veidojot Latviju. Pasniedzot apbalvojumus, godāsim cilvēkus no visas Latvijas, kuru darbs valsts labā ir bijis īpaši nozīmīgs, sacīja Levits.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Precizē kārtību, kādā Saulkrastu novadā bez vecāku gādības palikušam bērnam piešķir mājokļa pabalstu

Precizēta kārtība, kādā Saulkrastu novadā bez vecāku gādības palikušam bērnam piešķir mājokļa pabalstu, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Daudzviet Latvijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu

Šorīt Latvijā daudzviet autoceļi ir sniegoti un apledo, apgrūtinot braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Sabiedrība Lauku tūrisma asociācija: Viesmīlības nozarei Latvijā jākonkurē arī ar publisko sektoru

Viesmīlības nozarei Latvijā jākonkurē arī ar publisko sektoru, kamēr citviet Baltijā šādas problēmas neesot, intervijā atzina Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.

Sabiedrība LIAA: Svarīgi, lai Latvijas un Igaunijas "Elwind" vēja parki sāktu darboties vienlaicīgi

Ir svarīgi, lai Latvijas un Igaunijas "Elwind" vēja parki sāktu darboties vienlaicīgi, intervijā aģentūrai LETA sacīja par "Elwind" Latvijas parka izveidi atbildīgās Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora vietniece Laura Štrovalde.

Lasiet arī

Kriminālziņas Ukraiņu influenceres mājā iemesta degmaisījuma pudele; sākts kriminālprocess

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par degmaisījuma pudeles iemešanu Rīgā privātmājas teritorijā, kurā dzīvojusi ukraiņu influencere Sofija Stužuka.

Kriminālziņas Svētdien ceļu satiksmes negadījumos cietuši pieci cilvēki

Svētdien ceļu satiksmes negadījumos cietuši pieci cilvēki, tostarp divi gājēji, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Pasaule Krievi ar raķetēm apšaudījuši infrastruktūras objektus Zaporižjā

Krievijas karaspēks naktī apšaudījis rūpniecības un enerģētikas infrastruktūras objektus Zaporižjā, paziņojis pilsētas domes sekretārs Anatolijs Kurtevs.