• Muntis,
  • Verners
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


NA uzskata, ka labs ministra amata kandidāts var būt arī piesaistīts no malas

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:25, 09.11.2022


Partiju apvienības Nacionālā apvienība (NA) pārstāvji uzskata, ka labs ministra amata kandidāts var būt gan tāds, kurš ir piedalījies Saeimas vēlēšanās, gan arī tāds, kurš ir piesaistīts "no malas", norādīja NA priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava.


Foto: LETA

Pēc politiķa teiktā, uzstādījums par ministru kandidātu kritērijiem - vai tie var būt tikai ievēlēti Saeimas deputāti - līdz šim oficiāli nav izskanējis. Tas netika piedāvāts sadarbības memorandā, un, Dombravas ieskatā, netiks iekļauts arī valdības deklarācijā. Varbūt kaut kas tāds parādīsies koalīcijas līgumā, pieļāva parlamentārietis.

Dombrava pauda, ka arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nebūtu ieguvis savu amatu, ja pirms četriem gadiem būtu bijis spēkā nosacījums, kas paredzētu, ka par ministru var kļūt tikai Saeimā ievēlētie deputāti.

Vaicāts, vai NA ir līdzīgs redzējums kā Kariņam, kurš ir sacījis, ka arī NA ir gatava valdības veidošanas sarunas virzīt atbilstoši viņa piedāvātajam atbildības jomu sadalījumam, Dombrava apliecināja, ka "NA vienmēr ir bijusi gatava virzīties uz priekšu".

"Ļoti aptuveni runājot, ir izskanējis piedāvājums attiecībā uz atbildības sfērām", pauda politiķis. Viņš uzsvēra, ka NA ļoti būtiski esot, lai valdības deklārācijā neparādītos kādi partijai nepieņemami punkti arī sadaļās, kas nav tās atbildības jomā.

Drīzumā politiķi uzsāks darbu pie deklarācijas veidošanas, un galīgais lēmums par jaunās valdības izveidi būs vēlāk, atzīmēja Dombrava.

Pēc parlamentārieša teiktā, kaut arī atbildības jomu sadalījums ir iezīmēts, pie valdības deklarācijas sadaļu rakstīšanas visās nozarēs topošās koalīcijas partijas strādās kopīgi. "Nebūs tā, ka, piemēram, ja potenciālais ārlietu ministrs ir no JV, tad deklarācijas ārlietu sadaļa tiks vienpersoniski rakstīta no JV puses," skaidroja Dombrava.

Tā ir valdības deklarācija, kuru visas potenciālās koalīcijas partijas raksta kopīgi un pēc tam arī kopīgi par to uzņemas atbildību, sacīja parlamentārietis. "Redzēsim, kā tas process strādās", sacīja politiķis.

Kā ziņots, vaicāts par situāciju ar piedāvāto atbildību sadalījumu koalīcijā, Kariņš pirmdien aģentūrai LETA norādīja, ka gaida "skaidru atbildi" no AS pārstāvjiem, "vai viņi ir gatavi virzīties uz priekšu, vai nav". Premjers vērsa uzmanību, ka NA un JV ir gatavas turpināt darbu un tagad tiek gaidīta atbilde no AS.

Tiklīdz koalīcija būs vienojusies par atbildības jomu sadalījumu, būs iespējams raiti iet uz priekšu, savukārt pirms tam nevar sākt darbu pie valdības deklarācijas rakstīšanas, sacīja esošais valdības vadītājs. Viņš atsaucas arī uz Valsts prezidenta Egila Levita pausto, ka pirms valdības deklarācijas rakstīšanas esot jābūt ļoti skaidri sadalītām atbildības jomām, lai ir skaidrs, kura partija vadīs deklarācijas konkrētu nozaru darba grupas.

Valdības deklarācijas rakstīšana ir "daudzšķaitņains process", kurā ir svarīgi, lai katrs saprot, par kuru jomu ir viņa atbildība, lai var koordinēt darba veikšanu, skaidroja Kariņš.

Saskaņā ar Kariņa priekšlikumu, topošajā valdībā JV varētu ieņemt septiņus amatus - Ministru prezidenta, finanšu ministra, ārlietu ministra, izglītības un zinātnes ministra, tieslietu ministra, klimata un enerģētikas ministra un labklājības ministra amatus.

AS pienāktos jau pašlaik ieņemtais Saeimas priekšsēdētāja amats un vēl četri amati valdībā - iekšlietu ministra, zemkopības ministra, veselības ministra un reģionālās attīstības un digitalizācijas lietu ministra amats.

Savukārt NA paredzēts ieņemt četrus ministra posteņus - aizsardzības ministra, kultūras ministra, satiksmes ministra un ekonomikas ministra amatus.

NA politiķis, kultūras ministrs Nauris Puntulis norādīja, ka NA "neiebilstu" Kariņa izteiktajam atbildības jomu sadalījumam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Uz vienotā Sabiedriskā medija valdes locekļu amatiem izvirzīts 21 kandidāts

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) izsludinātajā konkursā uz pieciem topošās VSIA "Latvijas Sabiedriskais medijs" (LSM) valdes locekļu amatiem otrajai kārtai izvirzīts 21 pretendents.

Sabiedrība Galīgajā lasījumā skatīs grozījumus valsts valodas stiprināšanai darba tirgū

Plānots, ka ar grozījumiem tiks aizstāvētas darbinieku tiesības, veicot darba pienākumus, izmantot valsts valodu un netikt diskriminētiem ar nepamatotām prasībām pēc svešvalodas zināšanām.

Sabiedrība Atbalsta aizliegumu reklamēt alkoholisko dzērienu cenas vai atlaides

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien pirms trešā lasījuma atbalstīja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz Latvijā ieviest aizliegumu alkoholisko dzērienu audio un audiovizuālajās reklāmās reklamēt šo dzērienu cenas vai atlaides.

Sabiedrība CVK piedāvā uzlabot vēlēšanu zīmes. Kā tās izskatīsies?

Par vēlēšanu sistēmu sagatavošanu atbildīgā Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) norāda, ka pašreizējais biļetens ir problemātisks, jo tiek bieži pieļauta kļūda - kādu kandidātu neatbalstot, vēlētājs ievelk rombiņā mīnusu, nevis izsvītro vārdu.

Lasiet arī

Sabiedrība Noraida priekšlikumu kandidātu sarakstus iesniegt būtiski agrāk pirms vēlēšanām

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti šodien noraidīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšlikumu partiju deputātu kandidātu sarakstus prasīt iesniegt ne vēlāk kā 120 dienas jeb četrus mēnešus pirms vēlēšanām.

Sabiedrība VDD komentē «TikTok» un «Telegram» iespējamu bloķēšanu Latvijā

Lēmumam par sociālo tīklu "TikTok" un "Telegram" iespējamu bloķēšanu ir jābūt politiskam, turklāt, lai šāds risinājums būtu efektīvs, par ierobežošanu būtu jāvienojas vismaz visām trim Baltijas valstīm, šādu vērtējumu vēstulē Saeimai paudis Valsts drošības dienests (VDD).

Sabiedrība Uz vienotā Sabiedriskā medija valdes locekļu amatiem izvirzīts 21 kandidāts

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) izsludinātajā konkursā uz pieciem topošās VSIA "Latvijas Sabiedriskais medijs" (LSM) valdes locekļu amatiem otrajai kārtai izvirzīts 21 pretendents.

Sabiedrība Galīgajā lasījumā skatīs grozījumus valsts valodas stiprināšanai darba tirgū

Plānots, ka ar grozījumiem tiks aizstāvētas darbinieku tiesības, veicot darba pienākumus, izmantot valsts valodu un netikt diskriminētiem ar nepamatotām prasībām pēc svešvalodas zināšanām.