• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Tiesībsargi novēros vēlēšanas psihoneiroloģiskajās slimnīcās un cietumos

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 20:20, 30.09.2022

Sestdien Tiesībsarga biroja darbinieki piedalīsies 14. Saeimas vēlēšanu novērošanā, klātienē dodoties uz psihoneiroloģiskajām slimnīcām un ieslodzījuma vietām visā Latvijā, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga biroja pārstāvis Edgars Lākutis.


Avots: LETA

Vēlēšanu novērotāju pienākums ir iepazīties ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, pārliecināties, ka balsošana un iecirkņa vēlēšanu komisijas rīcība atbilst Saeimas vēlēšanu likumam un Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) instrukcijām, kā arī ziņot par konstatētajiem pārkāpumiem un lūgt tos novērst.

Lielu uzmanību tiesībsargs velta tieši preventīvām darbībām, proti, lai jau iepriekš novērstu potenciālos riskus. Jau jūnijā, tiekoties ar CVK priekšsēdētāju Kristīni Bērziņu, tiesībsargs vērsa uzmanību uz vēlēšanu iecirkņu pieejamību un informācijas par vēlēšanu procesu piekļūstamību. Tas nozīmē, ka balsošanas procedūrām un materiāliem ir jābūt atbilstošiem, viegli saprotamiem un lietojamiem, telpām - pieejamām.

Tāpat Lākutis uzsvēra, ka, gatavojoties vēlēšanu novērošanai, tiesībsargs uzrunāja arī konkrēto monitorējamo iestāžu pārstāvjus ar lūgumu pārliecināties, vai ir pieejami informatīvie materiāli par vēlēšanām, tostarp pietiekamā daudzumā, un pārrunāja citus ar vēlēšanu procesu saistītos jautājumus. Tādējādi, tiesībsargs jau iepriekš vērš uzmanību uz iespējamiem problēmjautājumiem.

Tiesībsarga birojs kā novērotājs piedalījies vairākās vēlēšanās, sniedzot arī savus secinājumus un rekomendācijas.

Tiesībsargs arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību vēlēšanu tiesību jautājumiem un turpinās savlaicīgi iesaistīties vēlēšanu procesā, vēršot atbildīgo iestāžu uzmanību uz līdz šim konstatētajiem problēmu aspektiem vēlēšanu norisē.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.

Sabiedrība Ar reģionālās nozīmes autobusiem deviņos mēnešos pārvadāts par 26,1% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem šogad deviņos mēnešos pārvadāti 15,89 miljoni pasažieru, kas ir par 26,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.

Sabiedrība Forumā 5G Techritory parakstīs memorandus par ūdeņraža, metapilsētas un mikroshēmu tehnoloģiju attīstīšanu Latvijā

Tehnoloģiju forumā 5G Techritory, kas no 29.novembra līdz 30 novembrim norisināsies Rīgā, iecerēts parakstīt sadarbības memorandus par ūdeņraža tehnoloģiju attīstību, metapilsētas izveidi un Latvijas iespējām piedalīties mikroshēmu ražošanā, intervijā aģentūrai LETA sacīja foruma programmas direktors Neils Kalniņš.

Sabiedrība Otrdien diskutēs par reliģisko brīvību un daudzveidību

Otrdien, 29.novembrī, plkst.10 kafejnīcā "Paviljons Ziedoņdārzs" norisināsies diskusija "Reliģiju un konfesiju dialogs Latvijā" par reliģiju daudzveidību un to nozīmi sabiedrībā, informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Zane Jēkabsone.

Lasiet arī

Sabiedrība Kāpēc Latvija kļūst par trešās pasaules valsti? 5 mīti par Latvijas ekonomiku

Ar katru dienu Latvijas iedzīvotāji kļūst arvien nabadzīgāki. Mūs aicina taupīt, ciešāk pievilkt jostas, skaidrojot notiekošo ar visai dažādiem iemesliem. Bet vai tie ir patiesie iemesli? Vai arī tie ir tikai mīti? Un kādas ir prognozes tuvākajai nākotnei?

Pasaule ISW: Krievi zina, ka nespēs liegt Ukraiņiem šķērsot Dņepru

Krievi zina, ka nespēs liegt Ukrainas bruņotajiem spēkiem šķērsot Dņepru, vēsta ASV Kara studiju institūts (ISW).

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.