• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Eglītis aizliedzis krievu valodas izmantošanu ministrijas iestādēs

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 12:11, 28.09.2022

Ar šā gada 1.oktobri Labklājības ministrija (LM), kā arī ministrijas padotības iestādes nodrošinās informāciju un komunicēs ar klientiem tikai valsts valodā, paziņojusi ministrija.


Avots: LETA

Saskaņā ar labklājības ministra Gata Eglīša uzdevumu Labklājības ministrijai, Nodarbinātības valsts aģentūrai, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, Valsts darba inspekcijai, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai un pārējām ministrijas padotības iestādēm no 2022. gada 1. oktobra jānodrošina informācija un komunikācija ar klientiem tikai valsts valodā. Tas iekļauj izvietoto informāciju ministrijas un padotības iestāžu mājaslapās, sociālajos tīklos, paziņojumus klientiem un intervijas Latvijas medijiem. Līdztekus valsts valodai ministrija un padotības iestādes komunikācijā var izmantot tikai angļu valodu vai Eiropas Savienības oficiālās valodas.

Saistībā ar šo uzdevumu Labklājības ministrija un padotības iestādes vairāk nedrīkstēs pieprasīt no darbiniekiem krievu valodas zināšanas darba pienākumu veikšanai, skaidroja Eglītis.

Pēc Eglīša teiktā vienīgais izņēmums attiecībā uz krievu valodas izmantošanu varētu būt individuāla saziņa ar klientu, kuram nepieciešams kritiski svarīgs pakalpojums. Kā vienu no piemēriem šim izņēmumam Eglītis min saziņu ar Ukrainas bēgļiem, kuri vēršas ministrijā un padotības iestādēs ar jautājumiem krievu valodā.

Eglītis cer, ka līdzīgi principi drīzumā tiks iestrādāti likumā. Viņš norādīja, ka Konservatīvo deputāti Saeimā ir iesnieguši likumprojektu “Latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas statusa nodrošināšanas likums”, kas šo jautājumu atrisinātu. Tas attiektos ne tikai uz valsts un pašvaldību īstenoto saziņu, bet ierobežojumi krievu valodas izmantošanā skartu arī privāto sektoru. Minētā Konservatīvo deputātu iecere 2022. gada 22. septembrī jau ir guvusi atbalstu Saeimā 1. lasījumā.

“Šī likumprojekta mērķis ir nodrošināt, lai tiktu īstenots 2012. gada referendumā lemtais – Latvijā valsts valoda ir latviešu valoda. Šobrīd redzam, ka valstī pastāv faktiska divvalodība – praksē pakalpojumu sniegšanā krievu valoda tiek izmantota līdztekus latviešu valodai. Tam ir jāpieliek punkts,” skaidroja Eglītis.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijas vēstniece Kiprā būs Ieva Briede

Valsts prezidents Egils Levits pagājušajā nedēļā uzticējis Latvijas vēstnieces pienākumus Kiprā veikt Ievai Briedei, kura ir arī Latvijas vēstniece Grieķijā.

Sabiedrība Pirmdiena būs mākoņaina, vietām nedaudz snigs

Jaunā nedēļa Latvijā meteoroloģisko laika apstākļu ziņā sāksies pelēcīgu dienu - gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, debesis aizklās mākoņi, bet vietām iespējams neliels sniegs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Sabiedrība Kāpēc Latvija kļūst par trešās pasaules valsti? 5 mīti par Latvijas ekonomiku

Ar katru dienu Latvijas iedzīvotāji kļūst arvien nabadzīgāki. Mūs aicina taupīt, ciešāk pievilkt jostas, skaidrojot notiekošo ar visai dažādiem iemesliem. Bet vai tie ir patiesie iemesli? Vai arī tie ir tikai mīti? Un kādas ir prognozes tuvākajai nākotnei?

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Lasiet arī

Sabiedrība Jelgavā ugunsgrēkā cietuši divi cilvēki

Jelgavā svētdien ugunsgrēkā cietuši divi cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Sports Ielaida par 23 vairāk nekā iemeta - Porziņģim otrs sliktākais rādītājs (+VIDEO)

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis svētdien guva 21 punktu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā, viņa pārstāvētajai Vašingtonas "Wizards" komandai piedzīvojot zaudējumu.

Sabiedrība Traģēdija Latgalē! No akas izcelts miris cilvēks

Latgalē svētdien no akas izcelts bojāgājis cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).