• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Jaunieši izkrīt no izglītības, klaiņo un saskaras ar citām grūtībām - LM

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 16:20, 26.09.2022

Labklājības ministrija (LM) no 27.septembra līdz 13.oktobrim vairākos Latvijas reģionos rīkos sanāksmes par atbalsta sistēmu jauniešiem, aģentūru LETA informēja LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.Kā skaidro LM, vielu atkarības, neciešami apstākļi mājās, uzticības personas trūkums ir tikai daži no iemesliem, kādēļ jaunieši arvien izkrīt no izglītības sistēmas, klaiņo un saskaras ar citām grūtībām, kur nepieciešama profesionāļu iejaukšanās, iesaiste un atbalsts.

Vienkopus aicinot sociālos darbiniekus, jaunatnes lietu speciālistus, sociālos pedagogus, bāriņtiesu darbiniekus, jauniešu nevalstisko organizāciju pārstāvjus un pašus jauniešus, šogad metodiski informatīvās sanāksmes LM organizē ar mērķi stiprināt starpinstitucionālo un starpprofesionālo sadarbību, atbalstot grūtībās nonākušu jaunieti.

Pasākumu laikā tā dalībnieki tiks iepazīstināti ar aktualitātēm LM īstenotajā projektā "Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās", kā arī Valsts drošības dienesta pārstāvis informēs dalībniekus par radikalizācijas aktuālajām tendencēm, tostarp par interneta lomu radikalizācijas procesā, un vēlamo rīcību, konstatējot radikalizācijas pazīmes.

Savukārt Latvijas Sociālo darbinieku biedrības pārstāvji iepazīstinās dalībniekus ar jauno Latvijas sociālo darbinieku ētikas kodeksu un atbildēs uz jautājumiem par ētisko jautājumu risināšanas procesu.

Profesionāļiem sadarbojoties un uzklausot jauniešus, būs jārod risinājums, pavisam reāliem un sarežģītiem dzīvesstāstiem. Piedāvātos risinājumus vērtēs paši jaunieši.

LM metodiski informatīvās sanāksmes notiks laika posmā no 27.septembra līdz 13 oktobrim. 27.septembrī sanāksme notiks Talsu tautas namā, 29.septembrī notiks Dobeles pilsētas kultūras namā, 4.oktobrī - "Hotel Latgola", 11.oktobrī - Smiltenes pilsētas kultūras un sporta centrs un 13.oktobrī - "Grand Poet Hotel".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.

Sabiedrība Ar reģionālās nozīmes autobusiem deviņos mēnešos pārvadāts par 26,1% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem šogad deviņos mēnešos pārvadāti 15,89 miljoni pasažieru, kas ir par 26,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.

Sabiedrība Forumā 5G Techritory parakstīs memorandus par ūdeņraža, metapilsētas un mikroshēmu tehnoloģiju attīstīšanu Latvijā

Tehnoloģiju forumā 5G Techritory, kas no 29.novembra līdz 30 novembrim norisināsies Rīgā, iecerēts parakstīt sadarbības memorandus par ūdeņraža tehnoloģiju attīstību, metapilsētas izveidi un Latvijas iespējām piedalīties mikroshēmu ražošanā, intervijā aģentūrai LETA sacīja foruma programmas direktors Neils Kalniņš.

Sabiedrība Otrdien diskutēs par reliģisko brīvību un daudzveidību

Otrdien, 29.novembrī, plkst.10 kafejnīcā "Paviljons Ziedoņdārzs" norisināsies diskusija "Reliģiju un konfesiju dialogs Latvijā" par reliģiju daudzveidību un to nozīmi sabiedrībā, informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Zane Jēkabsone.

Lasiet arī

Pasaule ISW: Krievi zina, ka nespēs liegt Ukraiņiem šķērsot Dņepru

Krievi zina, ka nespēs liegt Ukrainas bruņotajiem spēkiem šķērsot Dņepru, vēsta ASV Kara studiju institūts (ISW).

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.