• Rauls,
  • Rodrigo
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija plāno pārtraukt pārrobežu sadarbības līgumu ar Baltkrieviju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:18, 28.08.2022


Ņemot vērā, ka Baltkrievija atbalsta Krievijas sākto karu Ukrainā, Latvija plāno ar to pārtraukt pārrobežu sadarbības līgumu.


Foto: saeima.lv

Valdības 30.augusta sēdes darba kārtībā iekļauts jautājums par Latvijas un Baltkrievijas valdību vienošanās par pārrobežu sadarbības pamatprincipiem denonsēšanu jeb vienpusēju pārtraukšanu.

Kā skaidro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, vienošanās parakstīta un stājās spēkā 1998.gadā.

Dokumentā noteiktas Latvijas administratīvi teritoriālās vienības, uz kurām tiek attiecināta šīs vienošanās darbība.

Vienošanās mērķis ir veicināt pārrobežu sadarbību starp abu valstu vietējās varas institūcijām.

Sākotnēji bija paredzēts, ka vienošanās noslēgta uz 10 gadiem, bet pēc tam automātiski pagarināta uz turpmākiem pieciem gadiem, ja neviena no pusēm nepaziņo par vēlēšanos to pārtraukt.

Ņemot vērā, ka Krievija sākusi militāru iebrukumu Ukrainā un Baltkrievija ir tajā iesaistījusies un atbalstījusi, vienošanās pārtraukšana būtu daļa no pretpasākumiem, lai atturētu agresiju.

Kā norāda VARAM, atbilstoši mūsdienu starptautiskajām tiesībām, jebkurai valstij ir tiesības veikt pasākumus pret valsti, kas pārkāpj saistības pret starptautisko sabiedrību kopumā.

Ministrija arī skaidro, ka tikusi izvērtēta iespēja apturēt vienošanos uz laiku. Taču vienošanās esošais piecu gadu darbības periods beidzas nākamā gada 9.jūlijā, tādēļ tās darbības apturēšana uz laiku var radīt juridiski neskaidru situāciju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Jau nedēļu kavējas Krievijas pensiju izmaksa

Jau nedēļu kavējas Krievijas pensiju izmaksa, ziņo Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA).

Sabiedrība Latvijā sarucis tīklā nodotās elektroenerģijas daudzums

Latvijā šogad augustā saražotas un tīklā nodotas 237 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 61% vairāk nekā šā gada jūlijā, bet par 10% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Sabiedrība Rajevs pametīs AS frakciju un kļūs par parlamentāro sekretāru

Parlamentārietis un līdzšinējais "Apvienotā saraksta" (AS) pārstāvis Igors Rajevs kļūs par neatkarīgo deputātu un turpinās darboties kā Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs.

Sabiedrība Ventspils piedāvā mājokli speciālistiem, kas pārceļas uz pilsētu (+VIDEO)

Valstspilsēta Kurzemē vēlas dažādot savu saimniecisko dzīvi.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgā atzīmēs gadadienu kopš viltotajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām

Baltkrievu kopiena Latvijā šodien plkst.19 rīkos gājienu no Nacionālās bibliotēkas līdz Brīvības piemineklim, atzīmējot trešo "gadadienu kopš viltotajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām" un vardarbīgās protestu apspiešanas, informēja biedrībā "FreeBelarus".

Sabiedrība Nedroša kaimiņvalsts: Latvijā tiks apspriesta situācija Baltkrievijā (+VIDEO)

Baltkrievijas Valsts robežas komiteja ir paziņojusi, ka arī 2023.gadā Latvijas valstspiederīgajiem sauszemes robežas šķērsošanas punktos tiks atļauta ieceļošana Baltkrievijā bez vīzas.

Pasaule Caur Lietuvu uz Baltkrieviju tranzītā tiek piegādātas zivis miljoniem eiro

Neskatoties uz saspīlētajām Lietuvas un Baltkrievijas attiecībām, Baltkrievijas uzņēmuma "Santa Bremor" meitasuzņēmums "Santa Trade" piedzīvo uzplaukumu, jo caur Lietuvu uz Baltkrieviju piegādā saldētas zivis miljoniem eiro vērtībā, liecina Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas LRT un tās ārvalstu partneru pētījums.

Sabiedrība Robežsardze: Baltkrievijas dienesti iesaistās Latvijas infrastruktūras bojāšanā

Baltkrievijas dienesti nesamazina savas aktivitātes, piektdien LTV raidījumā "Rīta panorāma" teica Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.