• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija plāno pārtraukt pārrobežu sadarbības līgumu ar Baltkrieviju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:18, 28.08.2022


Ņemot vērā, ka Baltkrievija atbalsta Krievijas sākto karu Ukrainā, Latvija plāno ar to pārtraukt pārrobežu sadarbības līgumu.


Foto: saeima.lv

Valdības 30.augusta sēdes darba kārtībā iekļauts jautājums par Latvijas un Baltkrievijas valdību vienošanās par pārrobežu sadarbības pamatprincipiem denonsēšanu jeb vienpusēju pārtraukšanu.

Kā skaidro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, vienošanās parakstīta un stājās spēkā 1998.gadā.

Dokumentā noteiktas Latvijas administratīvi teritoriālās vienības, uz kurām tiek attiecināta šīs vienošanās darbība.

Vienošanās mērķis ir veicināt pārrobežu sadarbību starp abu valstu vietējās varas institūcijām.

Sākotnēji bija paredzēts, ka vienošanās noslēgta uz 10 gadiem, bet pēc tam automātiski pagarināta uz turpmākiem pieciem gadiem, ja neviena no pusēm nepaziņo par vēlēšanos to pārtraukt.

Ņemot vērā, ka Krievija sākusi militāru iebrukumu Ukrainā un Baltkrievija ir tajā iesaistījusies un atbalstījusi, vienošanās pārtraukšana būtu daļa no pretpasākumiem, lai atturētu agresiju.

Kā norāda VARAM, atbilstoši mūsdienu starptautiskajām tiesībām, jebkurai valstij ir tiesības veikt pasākumus pret valsti, kas pārkāpj saistības pret starptautisko sabiedrību kopumā.

Ministrija arī skaidro, ka tikusi izvērtēta iespēja apturēt vienošanos uz laiku. Taču vienošanās esošais piecu gadu darbības periods beidzas nākamā gada 9.jūlijā, tādēļ tās darbības apturēšana uz laiku var radīt juridiski neskaidru situāciju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Šovasar Rīgā veiks līdz šim lielākos ielu remontdarbus

Šovasar Rīgā tiks veikti līdz šim lielākie ielu remontdarbi, šodien preses konferencē žurnālistiem solīja Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).

Sabiedrība Latvijā notiks psihoemocionālā atbalsta nometnes bērniem no Ukrainas

Latvijā notiks divas vasaras psihoemocionālā atbalsta nometnes 40 bērniem no Ukrainas, informēja labdarības organizācija "Ziedot.lv".

Sabiedrība Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē

Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē, un plānots, ka autovadītājiem dienas laikā būs pieejamas divas braukšanas joslas katrā virzienā, bet naktīs, kad satiksmes intensitāte ir mazāka, braukt varēs pa vienu no trim joslām.

Sabiedrība Austrumu slimnīcā aug smagas traumas guvušo pacientu skaits

Šogad jūnijā salīdzinājumā ar pagājušo gadu par 13% palielinājies Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) ar smagām traumām nonākušo pacientu skaits, informē slimnīca.

Lasiet arī

Pasaule Protestējot pret izraidīšanu, Baltkrievijas pilsonis Viļņā uzkāpj sakaru tornī

Lai protestētu pret Lietuvas varasiestāžu lēmumu izraidīt viņu no valsts, kāds Baltkrievijas pilsonis pirmdienas pēcpusdienā uzkāpa sakaru tornī Viļņā.

Pasaule Baltkrievija vēršas pret opozīcijas aktīvistiem, konfiscējot viņu īpašumus

Baltkrievijas varas iestādes ceturtdien paziņoja, ka veikušas reidus un konfiscējušas nekustamos īpašumus, kas pieder 104 opozīcijas aktīvistiem, kuri aizbēguši no valsts.

Pasaule Lietuvas prezidenta kandidātu ievilina intervijā Baltkrievijas propagandistiem

Lietuvas parlamenta opozīcijā esošās centriski kreisās Demokrātiskās savienības "Lietuvas vārdā" kandidāts valsts prezidenta vēlēšanās Ģiedrims Jeglinsks ticis maldināts, lai sniegtu interviju Baltkrievijas propagandistiem.

Pasaule Tusks: Polijas tiesneša bēgšanā uz Baltkrieviju ir valsts nodevības pazīmes

Polijas tiesneša Tomaša Šmita, kam bijusi piekļuve slepenai informācijai, bēgšanā uz Baltkrieviju ir valsts nodevības pazīmes, trešdien sacīja Polijas premjerministrs Donalds Tusks.