• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


LTV atteikusies no idejas palaist ēterā krievu valodā raidošu kanālu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:37, 22.08.2022


VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) nav sākusi programmas "Rus.lsm.lv" apraidi, tāpēc Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) anulējusi martā izsniegto apraides atļauju, aģentūrai LETA pavēstīja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.


Foto: LETA

Viņš norādīja, ka uz NEPLP 11.augusta sēdi tika uzaicināti LTV pārstāvji, lai tiktu uzklausīti saistībā ar izsniegto apraides atļauju Nr.TA-057/4 programmas "Rus.lsm.lv" apraidei. Sēdes laikā LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Priede informēja, ka kopš apraides atļaujas izsniegšanas 2022.gada 10.martā programmas "Rus.lsm.lv" apraide un darbība nav uzsākta, kā arī norādīja, ka nav zināms, kad apraide varētu tikt uzsākta, jo nav piešķirts apraidei nepieciešamais finansējums.

Kā skaidroja Āboliņš, saņemot apraides atļauju, LTV informēja NEPLP, ka programmas darbībai nepieciešamo finansējumu tās kapitāldaļu turētājs - Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) lūgs piešķirt no valsts budžeta līdzekļiem, taču gadījumā, ja finansējums netiks piešķirts, programmas darbības uzsākšanu nodrošinās pati LTV esošā budžeta ietvaros. Taču papildu finansējums no valsts budžeta līdzekļiem piešķirts netika un arī LTV rīcībā nepieciešamo līdzekļu programmas apraidei nav.

"Līdz ar to NEPLP konstatē, ka programmas apraide šī lēmuma pieņemšanas brīdī joprojām nav uzsākta. Ņemot vērā minēto, NEPLP secina, ka programmas apraide nav uzsākta un netiek veikta vairāk kā trīs mēnešus, kā arī nav zināms, kad programmas apraide un darbība varētu tikt uzsākta," skaidroja Āboliņš.

Viņš norādīja, ka saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu NEPLP ir tiesības anulēt apraides atļauju, ja elektroniskais plašsaziņas līdzeklis vairāk nekā trīs mēnešus darbojas neregulāri, tādējādi nepildot apraides atļaujas pamatnosacījumus. Ņemot vērā minēto un pamatojoties uz Administratīvā procesa likumu un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, NEPLP nolēma anulēt apraides atļauju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Daugavā lejpus Jēkabpils ūdens līmenis pazeminās

Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, ūdens līmenis pagājušajā naktī lēni pazeminājās, piektdienas rītā tās sāka kristies strauji, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Sabiedrība Tuvākajā nedēļā bieži spīdēs saule

Šīs nedēļas nogalē un nākamnedēļ Latvijā bieži spīdēs saule, gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Daudzi māju saimnieki Baltijā slēpjas pazemē (VIDEO)


Iepriekš uzstādīti bunkuri ar pārtikas rezervēm ļaus pārdzīvot visas nepatikšanas.

Sabiedrība Policija aicina nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu

Valsts policija aicina marta sākumā autovadītājus nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Lietu par lēmumu atņemt "Doždj" apraides atļauju tiesa izskatīs jūnija vidū

Administratīvā rajona tiesa lietu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu atņemt apraides atļauju Krievijas neatkarīgajai programmai "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") sāks izskatīt 13.jūnijā. Tiesas sēde paredzēta plkst.11.

Sabiedrība SEPLP: LTV un LR šogad var būtiski samazināties oriģinālā satura apjoms

Nesaņemot papildu finansējumu, Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio šogad var būtiski samazināties oriģinālā satura apjoms un kapitālieguldījumi, komentējot 2023.gadam apstiprinātos sabiedriskā pasūtījuma plānus, aģentūrai LETA norādīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP).

Sabiedrība Rīgā 20.trolejbusa kustības grafiku saskaņos ar LTV darbiniekiem

No šodienas Rīgā 20.trolejbusa kustības grafiku saskaņos ar Latvijas Televīzijas (LTV) darbinieku darba laika beigām, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme".

Sabiedrība Latvijā būs pieejams rīks subtitru nodrošināšanai audiovizuālam saturam

Latvijā būs pieejams tehnoloģiju kompānijas SIA "Tilde" sadarbībā ar medijiem izstrādāts rīks, kas ļaus lielā apmērā nodrošināt subtitrus audiovizuālam saturam, piemēram, televīzijas programmās un pakalpojumos, aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvji.