Kā izrādījās, lielākā daļa minētā Mamedova dzīves ir saistīta ar Latviju.
Mamedovs dzimis 1972. gada 13. decembrī Latvijas galvaspilsētā Rīgā, bet nāk no Azerbaidžānas pilsētas Ljaņkarjanas. Spriežot pēc viņa neslēptajām lobēšanas aktivitātēm par labu Irānai, viņš neuzskata sevi par azerbaidžāņu saknēm, un viņš ir tālu no latviešu nacionālajām interesēm.
Eldars Mamedovs šodien slavens ar savu žurnālistisko darbību, bet viņš savu karjeru sācis strādājot Latvijas banku sektorā, vadījis Parex bankas biroju Azerbaidžānā, strādājis Latvijas Ārlietu ministrijā. Pēc darba diplomātiskajā sfērā Mamedovs iekļuva Eiropas Parlamentā un pārcēlās uz Briseli.
Pētot Mamedova darbību, no atklātiem avotiem bija iespējams konstatēt, ka 2007. gada 22.-25.jūnijā viņš apmeklēja Irānas Islāma Republiku. Azerbaidžānas avoti vēsta, ka tieši tad viņš, domājams, noformējis ilgtermiņa sadarbību ar Irānas pusi. Jāatzīmē, ka šis īsais brauciens uz Irānu sakrita ar Eldara Mamedova nodarbinātību Eiropas Parlamentā.
Kopš tā laika, kā vēsta viens no informētākajiem Azerbaidžānas portāliem Caliber.az, irāņi saviem aktīviem pievienojuši vēl vienu “atbalstītāju” Briselē, kura aktivitātes atkarībā no ārpolitikas lietderības tiek aktivizētas vai ieliktas “miega režīmā”.
Kā atzīmē portāls, dažkārt tas uzņēmis komiskus pavērsienus. Tādējādi Mamedovs ilgu laiku pozicionēja sevi kā dedzīgu liberāli un attiecīgi Irānas valdības pretinieku. Tomēr paralēli viņš vairākkārt tika redzēts Irānas vēstniecībā Beļģijā – jo īpaši 2010. un 2012. gadā – ASV un Irānas krīzes vidū.
Tālāk izdevums raksta, ka 2018. gadā Irānas diplomātiskā pārstāvniecība Briselē vērsusies pie Mamedova, lai organizētu lobēšanas akciju, lai atbalstītu Donalda Trampa lauzto "kodolvienošanos" un organizētu aktīvu Irānas lobēšanu Eiropas Parlamentā.
“Eiropas diplomātisko aprindās nav noslēpums, ka šodien Mamedovs ir kļuvis par galveno Irānas diplomātu “treneri” Beļģijā un personīgi gatavo tēzes Eiropas politiķiem. Mammadovs ir arī starpnieks kontaktu veidošanā starp Irānu un Eiropas domnīcām, piemēram, Eiropas politikas pētījumu centru (Centre for European Policy Studies, CEPS). Viņš pievērš uzmanību arī darbam ar politiskajām organizācijām. Tā Mamedovs pirms dažiem gadiem Konrāda Adenauera fondā Briselē organizēja slēgtas diskusijas ar Irānas un Eiropas pārstāvju piedalīšanos. Un vadošajos Eiropas plašsaziņas līdzekļos viņš izmet mērķtiecīgas tēzes (bieži vien savu paziņu nominālajā autorībā), lai ietekmētu sabiedrisko domu, ekspertus un politiķus, lai tie pārrunātu “kodollīgumu” uz Irānai izdevīgiem nosacījumiem,” - secina avots.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri