Par nepatiesu ziņu izplatīšanu plāno piemērot sodu līdz dažiem gadiem cietumā

Sabiedrība
LETA 10:35, 18.01.2022 6

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) un Tieslietu ministrija priekšlikumā Krimināllikumā rosina par rupju kārtības traucēšanu ar nepatiesu ziņu izplatīšanu piemērot maksimālo sodu līdz dažiem gadiem cietumā.

 

Šo priekšlikumu šodien sāka skatīt Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisija, kuras priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV) juridiskai skaidrībai norādīja, ka jau pašlaik Krimināllikumā ir paredzēts sods par šādu nodarījumu, savukārt tieslietu ministra piedāvātais jaunais pants vērtējams kā precizējums.

Judins arī norādīja, ka joprojām saglabāsies jautājums, kā risināt dezinformācijas problēmu, kad arī patiesas informācijas fragmenti tiek pasniegti tendenciozi un izmantoti maldināšanai.

Bordāna priekšlikumam konceptuālu atbalstu pauda Judins un Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs (JKP) un par šo rosinājumu turpināsies diskusijas vēl kādā no nākamajām apakškomisijas sēdēm.

Savukārt deputāte Ļubova Švecova (LPV) uzsvēra, ka kategoriski nepiekrīt piedāvātajām izmaiņām, un vaicāja, kurš noteiks, kas ir priekšlikumā minētie "izdomājumi".

Bordāns piedāvā papildināt Krimināllikumu ar jaunu pantu par "Nepatiesu ziņu un izdomājumu izplatīšanu". Priekšlikuma pirmā daļa paredz, ka par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaužas apzināti nepatiesu ziņu vai izdomājumu publiskā izplatīšanā, traucējot cilvēku mieru, iestāžu vai uzņēmumu, vai organizāciju darbu sodītu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Par šādu noziedzīgo nodarījumu, ja tas būtu izraisījis smagas sekas, varētu sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Ja nodarījums izdarīts, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, vai ja ar to radīts būtisks kaitējums, varētu sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (6)


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pētījums: Latvijas sabiedrībā dominē stereotipi un sazvērestības teorijas

Latvijas sabiedrībā dominē izteikti stereotipi un piekrišana sazvērestību teorijām, secināts Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pētījumā par Latvijas iedzīvotāju medijpratību.

Sabiedrība Prezidentu aicina nepieļaut atteikšanos no obligātā eksāmena dabaszinātnē

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) kopā ar sadarbības partneriem nosūtījusi oficiālu vēstuli Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam, aicinot nepieļaut atteikšanos no obligātā centralizētā eksāmena fizikā, ķīmijā, bioloģijā un dabaszinātnēs.

Sabiedrība Pretrunīgi vērtētais Andrejs Upits joprojām ir ikoniska figūra (+VIDEO)

Memoriālais muzejs tika atklāts bez obligātās tematiskās ekspozīcijas.

Sabiedrība Latvijas austrumu daļā gaidāma ļoti stipra atkala

Naktī uz pirmdienu Latvijas austrumu daļā vietām gaidāma ļoti stipra atkala, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Lasiet arī

Sabiedrība Ieslodzījumu vietu pārvaldē brīva ap sestdaļa darbavietu

Ieslodzījumu vietu pārvaldē (IeVP) pašlaik ir 430 brīvas vakances, kuras ir grūti aizpildīt, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē informēja IeVP priekšnieks Dmitrijs Kaļins.

Sabiedrība Nākamgad jaunais Liepājas cietums uzņems ieslodzītos (+VIDEO)

Būvniecībā maksimāli tiek izmantoti Latvijā ražoti būvmateriāli un aprīkojums.

Pasaule Ekvadoras drošības spēki atguvuši kontroli pār cietumiem

Ekvadoras drošības spēkiem svētdien izdevies atgūt kontroli pār vairākiem cietumiem un atbrīvot vairāk nekā 200 cietumsargus un citus darbiniekus, kurus bija sagrābuši gūstā ieslodzītie.

Sabiedrība Kāpēc Latvijas ieslodzīto dzīve šogad kļuvusi cilvēcīgāka (+VIDEO)

Desmit būtiski uzlabojumi, kas veikti ar Eiropas Savienības palīdzību.