• Rauls,
  • Rodrigo
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par vienu no vardarbības veidiem noteiks bērna pamešanu novārtā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:48, 14.10.2021


Parlaments šodien otrajā lasījumā atbalstīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas izstrādātos grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas paredz par vienu no vardarbības veidiem noteikt bērna pamešanu novārtā.


Foto: LETA

Piedāvājums paredz papildināt likuma normas, nosakot, ka nolaidība ir bērna aprūpes un uzraudzības pienākumu nepildīšana vai pavirša, nevērīga pildīšana, savukārt pamešana novārtā - ilgstoša vai sistemātiska nolaidība pret bērnu, kas kaitē vai var kaitēt bērna attīstībai, vai rada bērnam fiziskas vai psihoemocionālas ciešanas.

Tāpat likumā plānots atrunāt normu par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Ar to plānots apzīmēt bērna fizisko, emocionālo, sociālo vajadzību, veselības aprūpes un izglītības nenodrošināšanu, kā arī bērna vecumam neatbilstošu bērna aprūpi, kas ilgtermiņā apdraud bērna veselību un attīstību.

Likumu arī rosināts papildināt ar normu, kas paredz, ka vecākiem ir pienākums sadarboties ar sociālo dienestu, izmantot piedāvātās ģimenes atbalsta un palīdzības programmas, ja ir konstatēta vardarbība vai citi bērnu tiesību pārkāpumi bērna aprūpē. Par atteikšanos no sadarbības sociālais dienests informēs bāriņtiesu.

Plānots arī paredzēt administratīvo sodu, ka par bērna pamešanu novārtā piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 700 eiro.

Attiecībā uz vienu no likumprojektā iekļautajiem formulējumiem iepriekš Saeimas Juridiskā biroja pārstāve vērsa uzmanību, kas tas var pārklāties ar Civillikumā paredzēto regulējumu. Par šo lietu komisija varētu spriest likumprojekta izskatīšanas gaitā.

Grozījumus sagatavoja deputāta Andreja Judina (JV) vadītā darba grupa, kurus marta nogalē atbalstīja komisija.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rajevs pametīs AS frakciju un kļūs par parlamentāro sekretāru

Parlamentārietis un līdzšinējais "Apvienotā saraksta" (AS) pārstāvis Igors Rajevs kļūs par neatkarīgo deputātu un turpinās darboties kā Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs.

Sabiedrība Ventspils piedāvā mājokli speciālistiem, kas pārceļas uz pilsētu (+VIDEO)

Valstspilsēta Kurzemē vēlas dažādot savu saimniecisko dzīvi.

Sabiedrība Efektīvas M&E sistēmas ieviešana ilgtspējīgai izaugsmei

Kultūras biedrība "Alternatīvā realitāte" ir strikti orientēta uz ilgtspējas veicināšanu un organizatoriskās kapacitātes palielināšanu. Aktīvo Iedzīvotāju Fonda līdzfinansēts Kapacitātes projekts "Solis uz nākotni" ir galvenais solis ceļā uz mūsu stratēģisko mērķu sasniegšanu.

Sabiedrība RAKUS teritorijā pabeigts RSU studiju komplekss

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) teritorijā ir pabeigts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju komplekss.

Lasiet arī

Sabiedrība Uz bērnu pabalstiem Latvijā plānots ietaupīt 1 814 574 eiro (+VIDEO)

Līdzekļi, kas radušies no dzimstības un bēgļu skaita samazināšanās, nonāks Labklājības ministrijas vajadzībām.

Veselība Vasarā divkāršojies bērnu nelaimes gadījumu skaits

Jūnijā apdrošināšanas sabiedrībā ERGO pieteikts par 60% vairāk bērnu nelaimes gadījumu apdrošināšanas atlīdzību nekā gada aukstajos mēnešos. Arī pērn tieši vasaras brīvlaiks - jūnijs, jūlijs un augusts - bērniem bijis vistraumatiskākais periods. 38% no visiem nelaimes gadījumiem, kas 2022.gadā notikuši ar bērniem, apdrošināšanas atlīdzībām pieteikti šajos mēnešos.