• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Pētījums: Labvēlīgākais laiks Latvijas apceļošanai - maijs

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 09:42, 30.05.2021

Labvēlīgākais laiks Latvijas apceļošanai - maijs, secināts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) pētījumā.


Avots: LETA

Tūrisms ir nozīmīga ekonomikas nozare, taču tā ir būtiski atkarīga no klimata un tā mainības. Gaisa temperatūra, atmosfēras nokrišņi, vēja ātrums un saules spīdēšanas ilgums ir ne tikai daži no klimatiskajiem parametriem, kas raksturo kāda reģiona klimatu, taču arī būtiski ietekmē tūrisma galamērķu un ceļojuma laika izvēli.

Lai analizētu, kad Latvijā ir tūrismam vispiemērotākie klimatiskie apstākļi, LVĢMC ir aprēķinājis tūrisma klimata indeksu klimatiskās standarta normas periodam laika periodā no 1981.gada līdz 2010.gadam. Tajā ir iekļauti tūrisma nozarei būtiskākie klimatiskie parametri, kā gaisa temperatūra, Saules spīdēšanas ilgums, nokrišņu daudzums un citi.

Atbilstoši tūrisma klimata indeksa vērtībām Latvijā tūrismam piemērotākais periods ir no aprīļa līdz septembrim, no šiem mēnešiem vislabvēlīgākie laikapstākļi ir maijā. Pieminēšanas vērts ir arī fakts, ka, saskaņā ar tūrisma klimata indeksu, visos gada mēnešos Latvijā ir piemēroti klimatiskie apstākļi tūrismam, secinājuši LVĢMC pētnieki.

Viņi uzsvēra, ka tūrisma klimata indeksa aprēķinā būtiska ietekme ir Saules spīdēšanas ilgumam un gaisa temperatūrai, līdz ar to tas vairāk raksturo gada siltos mēnešus ar vasarīgajiem laikapstākļiem. Tamdēļ, lai aplūkotu klimata un tā pārmaiņas ietekmi uz ziemas tūrismu, tika analizētas izmaiņas secīgam sala dienu, proti, diennaktis, kuru minimālā gaisa temperatūra ir zemāka par 0 grādiem, skaitam un dienu skaitam gadā, kad gaisa temperatūra pazeminājās zem mīnus 20 līdz mīnus 30 grādiem.

Abu ziemīgo laikapstākļu raksturojošie parametru vērtības līdzšinējo klimata pārmaiņu ietekmē samazinās, un nākotnes scenāriju prognozēs gaidāms turpmāks to samazinājums. Turklāt apvienojot šos rezultātus ar sniega segas biezuma samazināšanos, var secināt, ka Latvijā samazinās ziemas tūrismam piemēroti klimatiskie apstākļi, prognozē LVĢMC speciālisti.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība EP uzklausīs kandidātus Eiropas Robežu apsardzes aģentūras izpilddirektora amatam
Rīga, 30.nov., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja šodien uzklausīs trīs kandidātus Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras ("Frontex") izpilddirektora amatam, aģentūru LETA iepriekš informēja EP deputāts Ivars Ijabs (AP).
Sabiedrība Melnās kafijas vakarā godinās Latvijas Neatkarības karā kritušos Kara skolas kadetus
Rīga, 30.nov., LETA. Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ar Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna (AS), aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) un Nacionālo bruņoto spēku komandiera Leonīda Kalniņa dalību trešdien plkst.18 notiks Melnās kafijas vakars, godinot Latvijas Neatkarības karā kritušos Latvijas Kara skolas kadetus, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.
Sabiedrība Rumbulas memoriālā pieminēs Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienu
Rīga, 30.nov., LETA. Rumbulas memoriālā šodien plkst.12 notiks piemiņas brīdis, kas veltīts Rīgas ebreju geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienai, aģentūru LETA informēja Rīgas Ebreju kopienas pārstāve Gita Umanovska.
Sabiedrība Atjaunos ķīmijterapijai nepieciešamā medikamenta pieejamību Latvijā
Rīga, 30.nov., LETA. Šodien tiks atjaunota ķīmijterapijai nepieciešamā medikamenta - kalcija folināta - pieejamība Latvijā, aģentūrai LETA pavēstīja Zāļu valsts aģentūras (ZVA) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dita Okmane.

Lasiet arī

Ekonomika Latvijas tūrisma sektors tuvojas pirms pandēmijas līmenim

Šā gada pirmais pusgads ir parādījis, ka tūrisma sektors atveseļojas, un vasaras mēnešos iespējamo atpūtas galamērķu piedāvājums tuvojās pirms pandēmijas līmenim, aģentūrai LETA pauda tūroperatora "Novatours" vadītāja Audrone Keinīte.

Ekonomika Tūroperatori: vakcinācijas dēļ situācija tūrismā šajā rudenī ir cerīgāka

Pateicoties vakcinācijai pret Covid-19, situācija tūrisma nozarē šajā rudenī izskatās cerīgāka nekā tā bija pirms gada, aģentūrai LETA atzina aptaujātie tūroperatoru pārstāvji.

Izklaide Izveidota karte un brošūra militārā mantojuma tūrismam Latvijā un Igaunijā

Izveidota karte un brošūra militārā mantojuma tūrismam Latvijā un Igaunijā, aģentūru LETA informēja projekta pārstāvji no Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs".