Sankciju spiediens pret Krieviju ir jāturpina gan enerģētikas, gan finanšu, gan dubultā pielietojuma preču jomā, pirmdien Ukrainas galvaspilsētā, piedaloties parlamentu priekšsēdētāju samitā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS). Pirmdien Kijivā, uzrunājot parlamentu priekšsēdētājus, Mieriņa atgādināja, ka šodien piemin 2022.gada marta notikumus Bučā.
Ukrainas pilsētā Bučā šodien norisinās samits “Mēs nekad neaizmirsīsim. Mēs nekad nepiedosim”, kurā piedalās Ukrainas augstākās amatpersonas, tostarp Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (Volodymyr Zelensky), Ministru prezidents Deniss Šmihaļs (Denys Shmyhal) un Augstākās Radas priekšsēdētājs Ruslans Stefančuks (Ruslan Stefanchuk), un Eiropas valstu parlamentu spīkeri.
"To nedrīkst aizmirst, to nedrīkst piedot. Slepkavas ir jāsauc īstajos vārdos, slepkavas ir jāsauc pie atbildības un jāsoda ar visu iespējamo bardzību. Noziegumiem pret cilvēci nav noilguma," pauda Saeimas priekšsēdētāja.
Viņa norādīja, ka pirms dažām dienām visā Baltijā pieminēja necilvēcīgās padomju okupantu veiktās deportācijas. "Agresorvalsts austrumos vēsturiski mainījusi savus nosaukumus, bet nav mainījusi savus zvērīgos paradumus. Krievija ir un paliek ilgtermiņa apdraudējums drošībai un demokrātijai," atzina Mieriņa.
Viņa solīja, ka Latvija turpinās aktīvi atbalstīt Īpašā tribunāla agresijas noziegumam pret Ukrainu izveidošanas procesu. "Lūkojamies uz šā procesa drīzu nodošanu politiska lēmuma pieņemšanai," sacīja Mieriņa.
Tāpat Latvija turpina savu līdzdalību Starptautiskajā centrā saukšanai pie atbildības par Krievijas izdarītajiem agresijas noziegumiem pret Ukrainu, kā arī darbojas Kopējā izmeklēšanas grupā.
Latvija atbalsta Prasību komisijas izveidošanu, noslēdzot starptautisku līgumu. Būtiski, ka tās izveidošanas process norisinās, ievērojot Ukrainas piedāvāto laika rāmi, un tiks pabeigts līdz šā gada beigām, akcentēja Mieriņa.
Pēc Prasību komisijas izveidošanas būs jāturpina darbs, lai izveidotu kompensāciju fondu, piebilda Saeimas priekšsēdētāja.
Viņa uzsvēra, ka jāturpina darbs arī pie nolaupīto Ukrainas bērnu atgriešanas mājās. Nolaupīti vairāk nekā 20 000 bērnu, atgriezti tikai nedaudz vairāk par tūkstoti. "Šos noziegumus agresors nekad nevarēs izdzēst, paliekot nesodīts," uzskata Mieriņa.
Savas uzrunas noslēgumā Mieriņa solīja, ka Latvijas atbalsts Ukrainai turpināsies.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri