Kopš neatkarības atgūšanas Kazahstāna ir uzņēmusi stingru kursu uz sociāli orientēta ekonomikas modeļa izveidi, līdzsvarotas daudznozaru un miermīlīgas ārpolitikas īstenošanu, iekšpolitiskās stabilitātes un Kazahstānas iedzīvotāju harmoniskas dzīves nodrošināšanu. Tajā ietilpst vairāk nekā 130 dažādu ticību un konfesiju tautību pārstāvji.
Valsts ir veiksmīgi izmantojusi savus bagātīgos dabas resursus, novirzot ieņēmumus no izejvielu eksporta infrastruktūras attīstībai, ekonomikas diversifikācijai, tostarp zināšanu ietilpīgu inovatīvu nozaru izveidei. Pirms tam tika ieguldīts liels darbs, lai piesaistītu ārvalstu investīcijas, kuru kopējais apjoms līdz šim ir vairāk nekā 440 miljardi ASV dolāru. Kazahstānas kā reģionālā finanšu centra tēlu ir nostiprinājis Astanas Starptautiskais finanšu centrs, kas ir piesaistījis vairāk nekā 3000 starptautisku uzņēmumu no 82 valstīm un vairāk nekā 12 miljardus ASV dolāru ieguldījumu.
Kazahstāna, pasludinājusi sevi par sociāli orientētu valsti, cenšas nodrošināt kvalitatīvas izglītības un medicīnas pieejamību. Tā īsteno daudzas sociālās programmas, tostarp atvieglotu mājokļu iegādi, pabalstus daudzbērnu mātēm un daudz ko citu.
Pēdējos gados Kazahstāna Prezidenta Kasima Džomarta Tokajeva vadībā ir īstenojusi plaša mēroga politiskās un ekonomiskās reformas. To mērķis ir uzlabot iedzīvotāju labklājību un veidot taisnīgu un iekļaujošu sabiedrību.
Šodien Kazahstāna dzīvo jaunā politiskajā realitātē. Ir veikta plaša mēroga konstitucionālā reforma, kas ir ievērojami paplašinājusi pilsoņu līdzdalību politiskajā procesā. Valsts un sabiedrības partnerība ir sasniegusi kvalitatīvi atšķirīgu līmeni, un ir ievērojami nostiprinājies nacionālais dialogs. Viens no pierādījumiem tam ir 2024. gada oktobrī notikušais tautas nobalsošana par atomelektrostacijas būvniecību Kazahstānā.
Būtisks jauninājums bija normas ieviešana par Prezidenta ievēlēšanu uz vienu septiņu gadu termiņu un pāreja uz jaukto vēlēšanu sistēmu, kas deva impulsu valsts demokrātiskai attīstībai, daudzpartijiskumam un politiskajai konkurencei.
Savā uzrunā tautai 2024. gada 2. septembrī Prezidents īpašu uzmanību pievērsa Kazahstānas ekonomiskajai un sociālajai attīstībai, norādot, ka valsts galvenie mērķi ir ilgtspējīgs sociālekonomiskais progress, iedzīvotāju potenciāla atraisīšana un valsts labklājības palielināšana. Kazahstānas ekonomikas attīstības jaunā paradigma balstīsies uz konkurētspējas priekšrocību efektīvu izmantošanu, kā arī visu galveno ražošanas faktoru - darbaspēka, kapitāla, resursu un tehnoloģiju - potenciāla atraisīšanu.
Kazahstāna tiecas kļūt par svarīgāko transporta “mezglu” uz austrumu-rietumu un ziemeļu-dienvidu ass, aktīvi attīstot transporta un loģistikas infrastruktūru un piesaistot jaunas kravu plūsmas. Kopā ar ārvalstu investoriem, galvenokārt no ES valstīm, tā cenšas veikt retzemju metālu izpēti un ieguvi, kā arī ražot “zaļo ūdeņradi” un cita veida videi draudzīgus produktus.
Būtiskas pārmaiņas notiek arī sabiedriskajā dzīvē. Šogad tika pieņemti likumi sieviešu tiesību aizsardzībai un bērnu drošības nodrošināšanai, azartspēļu atkarības apkarošanai, kā arī Nacionālā bērnu fonda projekts, kas paredz 50 % no ieguldījumu ienākumiem sadalīt bērniem līdz 18 gadu vecumam.
Kazahstāna kā suverēna valsts ir konsekventi īstenojusi līdzsvarotu, konstruktīvu ārpolitiku, kas atbilst mūsu tautas nacionālajām interesēm, un tai ir svarīga loma reģionālajos un globālajos procesos, kuru mērķis ir nodrošināt starptautisko drošību. Kazahstāna ir izveidojusi draudzīgas attiecības ar pasaules vadošajām lielvarām, tuvākajām kaimiņvalstīm un citām valstīm.
Valsts ir kļuvusi par aktīvu kodolieroču neizplatīšanas procesu dalībnieci un rīko Pasaules un tradicionālo reliģiju līderu kongresu, kas ir platforma starpkonfesionālajam dialogam un sadarbībai.
2024. gadā Kazahstāna, vienlaikus vadot Šanhajas Sadarbības organizāciju, Sanāksmi par mijiedarbību un uzticības veicināšanas pasākumiem Āzijā, Turkiski runājošo valstu organizāciju, Vidusāzijas valstu konsultatīvo sanāksmi, Kolektīvās drošības līguma organizāciju, Islāma pārtikas drošības organizāciju un Starptautisko Arāla jūras glābšanas fondu, veicināja iniciatīvas terorisma apkarošanai, reģionālās stabilitātes un ekonomiskās sadarbības nodrošināšanai.
Ne velti Kazahstānas Prezidents Kasim Džomart Tokajev savā uzrunā par godu Republikas dienai norādīja, ka “Patiesi, tikai tur, kur ir vienotība, būs labklājība. Dziļās visaptverošās reformas, ko mēs īstenojam, pateicoties tautas vienotībai un stabilitātei valstī, kalpo kā attīstības un labklājības atslēga un jau nes augļus”.
Tādējādi Kazahstānas Republikas Neatkarības diena Kazahstānas iedzīvotājiem simbolizē Kazahstānas tautas vienotību un solidaritāti, aicinot visus iedzīvotājus apvienoties kopīgam redzējumam: veidot ilgtspējīgu un pārtikušu sabiedrību, turpinot īstenot reformas un apņemoties panākt progresu gan savā valstī, gan ārpus tās robežām.