Panāk vienošanos par 1,3 trilj. dolāru ikgadēju atvēlēšanu nabadzīgajām valstīm

Pasaule
LETA 11:22, 24.11.2024 0

ANO klimata pārmaiņu konferencē (COP29) Baku svētdien panākta vienošanās līdz 2035.gadam ik gadu nabadzīgākajām valstīm cīņai pret klimata pārmaiņām atvēlēt 1,3 triljonus ASV dolāru, no kuriem vismaz 300 miljardus segs industriāli attīstītās valstis.

 

Šobrīd industriāli attīstītās valstis tā dēvētajai klimata palīdzībai gadā nodrošina vairāk nekā 100 miljardus dolāru.

Šis finansējums jaunattīstības valstīm tiks piešķirts, lai tās varētu īstenot vides aizsardzības pasākumus un novērst globālās sasilšanas postošās sekas.

Lai tam nodrošinātu 1,3 triljonus dolāru gadā, vienošanās paredz, ka starptautiskajām attīstības bankām ievērojami jāpalielina aizdevumi nabadzīgajām valstīm vai jādzēš to parādi.

Sabiedriskie un banku līdzekļi jāpapildina ar privātajām investīcijām, kas arī tiks uzskatītas par klimata aizsardzības finansējumu.

Vienošanās paredz mudināt tajā iesaistīties arī citām donorvalstīm.

Taču šie aicinājumi formulēts tik vispārīgi, ka izsaukuši vides aizstāvju kritiku, jo neviena konkrēta organizācija nav minēta kā atbildīgā institūciju šo mērķu sasniegšanai.

Vienošanās nevienai valstij neuzliek par pienākumu atvēlēt konkrētu summu nabadzīgo valstu atbalstam.

Taču kompromisu galu galā izdevās panākt tieši tāpēc, ka nav minēts konkrēts mehānisms 1,3 triljonu dolāru savākšanai.

Šis uzdevums atstāts nākamajai ANO klimata konferencei Brazīlijā.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Irāna, iespējams, slēpj pietiekami daudz urāna deviņām atombumbām

Rietumvalstu varas iestādes un Starptautiskā atomenerģijas aģentūra (MAAE) nav pārliecinātas par to, kas noticis ar vairāk nekā 400 kilogramiem augsti bagātinātā urāna, ko Irāna bija uzkrājusi pirms ASV un Izraēlas uzlidojumiem. Pēc aģentūras Reuters aplēsēm, ar šādu daudzumu pietiktu deviņu atombumbu izgatavošanai.

Pasaule Eiropā plosa rekordkarstums

Rietumeiropā iestājies karstuma vilnis, kas nes sev līdzi rekordaugstas temperatūras, meža ugunsgrēkus un bažas par atgriešanos sausuma apstākļos. Vairākās valstīs gaidāmas ārkārtas sanāksmes, un iedzīvotājiem izdoti ierobežojumi. Atvēsināšanos un lietu sinoptiķi prognozē ne agrāk kā pēc 3. jūlija, ziņo Deutsche Welle.

Pasaule Nils Muižnieks atklāja Lukašenko režīma nežēlību (+VIDEO)

Baltkrievijas varasiestādes izmanto pret terorismu un ekstrēmismu vērstu regulējumu politiskām represijām.

Pasaule Svelme Spānijā pārsniegs 40 grādus

Spānijā gaidāms pirmais šā gada karstuma vilnis, kad maksimālā temperatūra pārsniegs 40 grādus, liecina valsts meteoroloģijas dienesta AEMET prognozes.

Lasiet arī

Ekonomika Kūdra kā ekonomiskais resurss subsīdijās saņēms gandrīz 6 miljonu eiro (+VIDEO)

Tādējādi tiks mazināti klimata pārmaiņu riski un veicināta sociālekonomisko seku mazināšana Latvijā.

Sabiedrība Latvijā prognozē krasta līnijas atkāpšanos par 47-72 metriem

Globālās sasilšanas dēļ kāpjot ūdens līmenim jūrā, līdz 2100.gadam Latvijā atkarībā no klimata pārmaiņu scenārija prognozēta krasta līnijas atkāpšanās vidēji par 47 līdz 72 metriem, teikts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra ziņojumā "Latvijas jūras krasta līnijas attālinātā monitoringa sistēma un novērtējums".

Sabiedrība Izstrādās atbalsta sistēmu Latvijas klimatneitralitātes mērķu sasniegšanai

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki kopā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), Latvijas Universitāti (LU) un Vidzemes augstskolu (ViA) veidos vienotu nacionālo lēmumu atbalsta instrumentu, kas politikas veidotājiem palīdzēs pieņemt datos balstītus lēmumus par efektīvākajām klimata politikām, aģentūru LETA informēja RTU.

Pasaule Cilvēktiesību tiesa nosoda Šveici par kūtrumu cīņā ar klimata pārmaiņām

Eiropas Cilvēktiesību tiesa otrdien noraidījusi sešu portugāļu jauniešu un kādas Francijas pilsētas mēra prasības, kuru mērķis bija piespiest valstis samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju, taču atbalstīja līdzīgu prasību pret Šveici, secinot, ka Šveice nav darījusi pietiekami daudz, lai risinātu klimata pārmaiņu problēmu.