• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Bulgārija atvadās no cara Ferdinanda I 76 gadus pēc viņa nāves

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 10:29, 30.05.2024


Bulgārijas cara Ferdinanda I mirstīgās atliekas trešdien tika pārvestas no Vācijas uz viņa dzimteni, dodot iespēju Bulgārijai atvadīties no sava monarha 76 gadus pēc viņa nāves.Cara mirstīgās atliekas tika apbedītas Bulgārijā saskaņā ar viņa vēlmi.

Ferdinands I bija dzīvojis trimdā Bavārijā līdz savai nāvei 1948.gadā. Viņš tur bija apbedīts transportējamā zārkā, kas atradās Koburgas Svētā Augustīna baznīcas kapenēs.

Bulgārija trešdien noturēja Ferdinanda I bēru ceremoniju Vranas pilī pie Sofijas. Ceremonijā piedalījās viņa mazdēls - pēdējais Bulgārijas cars un bijušais premjerministrs Simeons II (Simeons Sakskoburgotskis), kā arī citi ģimenes locekļi, garīdznieki, politiķi un desmitiem citu bulgāru.

Bēru gājiens devās no pils parka galvenās ieekas uz pils ēku. Pēc tam notika aizlūgums.

Ferdinands I no Saksijas-Koburgas-Gotas dinastijas piedzima 1861. gada 26. februārī Vīnē. Viņš bija bija Bulgārijas kņazs no 1887. līdz 1908. gadam un Bulgārijas cars no 1908. līdz 1918. gadam.

Ferdinanda I ietekmē Bulgārija Pirmā pasaules karā karoja Vācijas un Austroungārijas pusē. Pēc zaudējuma karā Ferdinands I bija spiests atdot troni dēlam Borisam III un devās trimdā uz Vāciju, kur nodzīvoja līdz savai nāvei.

Cara mirstīgās atliekas tika aizvestas uz Sofiju ar Bulgārijas armijas lidmašīnu un tās valdības lidostā sagaidīja Nacionālā gvarde. Bēres notiks ceturtdien tuvā ģimenes lokā Vranas pils kapenēs.

"Cara Ferdinanda atgriešanās Bulgārijā, manuprāt, liecina par atšķirīgu viedokli un atšķirīgu vēstures uztveri," sacīja viņa mazdēls Simeons II.

Lai gan Ferdinanda I laikā Bulgārija tika modernizēta, viņš netika vērtēts viennozīmīgi. Komunistu režīma laikā viņš tika vainots Bulgārijas "divās nacionālajās katastrofās" - valsts sakāvē Otrajā Balkānu karā 1913.gadā un Pirmajā pasaules karā.

Bulgārijas monarhija beidza pastāvēt pēc 1946.gadā sarīkota referenduma. Tās pretinieki interneta komentāros kritizēja cara mirstīgo atlieku pārvešanu uz Bulgāriju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Baidens sola neapžēlot dēlu un nemīkstināt viņa sodu

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien paziņoja, ka viņš neapžēlos savu dēlu Hanteru un nemīkstinās sodu, kas Hanteram Baidenam var tikt piespriests par ieroču likumu pārkāpumiem.

Pasaule Eiropas Savienības Tiesa piespriež Ungārijai 200 miljonu eiro sodanaudu

Eiropas Savienības Tiesa nolēmusi, ka Ungārijai jāmaksā 200 miljonu eiro sodanauda un vēl miljons eiro dienā par iepriekšējo tiesas lēmumu neievērošanu attiecībā uz patvēruma piešķiršanas politiku.

Pasaule ES valstis aicina ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā

Astoņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri vēstulē bloka augstākajam pārstāvim ārlietās un drošības politikā aicinājuši ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā.

Pasaule Kanāda piegādās Ukrainai raķetes un munīciju

Kanāda piegādās Ukrainai raķetes, munīciju vieglajiem ieročiem un tālvadības ieroču stacijas "Nanuk", ceturtdien Briselē paziņojis Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs.

Lasiet arī