• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Polija atjaunos ierobežotas piekļuves zonu pie Baltkrievijas robežas

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 19:43, 29.05.2024


Pēc nelegālā imigranta uzbrukuma Polijas robežsargam uz robežas ar Baltkrieviju, Polija vēlas atjaunot ierobežotas piekļuves zonu pie Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas."Vietās, kur Polijas valstij nepieciešams efektīvi rīkoties, vajadzīga 200 metru buferjosla," trešdien, apmeklējot Dubiči Cerkevni, paziņojis Polijas premjerministrs Donalds Tusks.

Migranti otrdien netālu no Dubičes Cerkevnes uzbruka Polijas robežsargiem ar akmeņiem un kokiem, bet viens no viņiem bija bruņojies ar paštaisītu šķēpu. Robežsargs centās ar savu vairogu aizsegt spraugu žogā uz robežas, caur kuru migranti mēģināja iekļūt Polijā. Migrants ar šķēpu sadūra robežsargu caur žogu.

Robežsargi sociālajos tīklos publicēja fotogrāfijas, kurās redzama nūja ar tai piestiprinātu nazi. Sadurtais robežsargs tika nogādāts slimnīcā un viņam tika veikta operācija. Polijas Aizsardzības ministrija ziņoja, ka viņa stāvoklis joprojām ir nopietns.

Kopš 2001.gada vidus Polijā ir palielinājies spiediens uz robežu ar Baltkrieviju. Gan Varšava, gan Brisele atzīst, ka nelegālo migrāciju organizē Minskas totalitārais režīms.

2022.gada vasarā Polija uzcēla uz robežas ar Baltkrieviju 5,5 metrus augstu žogu un uzstādīja elektroniskās uzraudzības sistēmu. Pēc žoga pabeigšanas tika atcelta iepriekš noteiktā trīs kilometrus platā ierobežojumu zona gar robežu.

Taču kopš robežas nostiprināšanas nelegālie imigranti ik dienu mēģina šķērsot robežu. Polijas robežsardze kopš gada sākuma reģistrējusi vairāk nekā 15 000 šādu mēģinājumu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Baidens sola neapžēlot dēlu un nemīkstināt viņa sodu

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien paziņoja, ka viņš neapžēlos savu dēlu Hanteru un nemīkstinās sodu, kas Hanteram Baidenam var tikt piespriests par ieroču likumu pārkāpumiem.

Pasaule Eiropas Savienības Tiesa piespriež Ungārijai 200 miljonu eiro sodanaudu

Eiropas Savienības Tiesa nolēmusi, ka Ungārijai jāmaksā 200 miljonu eiro sodanauda un vēl miljons eiro dienā par iepriekšējo tiesas lēmumu neievērošanu attiecībā uz patvēruma piešķiršanas politiku.

Pasaule ES valstis aicina ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā

Astoņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri vēstulē bloka augstākajam pārstāvim ārlietās un drošības politikā aicinājuši ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā.

Pasaule Kanāda piegādās Ukrainai raķetes un munīciju

Kanāda piegādās Ukrainai raķetes, munīciju vieglajiem ieročiem un tālvadības ieroču stacijas "Nanuk", ceturtdien Briselē paziņojis Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs.

Lasiet arī

Pasaule Tusks: Polija tērēs 2,3 miljardus eiro austrumu robežas stiprināšanai

Polija tērēs vairāk nekā 2,3 miljardus eiro savas austrumu robežas stiprināšanai, sestdien pavēstīja premjerministrs Donalds Tusks.

Pasaule Varšavā izcēlies ugunsgrēks iepirkšanās centrā

Varšavā svētdien izcēlies ugunsgrēks lielā iepirkšanās centrā, un liesmas pārņēmušas 80% tā platības, paziņoja ugunsdzēsēji.

Pasaule Tusks: Polijas tiesneša bēgšanā uz Baltkrieviju ir valsts nodevības pazīmes

Polijas tiesneša Tomaša Šmita, kam bijusi piekļuve slepenai informācijai, bēgšanā uz Baltkrieviju ir valsts nodevības pazīmes, trešdien sacīja Polijas premjerministrs Donalds Tusks.

Pasaule Eiropas Komisija izbeigs procedūru pret Poliju par likuma varu

Eiropas Komisija (EK) pirmdien paziņoja, ka atteiksies no pirms sešiem gadiem sāktās procedūras pret Poliju saistībā ar bažām par likuma varu, kuru dēļ Varšava varēja zaudēt tiesības balsot bloka lietās.