• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


ES kampaņā aicina pilsoņus piedalīties EP vēlēšanās

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 16:35, 29.05.2024


Visā Eiropas Savienībā (ES) ir sākta informatīvā kampaņa pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kas aicina pilsoņus piedalīties vēlēšanās un kritiski izvērtēt pieejamo informāciju saistībā ar vēlēšanām, informē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).Kampaņas mērķis ir mazināt dezinformācijas ietekmi.

NEPLP informē, ka Latvijā, tāpat kā citās ES valstīs, informatīvais paziņojums tiks izplatīts dalībvalstu mediju regulatoru komunikācijas platformās, sabiedrisko mediju programmās, kā arī to izplatīt ir aicināts ikviens Latvijas medijs.

Informatīvais paziņojums tika izstrādāts Eiropas audiovizuālo mediju regulatoru grupas darba grupā, apvienojot spēkus un idejas neatkarīgiem ES elektronisko mediju regulatoriem, tostarp NEPLP.

NEPLP priekšsēdētāja vietniece Aurēlija Ieva Druviete norāda, ka ar kampaņu ikviens pilsonis ir aicināts piedalīties EP vēlēšanās un vienlaikus pasargāt sevi no manipulācijām, kritiski izvērtējot informāciju priekšvēlēšanu laikā. "Pieaugot dezinformācijas un dažādu manipulāciju riskam, pieaug medijpratības nozīme sabiedrībā. Tāpēc ir nepieciešama mūsu kopējā modrība par to, kas priekšvēlēšanu laikā tiek izplatīts gan informatīvajā vidē kopumā, gan burbuļos, kuros dzīvojam," norāda Druviete.

EK norādījusi, ka dezinformācijas un manipulāciju apkarošana ir viens no ES un tās dalībvalstu aktuālākajiem jautājumiem. Turklāt jaunās tehnoloģijas ir ļāvušas personām izplatīt dezinformāciju un manipulēt ar informāciju līdz šim neredzētā mērogā un ātrumā.

Tāpat EK ir norādījusi, ka dezinformācija un trešo valstu veiktās informācijas manipulācijas un iejaukšanās ir nopietns drauds ES sabiedrībai. Tā var graut demokrātiskās institūcijas un procesus, neļaujot iedzīvotājiem pieņemt apzinātus lēmumus vai atturot viņus no balsošanas. Tāpat dezinformācija var polarizēt sabiedrību, nostādot kopienas citu pret citu.

Informatīvo kampaņu Latvijā atbalsta arī Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs un Valsts Kanceleja.

EP vēlēšanu diena būs 8.jūnijs, kad varēs balsot no plkst.8 līdz 20.

EP vēlēšanās būs iespējams balsot jebkurā no 945 vēlēšanu iecirkņiem visa Latvijā, vai arī kādā no 50 iecirkņiem ārvalstīs. Balsstiesīgajiem pilsoņiem ir tiesības balsošanai izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs.

Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu, norāda CVK.

Iepriekš nobalsot varēs tikai Latvijā, jo iecirkņos ārvalstīs varēs nobalsot tikai vēlēšanu dienā. Iepriekšējā balsošana būs iespējama 3.jūnijā no plkst.8 līdz 13, 6.jūnijā no plkst.16 līdz 20 un 7.jūnijā no plkst.13 līdz 18.

CVK aicina iedzīvotājus balsošanu iemūžināt savā mobilajā tālrunī un foto ievietot kādā no sociālajiem tīkliem, klāt pievienojot mirkļbirku "#eiropasvēlēšanas2024".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Baidens sola neapžēlot dēlu un nemīkstināt viņa sodu

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien paziņoja, ka viņš neapžēlos savu dēlu Hanteru un nemīkstinās sodu, kas Hanteram Baidenam var tikt piespriests par ieroču likumu pārkāpumiem.

Pasaule Eiropas Savienības Tiesa piespriež Ungārijai 200 miljonu eiro sodanaudu

Eiropas Savienības Tiesa nolēmusi, ka Ungārijai jāmaksā 200 miljonu eiro sodanauda un vēl miljons eiro dienā par iepriekšējo tiesas lēmumu neievērošanu attiecībā uz patvēruma piešķiršanas politiku.

Pasaule ES valstis aicina ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā

Astoņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri vēstulē bloka augstākajam pārstāvim ārlietās un drošības politikā aicinājuši ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā.

Pasaule Kanāda piegādās Ukrainai raķetes un munīciju

Kanāda piegādās Ukrainai raķetes, munīciju vieglajiem ieročiem un tālvadības ieroču stacijas "Nanuk", ceturtdien Briselē paziņojis Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs.

Lasiet arī

Pasaule Šodien Eiropā noslēdzas EP vēlēšanas

Šodien, pie balsošanas urnām dodoties Austrijas, Beļģijas, Bulgārijas, Francijas, Grieķijas, Horvātijas, Igaunijas, Kipras, Lietuvas, Luksemburgas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovēnijas, Somijas, Spānijas, Ungārijas, Vācijas un Zviedrijas pilsoņiem, noslēdzas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, kas sākās ceturtdien.

Sabiedrība Neoficiālā informācija: EP vēlēšanās Latvijā līderos JV un NA

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā līderos ir partiju apvienība "Jaunā vienotība" (JV) un Nacionālā apvienība (NA), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Sabiedrība Eiropas Parlamenta vēlēšanās nobalsojuši vismaz 33,77% vēlētāju

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās nobalsojuši vismaz 520 465 vēlētāji jeb 33,77% no kopējā balsstiesīgo iedzīvotāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Kriminālziņas VDD: Eiropas Parlamenta vēlēšanas noritējušas mierīgi

Noslēdzoties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, Valsts drošības dienests (VDD) nav konstatējis mēģinājumus prettiesiski ietekmēt vēlēšanu rezultātus Latvijā, un dienesta vērtējumā vēlēšanas aizvadītas mierīgi, informēja VDD.