• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


«Latvijas valsts ceļu» apgrozījums pirmajā ceturksnī samazinājies par 5%

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 08:26, 28.05.2024


VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī bija 4,279 miljoni eiro, kas ir par 5% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, kā arī kompānija cieta zaudējumus 359 509 eiro apmērā pretstatā peļņai 2023.gada pirmajā ceturksnī, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.


Foto: LETA

Vienlaikus uzņēmuma kopējie ieņēmumi 2023.gada pirmajos trijos mēnešos bija 4,29 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,2% mazāk nekā pērn pirmajā ceturksnī.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka šogad pirmajā ceturksnī 99,6% no kompānijas kopējiem ieņēmumiem jeb 4,271 miljonu eiro veidoja Satiksmes ministrijas (SM) deleģēto uzdevumu izpilde. Ieņēmumu samazinājumu veidoja ieņēmumi no valsts autoceļa tīkla pārvaldīšanas darbiem.

Šogad pirmajā ceturksnī LVC ieņēmumi veidoja 20,7% no kopumā 2024.gadam plānotajiem, bet izmaksas veidoja 22,6%.

Tāpat uzņēmuma vadība norāda, ka LVC peļņai ir sezonāls raksturs, un tā pieaugs, sākoties būvniecības sezonai.

LVC nodrošinājusi tai deleģētos valsts pārvaldes uzdevumus, īpašu uzmanību pievēršot savlaicīgai iepirkumu izsludināšanai un nepārtrauktai valsts autoceļu un to elementu uzturēšanas programmu vadības nodrošināšanai un uzraudzībai.

No valsts budžetā plānotajiem būvobjektiem noslēgti līgumi 42% apmērā, bet no Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanās fonda projektu plānotajiem būvdarbiem noslēgti līgumi 25% apmērā, teikts vadības ziņojumā.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka šogad pirmajā ceturksnī autoceļu ikdienas uzturēšana 19 līgumos veikta 2022.gadā publiskā iepirkuma rezultātā noslēgto ikdienas uzturēšanas darbu līgumu ietvaros. Līgumu vadība notika bez problēmām, bet, ņemot vērā, ka ikdienas uzturēšanas darbi notiek nepietiekama finansējuma apstākļos, kopā ar LVC reģionālajiem vadītājiem un LVC vadību tiek meklēti veidi, kā uzlabot ikdienas uzturēšanas procesus.

Jau ziņots, ka LVC apgrozījums pagājušajā gadā bija 20,93 miljoni eiro, kas ir par 8,8% vairāk nekā 2022.gadā, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 2,4% - līdz 187 384 eiro. Savukārt pērn pirmajā ceturksnī LVC apgrozījums bija 4,506 miljoni eiro, bet peļņa - 36 392 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ES valstis aicina ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā

Astoņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri vēstulē bloka augstākajam pārstāvim ārlietās un drošības politikā aicinājuši ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā.

Pasaule Kanāda piegādās Ukrainai raķetes un munīciju

Kanāda piegādās Ukrainai raķetes, munīciju vieglajiem ieročiem un tālvadības ieroču stacijas "Nanuk", ceturtdien Briselē paziņojis Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs.

Pasaule Pēc ASV jaunajām sankcijām Maskavas birža aptur dolāru un eiro tirdzniecību

Maskavas akciju birža ceturtdien apturējusi ASV dolāru un eiro tirdzniecību pēc tam, kad Savienotās Valstis trešdien paziņoja par jaunām sankcijām Krievijai par karu Ukrainā.

Pasaule Bloomberg: Krievija cenšas ietekmēt ASV vēlēšanas

Aizvien vairāk ASV pretinieku ar Krieviju vadībā cenšas ietekmēt novembrī gaidāmās prezidenta vēlēšanas, izmantojot nolīgtas komercsabiedrības un mākslīgā intelekta tehnoloģijas, raksta aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz ASV amatpersonām.

Lasiet arī

Sabiedrība LVC: Būvdarbi notiek 21 valsts ceļu posmā

Valsts autoceļu tīklā būvdarbi sākušies 21 posmā, no tiem deviņi ir uz reģionālajiem autoceļiem, trīs - uz vietējiem, kā arī darbi notiek uz septiņiem tiltiem, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Valsts ceļu tīkla remontos šogad plāno ieguldīt 163 miljonus eiro

Šogad dažādu veidu darbi plānoti aptuveni 450 kilometros valsts autoceļu, aģentūru LETA informēja "Latvijas valsts ceļi" (LVC). Kopumā valsts ceļu tīklā šogad tiek plānoti kapitālieguldījumi 163 miljonu eiro apjomā, tai skaitā 47 miljoni eiro ir prognozētais Eiropas Savienības Atveseļošanās un noturības mehānisma finansējums.

Sabiedrība Aicina ieplānot papildu laiku ceļā, braucot uz Kurzemes pusi

Dodoties uz Kurzemes pusi, autovadītājiem jārēķinās, ka tur vairākos ceļu posmos jau ir sākušies būvdarbi un ieviesti satiksmes ierobežojumi, tāpēc vajadzētu ieplānot papildu laiku ceļā, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Rīgā nakts stundās šonedēļ slēgs satiksmi Lāčplēša ielas tunelī zem dzelzceļa

Rīgā nakts stundās šonedēļ slēgs satiksmi Lāčplēša ielas tunelī zem dzelzceļa, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.