• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas ĀM: Palestīnas valstiskuma atzīšana patlaban nav dienaskārtībā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
VS.LV 18:40, 23.05.2024


Vienpusēja Palestīnas valstiskuma atzīšana nacionālā līmenī patlaban nav dienaskārtībā, aģentūrai LETA pauda Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte.


Foto: Reuters

Latvijas ĀM joprojām uztur pozīciju, ka divu valstu risinājums ir vienīgais veids ilgtspējīga miera panākšanai, kas ir abu konflikta pušu un starptautiskās sabiedrības interesēs.

ĀM preses sekretāre akcentēja, ka Latvija kopā ar citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm vienmēr ir iestājusies par divu valstu risinājumu, kas panākts sarunu ceļā, un šī pozīcija konsekventi tiek uzturēta kontaktos gan ar Izraēlu, gan palestīniešiem, kā arī sarunās ar citiem Latvijas partneriem.

"Reaģējot uz pašreizējo krīzi, kopā ar pārējām ES dalībvalstīm turpinām aicināt uz tūlītēju humanitāro pauzi un noturīgu uguns pārtraukšanu, lai nodrošinātu piekļuvi humānajai palīdzībai. Nedrīkstētu pieļaut konflikta izvēršanos plašākā reģionālā konfliktā," uzsvēra Eglīte.

ĀM ieskatā, būtu atbalstāmi reģiona valstu centieni, kas vērsti uz spriedzes mazināšanās un atgriešanās pie politiskā dialoga. Eglīte atzīmēja, ka Latvija vienmēr atbalstījusi un atbalsta starptautiskos, īpaši ES, centienus atjaunot politisko dialogu, lai panāktu ilgtermiņa politisko risinājumu.

Kā ziņots, Norvēģija, Īrija un Spānija 22.maijā paziņoja, ka atzīs Palestīnas valsti, savukārt Izraēla uz to reaģēja, nekavējoties atsaucot savus vēstniekus šajās valstīs. Visas trīs gatavojas atzīt Palestīnas valsti no 28.maija.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu brīdinājis citas valstis nesekot Norvēģijas, Īrijas un Spānijas piemēram un neatzīt Palestīnas valsti, paužot nostāju, ka tā būs balva par terorismu. "Vairāku Eiropas valstu nodoms atzīt Palestīnas valsti ir atlīdzība par terorismu," paziņoja Netanjahu.

Izraēla sāka karu pret palestīniešu teroristu grupējumu "Hamās" Gazas joslā pēc tam, kad 7.oktobrī teroristi sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot 1200 cilvēku, bet 250 sagrābjot kā ķīlniekus.

"Tā būtu teroristu valsts. Tā centīsies atkārtot 7.oktobra slaktiņu atkal un atkal; mēs tam nepiekritīsim," uzsvēra Izraēlas premjerministrs. "Terorisma atalgošana nenodrošinās mieru, un tā arī neļaus mums sakaut "Hamās"," piebilda Netanjahu.
Izraēlas un palestīniešu konflikta divu valstu risinājums paredz neatkarīgu palestīniešu valsti, kas miermīlīgi pastāvētu līdzās Izraēlai. Gan Netanjahu, gan "Hamās" iebilst pret divu valstu risinājumu.

Netanjahu arī nebūtu liela atbalsta galēji labējo koalīcijas partneru vidū, lai īstenotu samierinošāku pieeju attiecībās ar palestīniešiem.
Daudzi izraēlieši uzskata, ka Palestīnas valsts Izraēlai ir nepieņemams drošības risks.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Ukrainas droni uzbrūk Krasnodaras novadam

Krievijas Krasnodaras novadam naktī uz piektdienu uzbrūk Ukrainas droni.

Pasaule ASV aizliedz «Kaspersky Lab» pretvīrusu programmatūras izplatīšanu

ASV ceturtdien aizliedza Krievijas uzņēmumam "Kaspersky Lab" izplatīt Savienotajās Valstīs savus pretvīrusu programmatūras produktus, pavēstīja ASV Tirdzniecības ministrija.

Pasaule Dienvidkoreja apsvērs ieroču piegādi Ukrainai

Dienvidkorejas prezidenta birojs nosodījis Krievijas un Ziemeļkorejas noslēgto vienošanos, kas paredz savstarpēju palīdzību kara gadījumā, un paziņojis, ka apsvērs ieroču piegādi Ukrainai.

Pasaule Aptauja: Britu konservatīvajiem draud smagā sakāve partijas vēsturē

Lielbritānijas konservatīvie 4.jūlijā gaidāmajās parlamenta vēlēšanās varētu ciest vissmagāko sakāvi gandrīz 200 gadus ilgajā partijas vēsturē, liecina trešdien publicētie aptaujas rezultāti.

Lasiet arī

Pasaule Slovēnija sāk Palestīnas valsts atzīšanas procedūru

Slovēnijas valdība ceturtdien pieņēmusi lēmumu atzīt Palestīnas valsti, kas tiks nodots apstiprināšanai parlamentā līdz jūnija vidum.

Sabiedrība Latvija plāno veikt iemaksu palestīniešu bēgļiem

Latvija plāno veikt iemaksu 17 000 eiro apmērā ANO Palīdzības un darba aģentūrā palestīniešu bēgļiem (UNRWA), aģentūrai LETA apstiprināja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte.

Pasaule Latvija atbalsta Palestīnas valstiskuma nostiprināšanu divu valstu sarunu ceļā

Latvija primāri atbalsta abu pušu sarunas kā labāko ceļu uz divu valstu risinājumu un Palestīnas valstiskuma nostiprināšanu, norādīja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte, atbildot uz jautājumu, vai Latvija plāno atzīt Palestīnu kā valsti.

Pasaule Premjers: Norvēģija ir gatava atzīt palestīniešu valsti

Norvēģija ir gatava atzīt palestīniešu valsti kopā ar citām valstīm, piektdien sacīja Norvēģijas premjerministrs Jūnass Gārs Stēre, uzņemot Spānijas kolēģi Pedro Sančesu, kas cenšas vairot atbalstu šādam solim.