• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Baltkrievija vēršas pret opozīcijas aktīvistiem, konfiscējot viņu īpašumus

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 08:22, 17.05.2024


Baltkrievijas varas iestādes ceturtdien paziņoja, ka veikušas reidus un konfiscējušas nekustamos īpašumus, kas pieder 104 opozīcijas aktīvistiem, kuri aizbēguši no valsts.Baltkrievijas autoritārais diktators Aleksandrs Lukašenko sāka represijas pret opozīciju 2020.gada augustā, kad valstī izcēlās masu protesti pret viņa varu pēc viņa uzvaras prezidenta vēlēšanās, kuras opozīcija un Rietumi ir kritizējuši kā negodīgas.

Šajās represijās tika aizturēti vairāk nekā 35 000 cilvēku, tūkstošiem tika brutāli piekauti apcietinājumā, desmitiem neatkarīgu ziņu organizāciju un cilvēktiesību grupu tika slēgtas, un žurnālisti tika ieslodzīti cietumā.

Apmēram pusmiljons cilvēku ir aizbēguši no Baltkrievijas. Varas iestādes šogad sāka kampaņu pret ārzemēs dzīvojošajiem Baltkrievijas pilsoņiem, kas aicina pastiprināt sankcijas pret šo valsti.

Baltkrievijas Izmeklēšanas komiteja ceturtdien paziņoja, ka jaunie reidi nekustamajos īpašumos un to konfiskācija ir vērsti pret aktīvistiem, kas ārzemēs kritizējuši Baltkrievijas iestādes un atzīmējuši Baltkrievijas neatkarības gadskārtu. Varas iestādes sāka kriminālizmeklēšanu par apsūdzībām "ekstrēmistu grupas izveidošanā" un "Baltkrievijas diskreditēšanā". Baltkrievijā tie ir kriminālnoziegumi, par kuriem var draudēt cietumsods līdz septiņiem gadiem.

Amatpersonas paziņoja, ka ir izsekojušas mītiņu dalībniekus Polijā, Lietuvā, Beļģijā, Gruzijā, Čehijā, ASV un citās valstīs, kas notika 25.martā. Šajos mītiņos tika atzīmēta pirmā Baltkrievijas neatkarības proklamēšana 1918.gadā. Baltkrievijas opozīcija katru gadu atzīmē šo gadskārtu.

Izmeklēšanas komitejas preses sekretārs Sergejs Kabakovičs paziņoja, ka šie aktīvisti ir "bēguļojošas marionetes", un apsūdzēja viņus "aicināšanā uz ekonomiska un politiska spiediena [izdarīšanu] uz mūsu valsti".

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska, kas 2020.gadā atstāja valsti varas iestāžu spiediena apstākļos, paziņoja, ka šie reidi un konfiskācijas ir "varas iestāžu atriebība baltkrieviem, kas turpina cīnīties pret diktatūru".

"Lukašenko režīms mēģina sēt bailes starp baltkrieviem ne tikai Baltkrievijā, bet arī ārvalstīs," sacīja Cihanouska. "Baltkrievi dzīvo smagos apstākļos, kas šķiet līdzīgi Staļina laikam - pastiprinātās represijās, patvaļīgās aizturēšanās un pastāvīgā nestabilitātē."

Baltkrievijas vecākā un ievērojamākā tiesību aizstāvju grupa "Vjasna" ir saskaitījusi gandrīz 1400 politieslodzītos Baltkrievijā. Starp viņiem ir grupas dibinātājs Aless Bjaļackis, kuram 2022.gadā tika piešķirta Nobela Miera prēmija.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Baidens sola neapžēlot dēlu un nemīkstināt viņa sodu

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien paziņoja, ka viņš neapžēlos savu dēlu Hanteru un nemīkstinās sodu, kas Hanteram Baidenam var tikt piespriests par ieroču likumu pārkāpumiem.

Pasaule Eiropas Savienības Tiesa piespriež Ungārijai 200 miljonu eiro sodanaudu

Eiropas Savienības Tiesa nolēmusi, ka Ungārijai jāmaksā 200 miljonu eiro sodanauda un vēl miljons eiro dienā par iepriekšējo tiesas lēmumu neievērošanu attiecībā uz patvēruma piešķiršanas politiku.

Pasaule ES valstis aicina ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā

Astoņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri vēstulē bloka augstākajam pārstāvim ārlietās un drošības politikā aicinājuši ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā.

Pasaule Kanāda piegādās Ukrainai raķetes un munīciju

Kanāda piegādās Ukrainai raķetes, munīciju vieglajiem ieročiem un tālvadības ieroču stacijas "Nanuk", ceturtdien Briselē paziņojis Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs.

Lasiet arī

Sabiedrība Medijs: Krievijai Latvijā pieder 16 īpašumi, bet Baltkrievijai - 15

Krievijai Latvijā pieder 16 īpašumi, bet Baltkrievijai - 15, tostarp Rīgā ir seši Krievijai piederoši nekustamie īpašumi un divi Baltkrievijai piederoši nekustamie īpašumi, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju platforma "Lsm.lv".

Pasaule Lukašenko: Piemaskavas terorakta rīkotāji mēģināja bēgt uz Baltkrieviju

Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko apšaubījis Kremļa un Krievijas propagandas apgalvojumus, ka uzbrukumā Piemaskavas koncertzālei "Crocus City Hall" iesaistītie cilvēki jau iepriekš gatavojušies atkāpties uz Ukrainu, paziņojot, ka viņi sākotnēji devušies uz Baltkrieviju.

Sabiedrība VDD atkārtoti aicina iedzīvotājus neapmeklēt Krieviju un Baltkrieviju

Valsts drošības dienests (VDD) aicina Latvijas iedzīvotājus gaidāmajās Lieldienu brīvdienās neceļot uz Krieviju vai Baltkrieviju un atgādina par augstajiem izlūkošanas un vervēšanas riskiem šo valstu teritorijā.

Pasaule Baltkrievija ievieš ekonomiskas sankcijas pret Lietuvu

Baltkrievijas valdība ceturtdien nolēma ieviest ekonomiskas sankcijas pret Lietuvu, atbildot uz Lietuvas lēmumu slēgt divus robežas šķērsošanas punktus, ziņoja "Ukrainska Pravda", atsaucoties uz Baltkrievijas propagandas aģentūru BELTA.