• Iza,
  • Izabella
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Polijas parlamentā sākas debates par abortu likumu liberalizāciju

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 19:39, 11.04.2024


Polijas premjerministrs Donalds Tusks priekšvēlēšanu kampaņā solīja stiprināt sieviešu tiesības un sekmēt piekļuvi abortam. Pašreiz Polijā ir spēkā viens no stingrākajiem abortu likumiem Eiropas Savienībā (ES).



Polijas iepriekšējā valdība, ko veidoja nacionālkonservatīvā partija "Likums un taisnīgums" (PiS) pastiprināja jau iepriekš stingros aborta noteikumus. 2020.gadā pret abortu likumu bija plaši protesti visā Polijā, cilvēkiem izejot ielās pret PiS un katoļu baznīcu, kas atbalstīja valdības kontrolētās konstitucionālās tiesas lēmumu aizsargāt nedzimušos bērnus.

Abortu likuma liberalizācija bija viens no tolaik opozīcijā esošo partiju solījumiem pirms pērn notikušajām parlamenta vēlēšanām, tomēr pēc Tuska vadītās valdības izveides kopīgu pozīciju šajā jautājumā partijām atrast ir grūti. Lai gan visas koalīcijas partijas ir vienisprātis, ka stingrais likums par abortiem ir jāmaina, tās nav vienisprātis par to, cik lielām šīm izmaiņām vajadzētu būt.

Pašreiz aborti Polijā ir atļauti tikai izvarošanas un incesta gadījumos un gadījumos, kad grūtniecība apdraud sievietes dzīvību, bet ne gadījumos, kad auglim konstatētas smagas deformācijas.

Parlamentā ir iesniegti četri atsevišķi likumprojekti par grozījumiem abortu likumos.

Tuska vadītā "Pilsoniskā koalīcija" (KO) atbalsta abortu atļaušanu līdz 12.grūtniecības nedēļai. To pašu savā likumprojektā atbalsta arī kreiso partiju apvienība, kas vēlas arī dekriminalizēt palīdzību abortu veikšanā.

Savukārt apvienība "Trešais ceļš" (TD) ierosinājusi atgriezties pie kompromisa risinājuma, kas bija spēkā līdz konstitucionālās tiesas lēmumam. Tas nozīmētu, ka aborti būtu atļaut tikai gadījumos, kad grūtniecība iestājusies nozieguma rezultātā, vai grūtniecība apdraud sievietes dzīvību un smagu augļa deformāciju gadījumā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Latvijas militārais atbalsts Ukrainai šogad un nākamos gados ir 0,25% no IKP

Ministru prezidente Evika Siliņa ceturtdien, 12.septembrī, tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, ar kuru apsprieda kopīgu rīcību ceļā uz Ukrainas uzvaru un taisnīgu mieru.

Pasaule «SpaceX» kosmosa kuģa apkalpe veikusi pirmo privātpersonu izgājienu kosmosā

Miljardiera Īlona Maska kompānija "SpaceX" ceturtdien iegājusi vēsturē ar pirmo privātās apkalpes izgājienu kosmosā.

Pasaule Miris bijušais Peru prezidents Alberto Fuhimori

Bijušais Peru prezidents Alberto Fuhimori, kurš pavadījis 16 gadus cietumā par noziegumiem pret cilvēci, trešdien nomira galvaspilsētā Limā 86 gadu vecumā, paziņoja viņa ģimene.

Pasaule Ziemeļkoreja izšāvusi vairākas ballistiskās raķetes

Ziemeļkoreja ceturtdien izšāva vairākas tuva darbibas rādiusa ballistiskās raķetes, paziņoja Dienvidkorejas armija.

Lasiet arī

Pasaule Aptauja: Trešdaļa poļu atbalsta Tuska valdību; trešdaļa nē

Pēc pusgadu ilgā darba premjerministra Donalda Tuska valdību pozitīvi vērtē 34,5% poļu, ber negatīvi 32,5%, liecina pagājušajā ceturtdienā publicētie aptaujas rezultāti.

Kriminālziņas Miris uz robežas ar Baltkrieviju migranta sadurtais poļu karavīrs

Nomiris uz robežas ar Baltkrieviju kāda migranta sadurtais poļu karavīrs, ceturtdien pavēstīja Polijas armijas pavēlniecība.

Pasaule Francija, Vācija un Polija kļuvušas par «pastāvīgiem» Krievijas mērķiem

Francija, Vācija un Polija kļuvušas par "pastāvīgiem" Krievijas dezinformācijas uzbrukumu mērķiem pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām šonedēļ, otrdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) vērtību un pārredzamības komisāre Vera Jourova.

Pasaule Polija atjaunos ierobežotas piekļuves zonu pie Baltkrievijas robežas

Pēc nelegālā imigranta uzbrukuma Polijas robežsargam uz robežas ar Baltkrieviju, Polija vēlas atjaunot ierobežotas piekļuves zonu pie Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas.