• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


NATO reakcijas uz draudiem ātrums atkarīgs no dzelzceļa infrastruktūras

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 07:10, 09.04.2024


NATO spēja ātri izvērst līdz 500 tūkstošiem karavīru uz savām austrumu robežām, atbildot uz Krievijas agresiju, ir atkarīga no tādu šķēršļu pārvarēšanas kā birokrātija un trausla dzelzceļa infrastruktūra, sevišķi Vācijā, ziņo britu laikraksts "The Telegraph".Kad Francija izvērsa savus bruņotos spēkus jaunas NATO kaujas grupas vadīšanai Rumānijā, Francijas tanki tika iekrauti vilcienos un sagatavoti transportēšanai caur Eiropu, bet dokumentu problēmu dēļ tos apturēja uz Vācijas robežas. Francijas amatpersonas pēc tam bieži ir atgādinājušas aliansei, ka tās autoritāti nosaka spēja ātri atbildēt uz draudiem.

Šāds viedoklis ir arī NATO augstākajai vadībai, kura apzinās, ka pēc pirmajām agresijas pazīmēm no Krievijas puses aliansei vajadzēs steidzami pārsviest līdz 500 000 karavīru uz savām austrumu robežām.

"Mēs cenšamies likt krieviem saprast, ka redzam viņu darbības. Uzdevums ir novērst krīzi un sniegt mūsu politiskajiem līderiem alternatīvas nepieciešamībai veikt atbrīvošanas kampaņu Lietuvā vai Rumānijā," paziņoja ģenerālleitnants Bens Hodžess, kurš bijis ASV armijas komandieris Eiropā, bet tagad ir NATO vecākais konsultants loģistikas jautājumos.

Kopš pērnā gada samita Viļņā NATO sagatavo 300 000 karavīru augstai kaujas gatavotībai, kā arī veido spēka struktūras, lai nodrošinātu visu nepieciešamo alianses aizsardzībai.

Šajā loģistikā svarīga loma ir dzelzceļiem, jo dzelzceļa līnijas ir ātrākais un efektīvākais paņēmiens liela militārās tehnikas un transportlīdzekļu daudzuma pārvadāšanai starp valstīm, nenobloķējot autoceļus.

Tomēr karaspēka pārvešana Eiropā saskaras ar tādiem šķēršļiem kā sarežģīta birokrātija un nestabila infrastruktūra, un abos gadījumos galvenais šķērslis ir Vācija.

"Pēc aukstā kara beigām mēs pilnībā pārveidojām savus bruņotos spēkus un lielā mērā atteicāmies no visa, kas bija ieplānots un izstrādāts aukstā kara laikā," paziņoja Vācijas atvaļinātais ģenerālleitnants Heinrihs Brauss.

Tagad, kad kara draudi ir Eiropas durvju priekšā, tiek veiktas izmaiņas. Ir izstrādāti reģionālās aizsardzības plāni, kas ļauj ātri pārsviest līdz 100 brigādēm (līdz 500 000 karavīru) uz aizsardzības pozīcijām krīzes novēršanai.

Pirmie 100 000 karavīru tiktu pārsviesti uz NATO austrumu robežu pirmo 10 dienu laikā. Otrs karaspēka ešelons ar papildspēkiem ierastos pirmā mēneša laikā, bet trešais spēku līmenis tiktu mobilizēts pirmo sešu mēnešu laikā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Slovākijas vicepremjers: Fico dzīvībai briesmas vairs nedraud

Atentātā sašautā Slovākijas premjerministra Roberta Fico dzīvībai briesmas vairs nedraud, svētdien paziņojis vicepremjers Roberts Kaliņāks.

Pasaule Profesors: Krieviju apturēt ir vienkārši, tikai jāgrib to izdarīt

Krievija ir ļoti atkarīga no savas naftas un gāzes eksporta, un šādu valstu ekonomikas apturēt ir ļoti vienkārši, ja vien ir pietiekama politiskā griba, intervijā aģentūrai LETA norādīja Jeruzalemes Ebreju universitātes profesors Ichaks Brudnijs.

Pasaule Tusks: Polija tērēs 2,3 miljardus eiro austrumu robežas stiprināšanai

Polija tērēs vairāk nekā 2,3 miljardus eiro savas austrumu robežas stiprināšanai, sestdien pavēstīja premjerministrs Donalds Tusks.

Pasaule Slovākijas veselības ministre: prognozes par Fico veselību ir pozitīvas

Prognozes par atentātā sašautā Slovākijas premjerministra Roberta Fico veselību ir pozitīvas, sestdien sacīja Slovākijas veselības ministre Zuzana Dolinkova.

Lasiet arī

Pasaule NATO nosoda Krievijas kaitnieciskās darbības alianses teritorijā

NATO ceturtdien nosodījusi Krievijas kaitnieciskās darbības alianses teritorijā, atzīstot, ka dezinformācijas izplatīšana, sabotāža un kiberuzbrukumi rada draudus tās drošībai.

Pasaule NATO kiberaizsardzības mācībās Igaunijā uzvar Latvija

Šonedēļ Igaunijā notikušajās NATO kiberaizsardzības mācības "Locked Shields 2024" uzvarējusi Latvija kopā ar NATO vienību komandu, paziņoja alianses Apvienotais kiberaizsardzības izcilības centrs (CCDCOE).

Sabiedrība NATO plāno ieguldīt ap 160 miljonus eiro militārās ostas attīstībā Liepājā

NATO pieņemts lēmums par vairāk nekā 160 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu militārās ostas attīstībai Liepājā Karostas teritorijā, tviterī raksta aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Pasaule NATO mēģina saskaņot plānu par ilgtermiņa militāro palīdzību Ukrainai

NATO dalībvalstis trešdien sanāksmē Briselē vienojās sākt plānot ilgtermiņa militāro palīdzību Ukrainai, bet iepriekš paziņotais NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga priekšlikums par piecu gadu militārās palīdzības nodrošināšanu Ukrainai apmēram 100 miljardu ASV dolāru apmērā izraisīja pretrunīgu reakciju.