• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija plāno iesaistīties sociālās infrastruktūras rekonstrukcijā Ukrainā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 16:18, 02.04.2024


Latvija ar 2,4 miljoniem eiro plāno iesaistīties desmit sociālās infrastruktūras objektu rekonstrukcijā Čerņihivas apgabalā, izriet no Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotā informatīvā ziņojuma, ko otrdien konceptuāli atbalstīja valdībā.


Foto: LETA

Čerņihivas apgabala administrācijas pārstāvji ĀM ir snieguši informāciju par potenciālajiem rekonstrukcijas objektiem 2024.gadā un tie ir Čerņihivas apgabala asinsdonoru centrs, Čerņihivas apgabala bērnu slimnīcas jaundzimušo operāciju bloks, Novobikovskas vidusskola, Pediatrijas centrs, Čerņihivas politehniskās universitātes ēka nr.2 un Čerņihivas politehniskās universitātes korpuss nr.4, Reģionālā bērnu poliklīnika, Ripkovas centrālā slimnīca, Rusovu bibliotēka un Reģionālais tiesībsarga birojs.

ĀM atzīmē, ka rekonstrukcijai pieejamo objektu saraksts ir indikatīvs un tas var mainīties, ņemot vērā aktuālo situāciju. Februārī tika saņemta Čerņihivas apgabala administrācijas vēstule ar aicinājumu Latvijai sniegt atbalstu 2022. un 2023.gadā Latvijas rekonstrukcijas projekta ietvaros uzcelto mājokļu Jahidnē iekšdarbu veikšanai un mēbeļu iegādei.

Latvija iecerējusi ar 400 000 eiro atbalstīt psiholoģiskā atbalsta projekta turpināšanu Čerņihivas apgabalā, ko veiks biedrība "Centrs "Marta"". Vēl 100 000 eiro plānots novirzīt Čerņihivas apgabala rekonstrukcijas plānošanai un Čerņihivas apgabala ekspertu kapacitātes celšana, tai skaita Eiropas Savienības (ES) jautājumos.

Latvijas un Ukrainas sadarbību digitalizācijas jomā iecerēts atbalstīt ar 100 000 eiro. Pērn tika parakstīts Latvijas un Ukrainas digitālais memorands, kas paredz Latvijas atbalstu platjoslas interneta piekļuves infrastruktūras atjaunošanai un modernizācijai, kas veicinātu Ukrainas integrāciju ES elektronisko sakaru jomā, sniegt konsultācijas un dalīties pieredzē par labāko ES un pasaules praksi

Lai turpinātu veicināt Latvijas uzņēmēju iesaisti rekonstrukcijas projektu īstenošanā Čerņihivas apgabalā, iezīmēti 2 miljoni eiro. Vēl 337 753 eiro plānots tērēt, lai uz noteiktu laiku izveidotu papildu amata vietas Ukrainas rekonstrukcijas nodrošināšanai.

Tāpat valdība otrdien lēma pārdalīt finansējumu 7,6 miljonu eiro apmērā, lai atbalstītu Ukrainas, jo īpaši Čerņihivas apgabala, rekonstrukciju, un veiktu nacionālo iemaksu 4,3 miljonu eiro apmērā Eiropas Miera mehānismā (EPF) Ukrainas bruņoto spēku atbalstam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Eksperts: atentāta mēģinājums pret Trampu varētu saliedēt viņa atbalstītājus

Atentāta mēģinājums pret ASV prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu varētu saliedēt viņa atbalstītājus, sacīja politikas zinātnes doktors, ASV politikas vērotājs Mārtiņš Hiršs.

Pasaule Pabriks: «Šis notikums var ļoti ietekmēt vēlēšanu iznākumu par labu Trampam»

Ukrainas prezidents Zelenskis nepārprotami nosodīja noziegumu Pensilvānijā.

Pasaule Valsts prezidents nosodīja Donalda Trampa slepkavības mēģinājumu (+VIDEO)

Notikumam būs tālejošas sekas Amerikā un pasaulē.

Pasaule Igaunija plāno remontēt Iklas robežšķērsošanas punktu

Igaunijas Transporta departaments 2026.gadā plāno remontēt daļu robežšķērsošanas punkta Iklā, kas ir lielākais robežšķērsošanas punkts uz Igaunijas robežas ar Latviju.

Lasiet arī

Pasaule ASV Pārstāvju palāta atbalsta likumprojektus par palīdzību Ukrainai

ASV republikāņu kontrolētā Pārstāvju palāta sestdien nobalsoja par likumprojektu, kas paredz piešķirt ilgi aizkavēto palīdzību Ukrainai, kas apvienota kopējā paketē ar palīdzību arī Izraēlai un Taivānai.

Pasaule ASV piešķir 138 miljonus dolāru Ukrainas pretgaisa aizsardzības atbalstam

ASV Valsts departaments devis ārkārtas atļauju piešķirt Kijivai 138 miljonus dolāru, lai tiktu nodrošinātas rezerves daļas zenītraķešu kompleksiem "Hawk" un to remonts.

Pasaule NATO mēģina saskaņot plānu par ilgtermiņa militāro palīdzību Ukrainai

NATO dalībvalstis trešdien sanāksmē Briselē vienojās sākt plānot ilgtermiņa militāro palīdzību Ukrainai, bet iepriekš paziņotais NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga priekšlikums par piecu gadu militārās palīdzības nodrošināšanu Ukrainai apmēram 100 miljardu ASV dolāru apmērā izraisīja pretrunīgu reakciju.

Sabiedrība Rīgā izsludina konkursu Ukrainas iedzīvotāju integrācijai

Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centrā līdz 25.martam var iesniegt projektus konkursam "Atbalsta nodrošināšana Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai".