• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Britu izlūki: Krievija par sankcijām pakļautām precēm pārmaksā 60%

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 17:41, 01.04.2024


Trešās valstis par dažu sankcijām pakļautu preču eksportu uz Krieviju nosaka pat vairāk nekā 60% uzcenojumu, tādējādi izjaucot Krievijas ieroču eksporta piedāvājuma un pieprasījuma līdzsvaru un sarežģījot maksājumu mehānismus, kā rezultātā ievērojami samazinās Krievijas ieroču eksports, liecina Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas jaunākais ziņojums.Sankcijas turpinās izjaukt gan Krievijas ieroču eksporta piedāvājumu, gan pieprasījumu un ievērojami sarežģīs maksājumu mehānismus uz Krieviju, secinājuši britu izlūki.

Kā norādīts Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas ziņojumā, Somijas Bankas Attīstības ekonomikas institūta veiktais pētījums liecina, ka trešās valstis par dažu sankcijām pakļauto preču eksportu uz Krieviju nosaka uzcenojumu vairāk nekā 60% apmērā.

Saskaņā ar Lielbritānijas izlūkdienestu datiem, lai gan Krievija ir palielinājusi ražošanu Ukrainā visbiežāk izmantotajai galvenajai munīcijai, piemēram, artilērijas lādiņiem, sankcijas, visticamāk, ietekmēs Krievijas modernākās un sarežģītākās ieroču sistēmas. Šo sistēmu ražošanā un izstrādē gandrīz noteikti arvien vairāk izmanto ārvalstu detaļas un tehnoloģijas.

Trešo valstu uzcenojums sankcijām pakļautām precēm un tā izraisītā ietekme, gandrīz noteikti ir veicinājusi ievērojamu Krievijas ieroču eksporta samazināšanos un aizvien lielāku piegāžu kavēšanos, tostarp dažiem atlikušajiem svarīgākajiem ieroču klientiem, norādīja Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Saskaņā ar Stokholmas Starptautiskā miera pētniecības institūta datiem Krievijas daļa globālajā ieroču tirdzniecībā laikposmā no 2019. līdz 2023.gadam samazinājās līdz 11%, salīdzinot ar 21% laikposmā no 2014. līdz 2018.gadam.

Lielbritānijas izlūkdienesti ir analizējuši Krievijas spēju izveidot un aprīkot divas jaunas armijas, kas sastāv no 14 divīzijām un 16 brigādēm, par kurām paziņoja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, taču apšauba to efektivitāti ierobežotas apmācības, novecojuša ekipējuma un infrastruktūras problēmu dēļ.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Vācijā universitātes bibliotēkā policija nošauj agresīvu vīrieti ar mačeti

Manheimas universitātes bibliotēkā otrdienas vakarā iekļuva agresīvs vīrietis ar mačeti, kuru sašāva policija un viņš no ievainojumiem vēlāk nomira slimnīcā.

Pasaule Argentīnas studenti protestē pret līdzekļu samazināšanu valsts augstskolām

Desmitiem tūkstoši Argentīnas augstskolu studentu otrdien izgāja demonstrācijās, lai protestētu pret līdzekļu samazināšanu valsts augstskolām, pētniecībai un zinātnei jaunā prezidenta Havjera Mileja laikā.

Pasaule ASV Senāts atbalsta likumprojektu par militāro palīdzību Ukrainai

ASV Kongresa augšpalāta Senāts otrdienas vakarā atbalstīja likumprojektu paketi, kura ietver likumprojektu par militāro palīdzību Ukrainai 61 miljarda ASV dolāru apmērā.

Pasaule Avoti: Pirmā ASV palīdzības partija Ukrainai būs vienu miljardu dolāru liela

Pirmā ASV palīdzības partija Ukrainai pēc vērienīgās militārās palīdzības apstiprināšanas būs vienu miljardu dolāru liela, ziņo aģentūra "Reuters", atsaucoties uz diviem anonīmiem avotiem.

Lasiet arī

Kriminālziņas ASV un Lielbritānija paplašina Krievijas metālu importa aizliegumu

ASV un Lielbritānija piektdien kopīgi nolēma paplašināt Krievijas metālu importa aizliegumu, vēršoties pret svarīgu Krievijas ienākumu avotu pēc tās iebrukuma Ukrainā.

Ekonomika Lietuvas «Vičiūnu grupe» pērn Krievijas budžetā iemaksājusi 55 miljonus eiro

Lietuvas pārtikas produktu ražotāja "Vičiūnu grupe", kas ir zīmola "Viči" īpašnieks un kuru Ukraina ir iekļāvusi starptautisko kara sponsoru sarakstā, grupas uzņēmumi pērn Krievijas valsts budžetā iemaksāja 5,46 miljardus rubļu (55,2 miljoni eiro), kas ir par 10,2% vairāk nekā 2022.gadā, liecina iniciatīvas grupas "STOP tirdzniecībai Krievijā" apkopotie dati.

Ekonomika Nosauc lielākus Latvijas eksportētājus uz Krieviju

Latvijā lielākie eksportētāji uz Krieviju pēdējos divos gados ir loģistikas uzņēmums SIA "Wellman Logistics", kā arī zāļu ražotāji AS "Olainfarm" un AS "Kalceks", vēsta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", atsaucoties uz tā rīcībā esošajiem Krievijas muitas deklarāciju datiem.

Ekonomika ES valstīs caur Poliju joprojām nonāk Baltkrievijas kokmateriāli

Neskatoties uz Rietumvalstu sankcijām, kokmateriāli no Baltkrievijas joprojām nonāk Lietuvā un citās Eiropas Savienības (ES) valstīs, liecina Baltkrievijas Pētniecības centra sadarbībā ar Polijas laikrakstu "Gazeta Wyborcza" veiktā analīze.