• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Moldovas prezidente: Piedņestra grib Kremļa naudu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
VS.LV 14:55, 02.03.2024


Moldovas prezidente Maija Sandu ir komentējusi separātiskā Moldovas Piedņestras reģiona prokrieviski noskaņoto "amatpersonu" pieprasījumu pēc Maskavas "aizsardzības", sakot, ka Piedņestra šādi cer saņemt finansējumu no Kremļa.Jau ziņots, ka Piedņestras īpašais visu līmeņu deputātu kongress trešdien pieņēma rezolūciju, ar kuru separātistu "amatpersonām" uzdots lūgt Krievijas Federācijas padomi un Valsts domi "īstenot pasākumus, lai aizsargātu Piedņestru no pieaugošā Moldovas spiediena".

"Tiraspole lūdza naudu - es redzēju, ka viņi vērsās pie Maskavas un starptautiskām struktūrām un organizācijām. Tikmēr Krievijas propaganda izplata šo bubuļa stāstu" par iespējamu Piedņestras aneksiju, ko īstenotu Krievija, sacīja Sandu telekanāla "Jurnal TV" programmā "Cabinetul din umbra" ("Ēnu kabinets").

Prezidente uzskata, ka Kremlis šādi rīkojas, lai iebiedētu Moldovas pilsoņus pirms šogad paredzētām vēlēšanām.

"Kremlis grib, lai mēs baidītos, būtu bez mugurkaula, lai mūs pārvaldītu korumpēti politiķi un lai ar mums varētu rīkot sarunas, piekukuļojot amatpersonas, kā tas gadiem noticis. Mēs nevaram ļaut viņiem to darīt. Mums jāuztur miers. Mūsu miers ir atkarīgs no mūsu vienotības un mūsu spējas netikt maldinātiem," sacīja Sandu.

"Šodien Krievija nevar neko izdarīt Piedņestrā, pat ja gribētu," Lai "kaut ko izdarītu", Maskavai "jānomaina valdība Kišiņevā", sacīja Sandu.

"Es gribētu pavisam skaidri pateikt. Mums nav nekā pret krieviem, mēs esam pret krievu tankiem. Mēs vienkārši gribam, lai Krievija tāpat kā citas valstis respektētu Moldovu, Moldovas pilsoņu izvēli. Mēs esam demokrātija, un mums vēl vajag nostiprināt šo demokrātiju, bet cilvēki paši izlemj, ko darīt, kurp doties un ar ko sadarboties," uzsvēra Sandu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Latvija un Vācija kopīgi iepirks dronus Ukrainas atbalstam

Latvija un Vācija vienojušās par kopīgu dronu iepirkumu veikšanu Ukrainas atbalstam, informē Aizsardzības ministrija.

Pasaule Izraēlas uzbrukumā likvidēts «Hamās» komandieris

Izraēlas uzbrukumā palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" slēptuvei sestdien nogalināts grupējuma komandieris Rafa Salama, apstiprinājusi Izraēla.

Pasaule Stoltenbergs apstiprina, ka Ukrainai ir tiesības uzbrukt mērķiem Krievijā

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs intervijā Ukrainas televīzijas maratonam apstiprinājis, ka Ukrainai ir tiesības uzbrukt militāriem mērķiem Krievijas teritorijā.

Pasaule Igaunijas prezidents pieņem premjeres Kajas Kallasas demisiju

Igaunijas prezidents Alars Kariss pirmdien pieņēma premjerministres Kajas Kallasas demisiju.

Lasiet arī

Pasaule Moldovā notiek pašvaldību vēlēšanas; Krieviju apsūdz par iejaukšanos

Moldovā svētdien notiek pašvaldību vēlēšanas, pirms kurām Moldovas amatpersonas vainoja Krieviju par iejaukšanos nolūkā ietekmēt vēlēšanu rezultātus.

Pasaule Moldovas prezidente: Krievija pērk vēlētāju balsis

Krievija pērk Moldovā nedēļas nogalē gaidāmo pašvaldības vēlēšanu vēlētāju balsis, virzot naudu promaskaviskajām partijām, intervijā telekanālam "Jurnal TV" sacīja Moldovas prezidente Maija Sandu.

Sabiedrība Latvija plāno atbalstīt Moldovu ar 50 000 eiro

Latvija no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" plāno 50 000 eiro novirzīt Moldovai, tādējādi atbalstot Krievijas agresijas pret Ukrainu izraisītās enerģētiskās krīzes pārvarēšanu un Moldovas enerģētiskās noturības veicināšanu, liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotais rīkojuma projekts, kas ievietots Tiesību aktu portālā (TAP).

Pasaule Latvija atbalsta iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu sākšanu ar Moldovu šogad

Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs šodien ANO Ģenerālās asamblejas 78. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Moldovas prezidenti Maiju Sandu, uzsverot, ka Latvija atbalsta iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) sarunu sākšanu ar Moldovu jau šogad.